forum.bezdroza.pl

Europa Środkowa i Wschodnia oraz Bałkany - wycieczka na ukraine

Anonymous - Pią Lut 01, 2008 10:19 pm
Temat postu: wycieczka na ukraine
czesc :) mam pytanie do ludzi, którzy byli u naszych wschodnich sasiadow: czy lepiej kupić walutę za granicą i jechać ze złotówkami, czy lepiej mieć hrywieny przywiezione z Polski?
Anonymous - Sob Lut 02, 2008 8:35 am

Kiedyś woziłem ze sobą walutę zachodnią, Euro i Dolary ale ostatnio pojechałem ze złotówkami i dobrze na tym wyszedłem gdyż o ile przelicznik walut USD-Euro-Plz jest taki sam to przeciez musisz kupic waluty w Posce a to kosztuje. Pamietaj jednak aby złotówki wymienić we Lwowie, pochodz troche po kantorach i bankach w poszukiwaniu najlepszego kursu, bo dalej na wschód mozesz mieć problemy z wymianą polskiej waluty. NIgdzie nie ma problemu z wymiana dolarów, Euro i rubli. Warto mieć przy sobie drobne nominały zachodnich walut np 5$ bo tyle wymieni Ci każdy taksówkarz nawet o 2 w nocy. W wielu dworcowych barach siedzą cinkciarze wymieniajacy walutę po dobrym kursie.
ivasik - Pon Lut 04, 2008 8:46 am
Temat postu: zloty
ostatnio w styczniu był kurs 1zl-2hr.
Rosyjska Północ - Śro Gru 09, 2009 5:31 pm

Kupowanie dolarów jest bez sensu! Zwłaszcza, że na wschodzie czasem wybrzydzają i pogiętych banknotów nie chcą przyjmować. Teraz najbardziej opłaca się jeździć z kartą bankomatową, bo przelicznik jest wg NBP (w katorach jest gorszy), a np. mBank nie pobiera żadnej prowizji za wypłaty w zagranicznych bankomatach. Dlatego ja zawsze jak jadę na wschód, to na dworcu wybieram z bankomatu większą sumę i potem płacę gotówką (hrywnami). Poza tym w kantorach u cinkciarzy i taksówkarzy można dostać fałszywe dolary (to istna plaga).
wieś - Śro Gru 09, 2009 5:49 pm
Temat postu: a może karta bankomatowa?
ja założyłem konto w aliorze i bez problemów korzystałem z bankomatów na Ukrainie i w Rumunii, dobry kurs i nie zostaja drobne :wink:
zax71 - Śro Kwi 07, 2010 10:57 am

Witam mam pytanie ile dać córce kasy na 5 dniową wycieczkę do Tarnopola. Przejazd noclegi i wstępy sa juz opłacone. Córka chodzi do gimnazjum kupić hrywny czy euro?