Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Slajdy na Uniwersytecie Ekonomicznym
Autor Wiadomość
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 1:26 pm   

"Borneo - tam gdzie pieprz rośnie"

Borneo – trzecia co do wielkości wyspa świata. „Łowcy głów, tropikalna dżungla, wielkie rzeki i... pijawki. Te skojarzenia, zaczerpnięte z książek, działają na wyobraźnię. Dlatego postanowiliśmy zobaczyć jak naprawdę wygląda ta tajemnicza wyspa. Przemierzyliśmy ją z północnego wschodu na południowy zachód, przez malezyjskie prowincje Sabah i Sarawak oraz maleńki sułtanat Brunei.”


Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz” gośćmi TKN Wagabunda będą Ewelina Nowakowska-Matoga oraz Marcin Matoga. Opowiedzą nam o swojej niezwykłej podróży po największej wyspie Archipelagu Malajskiego.

„Po dwóch godzinach płynięcia rozchybotaną łódką w górę rzeki, dobiliśmy do gliniastego brzegu. Kiedy tylko zgasł silnik przy łodzi, dżungla huczała od dźwięków owadów i ptaków. Miejscowy przewodnik poprowadził nas przez dżunglę do wodospadu. Po drodze zapytał, czy wiemy czym są zielone kulki na krzewach. Nie mieliśmy pojęcia aż do chwili, gdy po kilku dniach wyjęliśmy z kieszeni zapomniane pamiątki. Teraz zielone kulki były czarne i pachniały pieprzem. Byliśmy tam gdzie pieprz rośnie...”


Slajdowisko odbędzie się w najbliższy wtorek 19.05.09 o godz. 19 w sali nr 9 pawilonu sportowo-dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 8:20 pm   

Ameryka Południowa - Boliwia

I wreszcie… Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” wraca po wakacyjnej przerwie z cyklem slajdowisk „Świat bliższy niż sądzisz…”. A co w nowym roku?

„Jeżeli jeszcze nie wiesz: czemu w La Paz już na lotnisku dopadnie Cię soroche, co to jest salar i Altiplano, dlaczego Ajmarowie uważają jezioro Titicaca za święte, jak dojechać do Soraty i jak wspiąć się na Ancohumę, to zapraszamy na wspomnienia z naszej podróży po Ameryce Południowej. Tym razem zdjęcia z Boliwii.”

Naszymi pierwszymi gośćmi, otwierającymi kolejny pełen spotkań podróżniczych rok będą Zofia oraz Krzysztof Piżl, kilkukrotni prelegenci podczas wtorkowych slajdowisk.

„W ciągu dwóch tygodni pobytu staraliśmy się omijać szerokim łukiem miejsca tłumnie odwiedzane przez turystów z ogromnych statków wycieczkowych i plażowe kurorty. W zamian poszukiwaliśmy dzikich plaż, spławialiśmy się bambusowymi tratwami służącymi dawniej do przewozu bananów, eksplorowaliśmy trudno dostępny interior wyspy, czy też wdrapywaliśmy się na sięgające ponad 2000 m n.p.m. szczyty Gór Błękitnych.”

Titicaca - najwyżej położone na świecie żeglowne jezioro. Właśnie tu na Wyspie Słońca miały miejsce narodziny wszystkich ważnych bóstw dla Inków i Ajmarów. Oni właśnie zamieszkują najwyżej położoną na świecie stolicę kraju - La Paz. To w Boliwii możesz odwiedzić największe solisko na naszym globie - Salar de Uyuni. W tym kraju można spędzić najwspanialsze dni w Ameryce Południowej. Zapraszamy do wspólnego podróżowania!

