forum.bezdroza.pl

Azja - JORDANIA

marik - Wto Gru 01, 2009 5:04 pm
Temat postu: JORDANIA
Witam,
właśnie wpadł mi do głowy pomysł wyjazdu do Jordanii.
Przydały by się wszelkie informacje od tych z Was,którzy mieli ta przyjemność tam być.
Odnośnie wizy (ponoć można wykupić na lotnisku),cen,transportu i miejsc godnych polecenia.
Piszcie!!!
dziękuje i pozdrawiam
m.

lusac - Śro Gru 02, 2009 5:55 pm

kraj fajny (choc syria fajniejsza :D ) i sporo ciekawych rzeczy do zobaczenia. must see to na pewno petra, wadi rum, aqaba (zwlaszcza, jesli ktos nurkuje albo chociaz sie nurza), jerash, morze martwe, ew. kerak, madaba i monte nebo, amman. znajdzie sie zreszta pewnie cos wiecej, ale najpierw radze poczytac cos i pytac juz konkretnie. wizy faktycznie da sie zalatwic na miejscu (10 jd, czyli okolo 15$), ale pamietaj tez o oplacie wyjazdowej (5 jd). aha, mozna sie wybrac tez z jordanii do egiptu (na synaj), choc to raczej opcja malo sensowna, albo do izraela, a raczej na zachodni brzeg (np. do jerozolimy czy jerycha). mozna tez oczywiscie do syrii (co wyklucza sie raczej jednak z palestyna :D ), ale sama syria na pewno warta jest osobnego wyjazdu. opcji jest generalnie sporo :)

pozdr
ls

Wiolcia - Pią Gru 04, 2009 9:17 pm

Ważniejsze miejsca godne polecenia w Jordanii zostały już podane wyżej. Ja polecam jeszcze zamki na pustyni w okolicach Ammanu oraz wielki kanion Wadi al Mudżib. Wizę faktycznie można kupić na granicy. Ceny wyższe niż w Syrii, natomiast za noclegi, jeśli to wyprawa niskobudżetowa, możesz zapłacić mniej niż w Syrii. Jeśli chodzi o szczegóły dojazdu, to sprecyzuj, czy chodzi o poruszanie się wewnątrz kraju czy dojazd do niego.
Pozdrawiam
Wiola

grizly - Pią Paź 14, 2011 2:41 pm

rany, marzy mi się taka wyprawa na przyszły rok :)