Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl
Forum dyskusyjne Portalu Podróżnika

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przejazd przez Serbię
Autor Wiadomość
remi
Gość
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:28 pm   przejazd przez Serbię

Czy któś jechał z przyczepą do Cz-ry przez Serbię ? Czy jest bezpiecznie, czy za paliwo można płacić Euro, czy po drodze są jakieś campingi ?

rudi
Gość
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 3:02 pm   

przyczepa nie jechalem ale jest bezpiecznie. niestety mozna placic tylko w dinarach. czasem jednak da sie wymienic euro na stacjach benzynowych. jesli chodzi o placenie karta to tylko na duzych stacjach jest to mozliwe.

Cukierko
Gość
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 2:25 pm   przejazd przez serbie

Na pewno jest bezpiecznie, nie masz się czego obawiać. w serbii lubią polaków :) )) euro praktycznie wszędzie wymienisz na dinary. Z tego co sie teraz orientuje to 1 euro to jakies 92-95 dinarow, ale nie pamietam dokladnie. Milej wycieczki zycze!!!

LISu
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 18, 2006 10:29 pm   

Problemem może być tylko przejazd z przyczepą przez góry, bo to dość kręta i wąska droga, z naturalnymi tunelami (czyt.wystające skały). Ale wysiłek rekompensowany jest przez piekne widoki.
Pozdrawiam
LISu

Maria
Gość
Wysłany: Śro Lip 19, 2006 1:45 pm   przejazd przez Serbię

Cześć. W czerwcu byłam w Serbii , Czarnogórze i Bośni. Wszędzie jest spokojnie i bezpiecznie. W Serbii rzeczywiście moim zdaniem byli najmilsi ludzie i nas lubią. Na granicy wymieniłam euro na dinary i potem na stacjach i w knajpkach płaciłam dinarami. Za noclegi płaciłam euro. Nocowaliśmy w motelach. Cena około 12 eura od osoby, ale to według nich było przez sezonem. Drogi dobre ale w dolnej części kraju, górzystej dość wąskie i dużo prac drogowych. Widoki cudowne. Warto zwrócić uwagę na idącą w skałach i szczytami linię kolejową. Kempingów nie widziałam ale też tym się nie interesowałam. Kwatery prywatne w Czarnogórze są dość tanie i nie wiem czy warto ciągnąć ze sobą przyczepę. Bałkany są cudowne i gorąco polecam wyjazd w tamte strony, tylko teraz może być trochę za ciepło. Maria

Gre
Gość
Wysłany: Nie Sie 13, 2006 6:22 am   Re: przejazd przez Serbię

jestem świeżo po przejeżdzie przez Serbie w drodze do Bułgarii. Bezpiecznie jest i zupełnie bezproblemowo; na granicy trzeba wymienić euro na dinary, choc jest mało korzytny kurs, poxniej na ich drogasz szybkiego ruchu i autostradach mozna zaplacic w euro ale pobieraja dodatkowa prowizje &% za wymiane.
Jesli jedziesz przejezdem przez Serbie to nie polecam. Drogi fatalne, dziury i bardzo drogo - za przejazd w jedną stronę (Serbia-Bułgaria) zapłaciłem 17 euro, kiedy dla porównania winieta na 10 dni w BUłgarii kosztuje 9 euro, SŁowacja na miesiąc 13 uero; Wracałem z Bułgarii przez Rumunie - nie dość,że bliżej to jeszcze spokojnie i drogi super

lowczse
Gość
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:05 am   Re: przejazd przez Serbię

Witam!
Mam pytanko, czy do Serbii można wjechać na dowód - jadąc tranzytem do 72 h???
Ile czasu trwa droga powrotna z Bułgarii przez Rumunie do Polski? Prosze o odpowiedź - sprawa pilna!
Pozdrawiam! lowczse
Jesli jedziesz przejezdem przez Serbie to nie polecam. Drogi fatalne, dziury i bardzo drogo - za przejazd w jedną stronę (Serbia-Bułgaria) zapłaciłem 17 euro, kiedy dla porównania winieta na 10 dni w BUłgarii kosztuje 9 euro, SŁowacja na miesiąc 13 uero; Wracałem z Bułgarii przez Rumunie - nie dość,że bliżej to jeszcze spokojnie i drogi super[/quote]

Logór
Gość
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 6:35 pm   przejazd przez Serbię

Przejazd przez Rumnię zajmie ci kolego 2 dni z noclegiem. Ogólnie drogi są bardzo dobre ale po zmroku raczj nie radzę jeździć ze względu na niezliczoną ilość furmanek cygańskich, które są nieoświetlone. W zwykły dzień tygodnia natomiast trzeba zwrócić uwagę na ich ciężarówki ROMAN-y czasami świata za nimi niewidać a wleką się jak muł. Pozdrawiam i szerokości

Odpowiedz do tematu