forum.bezdroza.pl

Europa Zachodnia i Północna - Londyn inaczej - prośba!

Balkandriver - Sob Paź 22, 2011 11:20 pm
Temat postu: Londyn inaczej - prośba!
Wybieram się do Londynu i proszę o poradę.

Otóż chcę zrobić materiał o tym mieście, ale niestandardowy (ze standardowym=turystycznym sobie poradzę), moim zamierzeniem jest pokazanie multietniczności tego miasta.
Szukam tam klimatów emigracji innych kultur - islamu, Chin, Albańczyków, miejsc, dzielnic, w których żyją społeczności spoza Europy, puby, miejsca spotkań, targowiska, cmentarze (najchętniej te stare, opuszczone), wszystko mnie interesuje.
Szukam smaczków, mogą to być miejsca określane stereotypowo, jako niebezpieczne lub "zapyziałe", Pomożecie? smile

Dodatkowo wdzięczny będę za info o miejscach spotkań podróżników w Londynie, gdzie przychodzą podobnie, jak ja, zajawieni i opowiadają o swych podróżach, pokazują slajdy.

Efektem mojego pobytu ma być slajdowiskowo-gawędziarskie pokazanie Londynu, ale właśnie innego!

Z góry dziękuję

BALKANDRIVER

Katanka - Pią Lis 16, 2012 2:10 pm

Niestety byłam w Londynie 3 razy, ale nie pamiętam gdzie mógłbyś pójść.
Jedyne, co przychodzi mi do głowy to Hyde Park. Może zobacz też, gdzie grafiki ma np Banksy, bo on nie koniecznie malował w centrum, a właśnie (jak mi się wydaje) w małych dzielnicach, gdzie nie mieszkają przybyli do Londynu ;)
powodzenia, bo zapowiada się ciekawie!