forum.bezdroza.pl

Różne tematy podróżnicze - Co sądzicie o podpisywaniu sie na pamiątkę np na ścianach?

stonoga55 - Czw Paź 28, 2010 4:19 pm
Temat postu: Co sądzicie o podpisywaniu sie na pamiątkę np na ścianach?
Jedni sądzą, że to dewastacja inni, że kawalek historii. Osobiście nie podobają mi się popisane pomniki, zabytki itp. To raczej wandalizm. Ale czasem siedząc w restauracji, w schronisku przyglądam sie wyskrobanym wpisom i jakoś tak fajnie mi się robi. W Kamandzie Lwowskiej widzialam np wpis Michnika, nawet Komorowskiego.
pierzgal - Wto Paź 23, 2012 10:59 am

Niestety Polacy przodują w takich zostawionych po sobie "Pamiątkach". Co do podpisów zostawionych kiladziesiąt lat temu, może ma to jakąś tam wartość, ale pod warunkiem, że nie są to podpisy zostawiane na zabytkach, bo wtedy jest to zwyczajny wandalizm.
Osobiście uważam, żę jak już się masz podpisać, to lepiej zrób to w restauracyjnym kiblu niz na wiodoku :P

Piter - Nie Gru 16, 2012 8:51 pm

to nie jest pamiatka
to jest chamstwo

podgladacz33 - Pią Gru 13, 2013 1:10 pm

Jeśli miejsce ku temu powstało to czemu nie, ale podpisywanie się wszedzie jak popadnie to wandalizm
marraf - Nie Gru 15, 2013 5:21 pm

prehistoryczni wandale też się podpisywali w jaskiniach.

Trudno ocenić, napewno nie bazgranie wszędzie gdzie się da. Są czasem takie miejsca ściany drzwi gdzie się wielu podpisuje ale to musi być z głową itp. Fajnie się takie wpisy czyta tylko z kulturą.

vermis - Wto Gru 17, 2013 9:33 pm

Szczególnie ciekawie wyglądają prehistoryczne jaskinie z malowidłami, w których współcześni turyści również postanowili zostawić swój ślad. To niesamowite gdzie Polacy potrafią dotrzeć.
piwinka - Pią Gru 20, 2013 5:03 pm

Za parę milionów lat nasi potomni będą się zastanawiać i podziwiać nasze graffiti na murach, skałach itd i będą do tego tłumy badaczy, archeologów itp :P ale tak serio - wandalizm to jak jakby się wypodpisywać na pamiątkę na obrazie Van Gogha :) Bez sensu.
Naszlaku - Śro Lut 12, 2014 4:46 pm

Nie wytrzymają tyle lat, bo skażona atmosfera je zniszczy :) Ja nie piszę!