Slajdowisko odbędzie się we wtorek 6.10.2009 r. o godzinie 19 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Paź 08, 2009 7:17 pm   

Japonia

Fascynujące połączenie wysoko rozwiniętej techniki ze wschodnią mentalnością jego mieszkańców. Superszybkie pociągi Shinkansen, gęsta sieć autostrad, wszechobecna elektronika nasuwają skojarzenie z niektórymi krajami zachodniej Europy. Wydawać by się mogło, po co zatem tam jechać skoro nie dość, że drogo, to jeszcze podobnie jak w… Niemczech ? Ale to przecież Wschód, kraj zamieszkały przez wyznawców shinto i buddyzmu. Może zatem tym bardziej niezwykłe, bo nieoczekiwane jest spotkanie z Japonią. Konduktor w śnieżnobiałych rękawiczkach najpierw zdejmuje czapkę i kłania się w pas zanim poprosi o bilety do kontroli; z eleganckiego, czarnego mercedesa wysiada gejsza w jedwabnym kimono…

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić Państwa na podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. Wspomnieniami z wyprawy podzieli się z nami Grzegorz Kreiner.


Slajdowisko odbędzie się we wtorek 13.10.2009 r. o godzinie 19 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Grzegorz Kreiner - z zawodu adiunkt w Instytucie Farmakologii PAN, z zamiłowania globtroter, autor przewodników po Kopenhadze i Fiordach Norwegii. Razem z żoną Beatą odwiedzili kilkadziesiąt krajów na 6 kontynentach przemierzając je w formie trampingowej – pieszo, rowerem, kajakiem, autostopem, samochodem, pociągiem. Podróże traktują jako hobby, sposób spędzania wolnego czasu, okazję do poznania ludzi, przyrody, innego spojrzenia na świat kreowany przez media. Mają swoje ulubione miejsca, do których wracają. Mówią, że czasem wcale nie trzeba jechać daleko, żeby przeżyć wspaniałą przygodę.


Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Paź 14, 2009 7:06 pm   

Pakistan nie jest krajem, który polecałby Ci tour-operator na miejsce wymarzonego urlopu. Nikt nie reklamuje jego kultury i przyrody, a głośno o nim bywa tylko w kontekście wojny. Tysiące lat cywilizacji i zaledwie 60 państwowości. Tygiel plemion i języków, które dzieli wszystko - nawet rodzaj wyznawanego islamu - a łączy strach. Strach przed anarchią Afganistanu i przed potężnym wschodnim sąsiadem. Jest jeszcze jedno, co łączy Pakistańczyków: kult armii. Armii posiadającej broń jądrową i armii, która przegrała wszystkie dotychczasowe wojny z Indiami.


Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na kolejne slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz”. Naszym gościem będzie alpinista, podróżnik Jacek Teler.

Pakistan to żyzne nadmorskie południe, niespokojny pasztuński środkowy-zachód, ufortyfikowana na wschodzie granica z Indiami i... najwyższe gory świat na północy: Hindukusz, Himalaje i Karakorum. Przeciętny Kowalski mówiąc "Himalaje" wrzuca do jednego worka Mt.Everest pospołu z K2. Nic bardziej mylnego. Podczas gdy himalajski pejzaż zachwyca barokowym przepychem form i barw, to ubogie i bezludne pustkowie Karakorum zawsze na myśl przywodzi mi gotyckie wyniosłe wieże.
Pragnę opowiedzieć o moich samotnych zmaganiach z taką wieżą, górą moich marzeń K2.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 20.10.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Blog Jacka Telera - www.blogk2.com

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Paź 21, 2009 7:06 pm   

Patagonia

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz”. Naszym gościem będzie Kazimierz Pawłowski, z którym to wybierzemy się znów do Ameryki Południowej – a konkretniej – do Patagonii.


Patagonia to olbrzymie przestrzenie, wysokie góry, dzikie krajobrazy. Kraina pełna lodowców i naturalnego piękna jeszcze niezniszczonego przez działalność człowieka. Zapraszam na slajdy z tej malowniczej części naszego globu należącej do Chile i Argentyny.


Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 27.10.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 9:49 pm   

„Inny Afganistan”

Północno-wschodni kraniec zwany Korytarzem Wachańskim – miejsce, gdzie dzięki Andrzejowi Zawadzie narodził się zimowy himalaizm wraz z wejściem w zimie na Noszak w 1973r; gdzie ani wojny z sowietami nie było, ani mudżahedini nie walczyli między sobą o władzę, ani nawet Talibowie nie dotarli by zaprowadzać koraniczne porządki. Do tego ponad 30-ci siedmiotysięczników, kilkadziesiąt sześciotysięczników i morze dziewiczych pięciotysięczników. Dwie ciekawe mniejszości etniczne - rolniczy Wachowie oraz Kirgizi - pasterze i nomadzi.


Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza Państwa na spotkanie z Bartłomiejem Tofelem i jego wyprawą do Afganistanu. Nasz gość przedstawi kraj kojarzony przede wszystkim ze stacjonującymi tam wojskami NATO, w zupełnie odmienny sposób. Afganistan "inny" niż ten, który można zobaczyć w codziennych mediach.

Przebywałem tam prawie miesiąc, dwa tygodnie wędrując pieszo z bagażem na osłach, pozostałe dwa konno. Dotarłem na sam "koniec Afganistanu", dwa dni konno za ostatnią wioską - do wąskiej Doliny Tegerman Su wciśniętej pomiędzy granice Tadżykistanu i Chin. 3 noce spędziłem przytulony do pakistańskiej strzelby gdyż tadżyccy bandyci napadają tam na podróżnych. Możliwe, że postawiłem tam stopę jako pierwszy Polak. Przez cały ten czas spałem z reguły w jurtach u Kirgizów albo w kamiennych domach uszczelnianych
błotem u Wachów. Rozmawiałem głównie po persku, którego uczyłem się w locie - innych języków obcych tam bowiem nie znają. Zaprzyjaźniłem się z wędrownymi pasztuńskimi kupcami, widziałem buzkaszi i dwa wesela. Generalnie działo się...


Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 3.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 9:37 pm   

Grzegorz Petryszak – Syria i Jordania
Syrię zwykliśmy utożsamiać z terroryzmem. Niebezpieczne miejsce, w którym nie można być pewnym, że w którymś momencie nie wyleci się w powietrze na bombie podłożonej przez usłużnego fanatyka. A Jordania jawi się, jeśli w ogóle jako jakieś państewko, gdzie zdaje się jakaś Amerykanka wżeniła się w rodzinę królewską.
Czy prawda to czy mity? Może warto się przekonać jak kraje te wyglądają naprawdę. W ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz..." Grzegorz Petryszak - podróżnik i autor przewodników, w „cywilu” absolwent jeszcze Akademii Ekonomicznej postara się rozwiać kilka mitów krążących wokół państw arabskich na Bliskim Wschodzie.
TKN „Wagabunda” zaprasza na wspólną wędrówkę po Syrii i Jordanii - rejonie, w którym narodziła się nasza cywilizacja. Prezenter zabierze nas w podróż po Damaszku - najstarszym stale zamieszkanym mieście na świecie, zahaczy o wioskę Malula, w której mieszkańcy - chrześcijanie, do dzisiaj posługują się językiem aramejskim- językiem Chrystusa. Przeprowadzi nas po Petrze nazywanej 8 „cudem świata”. W podróży dotrzemy do twierdz krzyżowców, które do tej pory zachowały się na pustyniach Bliskiego Wschodu. Zanurzymy się w fascynującej kulturze orientu.
Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 10.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Lis 12, 2009 8:28 pm   

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na spotkanie z Moniką Wiącek oraz Magdaleną Moll, które przedstawią Paragwaj od strony autochtonicznych, niedostępnych zazwyczaj turystom wiosek i ich mieszkańców czyli Indian Guarani, a także zwyczajów mieszkańców miast.

Przybliżymy kontrasty w poziomie życia mieszkańców jakie można spotkać w tym kraju począwszy od mieszkańców slamsów i wysypisk śmieci po osoby zamieszkujące ekskluzywne, chronione dzielnice. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na pytanie skąd wynikają tak ogromne różnice. Opowiemy o najczęstszych błędach podróżujących w tym kraju po raz pierwszy (i nie tylko) - w tym kilku naszych własnych oraz o tym dlaczego, mimo wszystko, tak trudno uczyć się na swoich błędach globtrotera.

