Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 3
forum.bezdroza.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: www.qero.pl
m4ster

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7288

PostForum: Ciekawe strony WWW   Wysłany: Czw Mar 19, 2009 8:44 pm   Temat: www.qero.pl
Zdjęcia, filmy, relacja dzień po dniu - Polecam!

www.qero.pl
  Temat: Książka traktująca o wyprawie do plemienia Qero
m4ster

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7327

PostForum: Sprzedaż, kupno, zamiana   Wysłany: Czw Mar 19, 2009 8:39 pm   Temat: Książka traktująca o wyprawie do plemienia Qero
Qero - długowieczność na zamówienie, książka z podpisem autora!
http://allegro.pl/item580...warszewski.html

W czerwcu 2007 roku odbyła się pionierska wyprawa Q'ero Expedition Peru 2007, której celem było dotarcie do siedzib indiańskiego plemienia Q'ero, zamieszkującego w najwyższych partiach peruwiańskich Andów. Lud Q'ero uznawany jest przez antropologów za najbliższych potomków dawnych Inków. Mimo niegościnności środowiska, w którym mieszkają (a może właśnie dzięki temu?), wielu przedstawicieli tej społeczności dożywa 115-120 lat. Celem ekspedycji było fotograficzne i filmowe udokumentowanie dnia codziennego tej unikatowej wspólnoty oraz próba udzielenia odpowiedzi na pytanie: DLACZEGO INDIANIE CI ŻYJĄ TAK DŁUGO. Uczestnicy wyprawy odwiedzili najważniejsze wioski ludu Q'ero. Przeprowadzili pilotażowe badania medyczne kilkudziesięciu Indian - w tym badania krwi. Potwierdziły one znakomitą kondycję Indian nawet w podeszłym wieku: niski poziom glukozy, cholesterolu i trójglicerydów - coś, co dla większości osób w krajach wyżej rozwiniętych jest trudne, czy wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Codzienne relacje z Q'ero Expedition latem 2007 roku ukazywały się na łamach "Super Expressu", stając się wydarzeniem medialnym wysokiej rangi. Przekazywanie ich nawet z najbardziej bezludnych i niegościnnych zakątków Andów było możliwe dzięki telefonowi satelitarnemu, którego akumulatory ładowane były przy pomocy baterii słonecznej. Dzięki temu Czytelnicy na bieżąco mogli śledzić zmagania podróżników z wysokością, chłodem i bezdrożami położonymi dosłownie na końcu świata. Także - stopniowe przybliżanie się do rozwikłania zagadki długowieczności tajemniczego ludu Q'ero, O CZYM OPOWIADA TA FASCYNUJĄCA KSIĄŻKA.
  Temat: Qero Expedition Peru
m4ster

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 22030

PostForum: Ameryka   Wysłany: Czw Mar 19, 2009 8:36 pm   Temat: Qero Expedition Peru
Indiańskie plemię Q’ero zamieszkuje wysokie stoki Andów w masywie Ausangate – na południowy wschód od Cuzco (Peru). To bardzo nieliczna, a jednocześnie wielce tajemnicza społeczność. Sami Q’ero uważają się za najbliżej spokrewnionych z dawnymi Inkami, a naukowcy to potwierdzają: mieszkając na bardzo niedostępnych terenach i przez stulecia nie mieszając się z innymi wspólnotami, Q’ERO SĄ BEZPOŚREDNIMI SPADKOBIERCAMI INKÓW zarówno w sensie biologicznym, jak i kulturowym.

Filmy z wyprawy: http://www.qero.pl/video/index.php
Oficjalna strona wyprawy www.qero.pl

ogólnie uważam, że to ciekawe przedsięwzięcie jakie jest Wasze zdanie? Zapraszam do dyskusji miłośników Peru.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
phpBB SEO