Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moskwa , kazań wizy
Autor Wiadomość
plociarz

Wysłany: Pią Sie 15, 2008 9:41 am   Moskwa , kazań wizy

Czesc otórz wybieram sie do Kazania.Czytałem na stronie jakiegos pośrednika od wiz , że załatwia jakieś specjalne wizy do kazania i juz sam zgłupiałem. Czy ktos sie orientuje czy oprócz zwykłej turystycznej wizy do rosji aby zwiedzać kazań trzeba tą specjalna wize wykupic??? aha czy po przybyciu na miejsce w rosji trzeba sie czasowo zameldować?? Jak to jest z bagażem gdyz lecę z wawy do kazania z dwiema przesiadkami i czy za kazdym razem na lotnisku musze odbierać bagaz czy obsługa bez mojej wiedzy przenosi bagaż?? sorry za banalne pytanie ale to moj piewszy lot samolotem pozdrawiam

Tunguz 
doktorant UJ

Wysłany: Nie Sie 17, 2008 9:15 pm   

Jesli chodzi o wizy to nie ma czegos takiego jak specyjalne wizy do kazania, ale prawdopodobnie chodzi o to zeby na wizie bylo napisane ze instytucja zapraszajaca jest z kazania. Wydaje mi sie ze taki rodzaj wizy nie jest konieczny. Jak jezdzilem po Rosji (7 razy na Syberie i Ural Polany) to zawsze mialem wizy wystawione na organizacje w Moskwie, a przeciez w tamtym miescie bylem zaledwie 1-2 dni w czasie calego wyjazdu i nawet sie tam nie rejestrowalem.

Meldunek - meldowalem sie co najwyzej 3 razy, ale potem i tak to sie nie przydawalo. Generalnie mozna to zrobic za darmo ale kosztuje to czas czekania na w urzedzie. Zeby sie dostac do biura rejetstracji trzeba pytac w miescie. Mozna tez to kupic za ok. 500 rubli.

WAZNE! jesli nie bedziesz sie rejestrowal to wracaj do Polski przez Ukraine, bo jesli bedziesz wracal przez Bialorus to beda sprawdzac czy sie zarejestrowales i moga sie czepiac.

Z rosyjskimi samolotami nie mialem do czynienia (moze to i lepiej:), ale wydaje mi sie ze przy przesiadkach

pzdr

Tunguz 
doktorant UJ

Wysłany: Nie Sie 17, 2008 9:17 pm   

zauwazylem ze nie konca odpowiedzialem w Rosji gdy chcesz przebywac tam legalnie to powinienes sie zarejestrowac. jest to jednak j.w. napisalem raczej martwy przepis. Wyjatek moga stanowic obszary graniczne w Kaukazie

plociarz

Wysłany: Pon Sie 18, 2008 12:52 pm   

ja bede leciał bezposrednio do moskwy z berlina takze nie przez białorus bo z berilna do kazania bilet kosztuje 400 zł mniej niz z Wawy mam do berlina zaledwie 130 km zas do warszawy 600 :mrgreen:

Rosyjska Północ

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 4:58 pm   Bzdura

Do Kazania nie trzeba specjalnych wiz, byłam tam trzy razy na normalnej wizie rosyjskiej. Na granicy ukraińsko-rosyjskiej podobnie jak na Białorusi żądają świstka z meldunkiem - zależy na jakiego pogranicznika się trafi. Osobiście uważam, że wszystko zależy od twarzy - są ludzie, których zawsze mudurowi się czepiają i tacy, którzy nigdy nie wzbudzają zainteresowania. Ja w Rosji spędziłam w sumie 7 miesięcy i nigdy mnie nikt nie zaczepiał, a znam takich, co przyjechali na dwa tygodnie i kilka razy ich milicja kontrolowała. Trzeba się umieć wtopić w tłum:)

Odpowiedz do tematu