Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl
Forum dyskusyjne Portalu Podróżnika

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam info o Cubie.
Autor Wiadomość
szymon
Gość
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 1:17 pm   szukam info o Cubie.

witam.
poszukuje relacji, opinii ludzi, ktorzy po Kubie bladzili.
potrzebne sa nam patenty, dobre rozwiazania, miejsca warte polecenia itp itd.
pozdrawiam.

aaagggaaa555@interia.pl
Gość
Wysłany: Śro Paź 25, 2006 9:17 pm   

cześć. Byłam na Kubie kilka lat temu (chyba 4-5), ale jako turystka z biura podróży. Teraz wybieram się tam indywidualnie (za 3 tygodnie mam wylot), lecę na 3,5 tygodnia z zamiarem powłóczenia się po Kubie. Jeżeli interesują Cię jakieś konkrety - daj znać (zwrócę szczególną uwagę). Polecam też książkę Beaty Pawlikowskiej o Kubie "Blondynka na Kubie", teraz czytam książkę Agnieszki Buda-Rodriguez "Kuba daleka piękna wyspa". Dużo ciekawych rzeczy można tam znaleźć. Akurat wróciłam z kina "Hawana. The lost city" polecam. Nie wiem, czy interesują Cię formalności (wiza, rezerwacja noclegu na pierwsze dni - konieczne do otrzymania wizy - my już ten etap mamy, za sobą:)). Pozdrawiam, Agnieszka

szymon
Gość
Wysłany: Pon Paź 30, 2006 2:06 pm   no to extra

hej Aga!
swietnie, ze sie odezwalas. sluchaj, my lecimy w styczniu, wiec na pewno skontaktuje sie z Toba, juz chyba droga mejlowa, po Twoim powrocie, co by troche goracych wiesci uzyskac.
poki co, interesuje mnie, czy wize trzeba zalatwiac osobiscie w ambasadzie. gdyz cala nasza ekipa wyjazdowa, w skladzie Trzy, pomieszkuje w Dublinie. i za bardzo nie usmiecha sie nam walic specjalnie do Wawy po wize.
aaa....gdzie zarezerwowalas hotel na te pierwsze dni. jakis tani i sprawdzony namiar.
no nic Pani Ago, poki co to tyla. mam nadzieje, ze bedziemy w kontakcie. odezwe sie jeszcze przed Twoim wylotem.
pozdrawiam.
szymon.

Gość

Wysłany: Pon Paź 30, 2006 5:59 pm   

na razie krótkie info: wizy nie trzeba załatwiać osobiście, wystarczy, że ktoś dostarczy do ambasady paszporty, 22 EUR (od osoby) i potwierdzenie rezerwacji hotelu/casas particulares oraz do wglądu bilet lotniczy. My na razie mamy rezerwację hotelu w Hawanie przy Malecon (główna promenada nadmorska w Hawanie, blisko Hawana Vieja (starej Hawany) - spacerkiem 10-15 minut. Koszt hotelu 65 EUR za pokój 3-osobowy, na początek mamy lepszy hotel, a na miejscu chcemy się zorientować jak wyglądają noclegi w casas particulares (rodzaj prywatnych kwater).
Pozdrawiam,
Aga

olin
Gość
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 2:48 pm   nocleg w havanie

My wybieramy sie z zona na Kube w marcu (z Dublina), czy ktos moze polecic niedrogi hotel w centrum Havany na pierwsze 3 noce, jakie sa wymagania odnosnie rezerwacji noclegu dla uzyskania wizy.
Pozdrawiamy wszystkich milosników Kuby

ewaz

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 3:31 pm   

bylam na kubie w zeszlym roku w maju (zaliczylam 7-godzinne przemowienie fidela 1 maja). i w hawanie i wszedzie indziej polecam casa perticulares - sa zaskakujaco czyste, posciel, lazienka, wszystko, jedzenie jest lepsze niz na miescie (nawet nielegalne owoce morza), no i poznaje sie lokalnych ludzi. zeby dostac wize potrzebna jest niby rezerwacja, ale wystarczyl email, w ktorym niejaki alfredo napisal, ze mozemy u niego nocowac przez 2 dni. nic oficjalnego. mieszkalam u bardzo milej, mlodej pary w centrum starej hawany, za 30$ za dwojke ze sniadaniem. email: casazul668@yahoo.es mozna pisac po angielsku. a potem to juz lancuszek, alfredo polecil nam wujka w trinidadzie, tamten mial znajomych w viniales... na prowincji ceny nizsze niz w hawanie - 15 - 20$ za dwojke. naprawde polecam ten system.
z ciekawych miejsc zdecydowanie polecam trinidad. kolo hawany jest tez taka mila senna wioska cojimar, gdzie mieszkal stary czlowiek i morze. natomiast jesli chcielibyscie poplynac na isla de la juventud (przyjemne nurkowanie), to wezcie pod uwage, ze trudno sie stamtad wydostac, system rezerwacji miejsc na prom i samolot jest dosc dziwny.
pesos cubanos, ktor teoretycznie przeznaczone sa wylacznie dla kubanczykow i ktorych nie mozna kupic w bankach, bez problemu dostaje sie w kantorach. czasem sie przydaje, ale nie kupujcie ich zbyt duzo, wszystko co za nie mozna kupic jest smiesznie tanie, mnie na 2tyg wystarczylo 10$. Z peso convertible niestety sytuacja wyglada inaczej, trzeba ich sporo miec. lepiej wziac ze soba euro, a nie dolary, bo zdecydowanie lepszy kurs i nie trzeba placic prowizji.
jezdzac autobusami czasem placi sie grosze w peso cubano, a czasem kierowca stwierdza, zedla turystow ceny sa inne i kaze placic w convertible. wtedy wychodzi 15 razy drozej.
jesli jeszcze cos chcielibyscie wiedziec, to pytajcie.
a tak w ogole, to kuba jest fantastyczna!!!! zazdroszcze wam podrozy, ja tez jeszcze musze tam pojechac!

kkulczyk
Gość
Wysłany: Nie Gru 02, 2007 1:52 am   

Witam

Byłem na Kubie rok temu

Jeśli ktoś chciałby namiar na spanie w centrum Hawany to proszę o kontakt gg 1820468/skype 1820468

tel 0503-909-624

marraf1
Gość
Wysłany: Śro Sty 02, 2008 12:05 am   

Ja polecam relacje i kontakt z kolegą Krzysztofem Pawlikiem z Poznania vel Chris. Na jego stronie znajdziecie masę informacji i Kubie i innych extremalnych wyprawach. www.miejsca.com teraz siedzi w Albanii.

Pozdrawiam
Marraf

Odpowiedz do tematu