Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
waluta w Rumunii, co to są banie?
Autor Wiadomość
I.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 14, 2007 11:55 am   waluta w Rumunii, co to są banie?

Hej, koleżanka właśnie wróciła z Rumunii i mówi, że mieli problemy z porozumieniem się w sprawie walut, bo raz podawano im cenę w lejach, a raz w baniach. Twierdzi, że te banie to jakieś ichnie grosze, ale jakoś nie wydaje mi się to możliwe, bo przelicznik walut podaje, że 1 zł to ok. 10 000 lej, więc od tego już chyba nie może być groszy. Przelicznik niby jest oparty na aktualnych danych. Tymczasem ona twierdzi, że była jakaś denominacja. Czy jej się coś pochrzaniło, czy przelicznik nie uwzględnia denominacji? Bo właśnie jadę, a ja z natury mam problem z pieniędzmi, nawet z ojczystymi, więc wolałabym się psychicznie przygotować.

mała mi
Gość
Wysłany: Wto Sie 14, 2007 1:40 pm   

Kolezanka ma rację. Była denominacja, teraz 1 leja=ok.1 zł, a banie to ich grosze.pozdrawiam mm

Jacek K.
Gość
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 8:40 am   banie

1. Jesli kupujecie leje w kantorach to brac tylko nowe!
2. 1 leja to nie jest 1 zł tylko więcej, bo co najmniej 1,20
3. miesiąc temu kurs w Rumunii 1 USD=2,3 lei
4. zapomnijcie,że to jest tani kraj

d.
Gość
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 11:48 am   

jeszcze jedna kwestia - czasem w kantorach robia problemy z wymiana starszych dolarow, wiec zwroccie na to uwage (zdaje sie, ze tych sprzed 1992 czy cos kolo tego)

agasta6
Gość
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 8:03 pm   

lepiej euro niz dolary...
a ceny jak w Polsce...

grzesiekodm 

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 8:42 pm   

Potwierdzam - lepiej euro niż dolary.
Na przejściu granicznym w Korbielowie kupiłem euro za 234zł. W Rumunii wymieniłem je na 174 leje.
Wynika zatem, że kurs lei do złotego wynosi 1,35:1 Czyli generalnie coraz drożej...

Stare leje zostały wycofane z obiegu. Nie dajcie sobie wcisnąć bo będzie problem z ich zbyciem.

Gość

Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 4:40 pm   

Tak jak napisali moi poprzednicy bylem w sierpniu w tym kraju i nie wiem co tam sie stalo.Przed tym pobytem w rumunii bylem 5 lat temu zakochalem sie w kraju ludziach itd.A teraz jak w grecji czy tez innych tego typu panstwach kantuja ludzie jacys tacy jak u nas w kraju szok przezylem

Rosyjska Północ

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 5:40 pm   

Najlepiej nie brać ani dolarów ani euro tylko kartę bankomatową. Z bankomatu dostaniecie pieniądze nowe, prawdziwe po kursie NBP (lepszym niż w kantorze) a np. w mBanku nie ma żadnej prowizji za wypłatę pieniędzy w zagranicznym bankomacie, więc opłaca się i jest bezpieczniej.

WADI.pl
WADI.pl

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 6:35 pm   

1 lej = 100 bani

1 RON (LEJ) = 0,9935pln kurs z 24.12.2009

Odpowiedz do tematu