forum.bezdroza.pl

Poszukiwany towarzysz podróży - Wycieczka do Irkucka

maciasw - Wto Sty 24, 2012 9:27 pm
Temat postu: Wycieczka do Irkucka
Zamierzam w końcu zrealizować pomysł wycieczki do Irkucka i w okolice Bajkału koleją transsyberyjską. Szukam ludzi chętnych, którzy pojechaliby w taką podróż. Najlepiej kogoś kto już odbył jakąś podróż do "głębokiej" Rosji i posiada pewne doświadczenie w tym temacie. Przewidywany termin to lipiec-sierpień, max 4 tygodnie.
Macia60 - Wto Paź 01, 2013 12:49 pm
Temat postu: wycieczka, biuro podróży, travelstore.pl, travel, wycieczki
Jeżeli wycieczka w tamte rejony to tylko po przez to biuro > http://travelstore.pl/hotele/rosja . Innej opcji w tym wypadku nie widzę.
Terra - Wto Paź 01, 2013 6:28 pm

a nie myślałeś może o Kamczatce/Czukotce lub Jakucji, a Bajkał przelotem?
Ja planuje wycieczkę w te rejony (Kamczatka/Czukotka) albo teraz w grudniu albo latem.

2-3 lata temu podróżowałam trassibirem - Niżny Nowgorod-Irkuck-Bajkał(Słudianka/Bajkalsk/Ust Barguzin)-Ułan Ude-Iwołginsk, a w drodze powrotnej zachaczyłam o Ałtaj Nowosybirsk-Barnaul-Górno Ałtajsk-Czemal.
Wyieczka była na przełomie lutego i marca, nie było tak ekstremalnie jak myślałam, tj. było zimno/zawieje śnieżne/wszystko zamarznięte, zero ludzi, a zimowe widoki też mają swój urok.

Czukotka Cie nie pociąga?

maciasw - Śro Lis 27, 2013 12:42 pm

Witam
Odkopałem swój stary post i widzę dwie odezwy, już po podróży, która stała się faktem. Przejazd transsibem z Władywostoku do Moskwy i dalej do Petersburga z prawie tygodniowym przystankiem w Sliudanka/Irkuck/Listwianka.

@Macia60: nie wiem dlaczego piszesz, że nie ma innej opcji niż biuro podróży, które reklamujesz. Są przecież inne biura podróży :) albo można wszystko załatwić samemu.

@Terra: Oczywiście, że myślałem o miejscach, o których wspominasz. Ale jak zaproponowałem znajomym to pukali się w czoło (cieniasy :) ). W zeszłe wakacje miałem w planach dostać się rowerem z Irkucka na Przylądek Choboj na Olchonie, ale niestety nie udało się. Plany się zmieniły ale miejsce pozostało to samo. Planuję odwiedzić okolice Bajkału zimową porą (styczeń/luty/marzec 2014) Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale Czukotka też brzmi bardzo ciekawie.