forum.bezdroza.pl

Azja - Uzbekistan, Tadżykistan, Turkmenia - jak tam dojechac

Anonymous - Pon Sie 30, 2004 3:07 pm
Temat postu: Uzbekistan, Tadżykistan, Turkmenia - jak tam dojechac
Witam! Ktoś moze mi poradzic jak tam dotrzeć tzn. do Uzbekistanu , Turkmenii, Kirgizji, Tadżykistanu . Jakie mnie czekaja formalności?
No i czy tam jest w miarę bezpiecznie. Może istanieje w Polsce jakieś biuro Podrózy które organizuje wycieczki po tak egzotycznych krajach? :)

Anonymous - Wto Wrz 07, 2004 3:44 pm
Temat postu: Azja Centralna
W wakacje tego roku odbylam podroz po Azji Centralnej. Pojechalam przez Ukraine, Rosje i Kazachstan do Uzbekistanu (pociagami) potem Kirgizja i Chiny Zachodnie. Powrot przez Kazachstan i Moskwe. Do Tadzykistanu niestety nie dotarlam, ambasady nie ma w Polsce, jest w Moskwie i Berlinie. Podobno jest w Biszkeku, ale nie dotarlam do niej. Ktos mowil mi, ze wiza kosztuje 200$.
Relacja na goraco jest na:http://www,vtrip.pl/document.php?id=1733
Dluzsza relacje z cenami bede dopiero pisala. Jesli masz jakies pytania to pisz na: marganomad@yahoo.com

Anonymous - Nie Wrz 12, 2004 12:23 pm
Temat postu: Azja Centralna
ja też byłam w Azji w te wakacje, jechaliśmy z dosć specyficznym biurem turystycznym TOP z Chorzowa, super impreza. Tyle że dość ekstremalna. Jechaliśmy samochodami z Polski przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan, powrót przez Turkmenistan, Morze kaspijskie, Azerbejdżan, Gruzję, Rosję i Białoruś. Jednak mimo wszystko do Uzbekistanu najlepiej dotrzec samolotem. Do Taszkientu kursują samoloty z Moskwy, podobnie jak do Ashabadu, ponadto są połaczenia lotnicze pomiędzy głównymi miastami. Ale po Uzbekistanie najlepiej jeżdzić samochodami (wynajęta taksówka - jest to relkatywnie tanie), lub pociągami. Konieczne są wizy. Uzbeckie, Turkmeńskie i Tadżyckie. Do Kirgizji nie dotarłam ale podobno dla obywateli RP nie ma obowiązku wizowego. Wizę Kazachską i Uzbecką załatwić można w Polsce, Turkmeńską najlepiej już w Uzbekistanie, tyle że trzeba czekać na nią kilka dni, podobnie Tadżycką. W zależności od pogody i humoru urzędnika ceny wiz wahają się od 20-30 dolarów (może troszkę więcej).
Zastanawiam się jednak, co rozumiesz pod pojęciem "bezpiecznie". Moim zdaniem jest tam relatywnie bezpiecznie, zwłaszcza w Uzbekistanie, który jest najbardziej rozwinięty i najbardziej "zachodni". Problemy mogą pojawić się w Tadżykistanie, tam sytuacja nie jest do końca tabilna i unormowana, niektórzy twierdzą, że jest wręcz niebezpieczie. Natomiast dla nas koszmarem w każdym z odwiedzonych krajów były granice, na których staliśmy czasami po 10-20 godzin. Tyle, że my podróżowalimy samochodami, nie wiem jak jest przy innych śrokach transportu oprócz samolotu - ci turyści, którzy przylatują, odprawiani są błyskawicznie.
Ale choć podróż jest ciężka, na pewno warto!

Anonymous - Śro Wrz 15, 2004 4:50 pm

To był wyjazd zorganizowany przez biuro?Czy dostosowany do idywidu-
alnych potrzeb klienta?Te samochody to prywatne czy z biura?
Pozdrawiam