forum.bezdroza.pl

Azja - Syria

leone - Nie Cze 21, 2009 2:34 pm
Temat postu: Syria
hej!

planujemy podroz przez Turcje do Syrii (loty bezposrednio do Syrii sa drogie - stad opcja turecka). Chcielismy wystartowac z Antalyi, z ktorej ponoc sa polaczenia autobusowe z Aleppo (niestety bardzo ciezko jest znalezc info odnosnie czestotliwosci kursowania autobusow i ich cen).
Z gory wielkie dzieki za wszelkie informacje i alternatywne sugestie co do trasy :)

Lawenda - Wto Cze 23, 2009 3:33 pm

może jedźcie z nami? wybieramy się ze znajomą stopem do Turcji, a potem do Syrii i Libanu komunikacją miejską :) Zamieściłam ogłoszenie, jak byście byli zainteresowani to odezwijcie się na: lawendaa@poczta.fm
mamy przewodniki, damy radę :D

Ravafa - Śro Lip 08, 2009 6:12 pm

Hejka!

Z większości miast z Turcji dojedziecie do Aleppo, ale w każdym przypadku będziecie musieli się przesiąść w Adanie. Często nawet na jednym bilecie, ale przesiadka w Adanie jest gwarantowana. Pokonałem tę trasę dwa razy (w jedną stronę na stopa, w drugą rzeczonym autobusem). Generalenie dojedźcie do Adany, tam złapiecie busa do Aleppo. Targujcie się na biletach (szukajcie u różnych przewoźników).

W związku z powyższym, polecam Ankarę z której jest autostrada do Adany, niż Antalyę bo stamtąd jest piekielna nabrzeżna droga, z wieeeeelloma zakrętami. Niedogodność ta przekłada się też na cenę - z Ankary jest taniej.

W drodze powrotnej z Aleppo jest bardzo mało autobusów, więc rozeznajcie się najpierw, żeby uniknąć taksówki do Hatay'u (chociaż nie jest strasznie droga).

Aa i przy okazji: Aleppo po turecku to Haleb.

Chętnie odpowiem na pytania bo dużo czasu tam spędziłem.

Pozdrawiam