Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przejścia graniczne polska-ukraina
Autor Wiadomość
annajot

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 12:16 pm   przejścia graniczne polska-ukraina

czy to prawda, ze na ukraine ciezko dostac sie przejezdzajac przez granice rowerem?
przejezdzal ktos kiedys w taki sposob....badz pociagiem razem z rowerem?
interesuje mnie szczegolnie przejscie graniczne w medyce i kroscienku.

stalin1

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 2:30 pm   

W Medyce nie ma problemu. Rawa Ruska na pewno odpada. Pociagiem na pewno nie ma problemu. Reszta przejsc nie wiem.

perła 

Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 11:44 pm   

Pieszo
tzn rowerem przez przejście dla pieszych nie miałem nigdy problemów.

Pociągiem
W polskich wagonach bez problemów, a w ukraińskich były problemy z prowadnikiem (opiekun wagonu), który nie chętnie pozwalał na stawianie rowerów w przejściu.
10$ załatwiło sprawę 3 rowerów :wink:

wieś

Wysłany: Pią Maj 08, 2009 7:58 pm   Hej

W Krościenku ( Ustrzyki Dolne) rowerem nie da rady chyba że napiszesz prośbę do komendanta Straży Graniczne ( z dużym wyprzedzeniem)j, inaczej pozostaje pociąg przemytnik.

Rosyjska Północ

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 4:42 pm   

Chyba najlepiej pociągiem, a jak zminimalizować koszty (bo to pociąg międzynarodowy) możesz przeczytać w akapicie "pociąg + pociąg" na stronie http://www.wymiany-studen...42&Itemid=51%20

WADI.pl
WADI.pl

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 6:36 pm   

Przejscie drogowe w Medyce wiec... Rower Jako POJAZD nie MECHANICZNY moze sie udać ;-)

Ramaja

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 9:04 am   przejścia graniczne polska - ukraina

Normalnie przez piesze nigdy nie było problemów.Teraz po wprowadzeniu limitu na fajki wogóle nie ma kolejek.

WADI.pl
WADI.pl

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 12:59 am   

nie do końca, tak NORMALNIE przez Piesze!!!
- a Kołowrotek po stronie ukraińskiej? ciekawe jak się przeciśniesz z rowerem?
- b Rower to POJAZD, nie mechaniczny ale... POJAZD! jak ktoś się uprze? zawróci cie na DROGOWE!!! a chłopaki z SG lubią robić takie numery ;-)

Ramaja

Wysłany: Śro Gru 30, 2009 8:06 am   przejścia graniczne polska - ukraina

Piszę Normalnie przechodziłem chyba z 10 razy.

Ramaja

Wysłany: Śro Gru 30, 2009 8:11 am   przejścia graniczne polska - ukraina

Sory .Zawsze wracałem z Ukrainy być może to ma jakieś znaczenie.W tamtą stronę najlepiej przez Słowację jest takie małe przejście międzu Użgorodem a Czopem Male Slemence czy jakoś tak.

Bol

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 3:48 pm   Przejścia pieszePolska - Ukraina

15 lipca 2011 przekraczałem/ z roweram/ przejście osobowe w Hrebenne.
Polski pogranicznik poinformował mnie,że na rowerze jest to niemiżliwe i tylko pozostała jazda do Medyki.... Po chwili poradził mi po ludzku: wróć się /na rowerze/ na pobliski bazar przygraniczny i poproś tam kogoś z busem i bez problemu przewiezie cię do Rawy Ruskiej/5km./ Wróciłem na ten bazar /2km./ Po 10 min.oczekiwania przyjechał biały bus napakowany oponami. Sympatyczny ,młody Ukrainiec - kierowca, powiedział mi,że jak sprzeda opony ,zaraz będzie wracał do Lwowa.Sprzedał te opony i po godzinie,do pustego busa załadowaliśmy mój rowerek/ leżący wygodnie na materacach/,sakwy i torbę..Na polskiej granicy pogranicznik nawet nie zaglądał do busa,popatrzył tylko w paszport.Po stronie ukraińskiej pogranicznik popatrzył na rower,nic nie powiedział.Podszedłem do okienka i do paszportu wbito mi upragnioną pieczątkę. Było normalnie i bezproblemowo.Kontrola po stronie ukraińskiej trwała w sumie10 minut.
Kierowca busa pochwalił się,że ma żonę -Polkę.Kiedy dojechaliśmy do Rawy Ruskiej i chciałem zapłacić,Pawło nie chciał żadnych pieniędzy. Życzyliśmu sobie-szerokiej drogi.
Do Polski przejechałem 19 lipca, przez Szeginii/Medykę. Byłem jedynym rowerzystą.Obok stała ok.100 osobowa grupa polsko-ukraińskich Mrówek.Polski pogranicznik zapytał mnie czy mam wódkę i papierosy.Nikt nie zagladał do moich sakw i torby.Do paszportu wbito mi następną pieczątkę i znalazłem się w Polsce. Jak widać est znaczący postęp. Bolesław.

Odpowiedz do tematu