Przybliżymy także południowoamerykański sierociniec jako miejsce gdzie odbywałyśmy dziesięciomiesięczny wolontariat w górskim, boliwijskim mieście Cochabamba. Naszą codzienną pracę, wyzwania oraz potrzeby dzieci. Powiemy, jak wygląda życie wolontariusza w Ameryce Południowej oraz dlaczego nie należy przywiązywać się do europejskiej mentalności a przeciwnie pozbyć się jej jak najszybciej lub choć na jakiś czas podczas samodzielnych eskapad w tej części globu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 17.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 9:20 pm   

Ela Sermet - Birma

Kraj rządzony przez Juntę Wojskową. Kraj, w którym zatrzymał się czas, w którym można jeszcze zobaczyć i poczuć na własnej skórze tą prawdziwą kulturę Indochin. Kraj, który zadziwia, oszałamia, powala na kolana. Kraj gdzie ludzie są niesamowicie życzliwi każdy podróżnik jest dla nich jak gwiazda rock’a,. Kraj, którego nie da się zapomnieć!

Jej nasycenie buddyzmem powala. Miasta, krajobrazy, ludzie, widoki, zabytki, świątynie tego, mało popularnego turystycznie, kraju robią ogromne wrażenie. Każde miejsce ma w sobie cos wyjątkowego.

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza Państwa na spotkanie z Elą Sermet, studentką UEK, która wybrała się w podróż po Indochinach.

Birma była drugim z pięciu krajów, które zwiedziłam (Tajlandia, Birma, Laos, Kambodża, Malezja) spędziłam tam 3 tygodnie. Odwiedziłam 14 miast, podróżując tylko lokalnymi autobusami, pociągami, rowerem, łodzią lub na nogach. Cel był jeden- zwiedzić, poznać, doświadczyć jak najwięcej za jak najmniejszą kasę i jak najrzadziej płacić za to rządowi.

Birma dla mnie to kraju totalnego absurdu –tutaj nie można próbować tego zrozumieć- tutaj można się tylko z tego śmiać. Dzieci mówią Ci "bye, bye" na powitanie, pojazdy łamią prawa fizyki, benzynę sprzedaje się w butelkach po mineralnej stojące pod parasolem. W całym kraju nie ma ani kropli mleka w sklepach, kawa tylko 3w1, wszystkie zachodnie utwory są przerobione na covery w ich języku. Lewostronny ruch w ciągu jednego dnia zmieniono na prawostronny zapominając, że miejsce kierowcy zostało po tej samej stronie. Nikt w miastach nie używa nocą świateł, bo to psuje pojazd, sieci komórkowe mają takie ceny, że tylko jakieś gwiazdy mają telefon, Internet jest.. ale nie pytaj jak szybki ;)

Przeżyłam tam i piękne i straszne chwile – ale jedno można powiedzieć- kraj warty odwiedzenia!

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 24.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 4:53 pm   

Tomek Noga - Corpus Christi w górach Cordillera Blanca

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Tomkiem Nogą, wielokrotnym prelegentem podczas wtorkowych spotkań w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.

Po kolejnych kilku wylotach do Indii, wracam do Ameryki Południowej, ponownie odwiedzając Peru i Ekwador. Zostaną zaprezentowane slajdy z ekwadorskiego Parku Narodowego Cajas, rzadziej odwiedzanego północnego Peru i pobytu trekingowego w górach Cordilliera Blanca. A że spędzaliśmy tam Boże Ciało …..... - resztę opowiem na pokazie.


Nie posłuchałem zasłyszanej kiedyś mądrości:
„Nigdy nie wracaj do miejsc gdzie zacząłeś budować legendę, gdzie znalazłeś nić do tkanych złotem wspomnień”
… i powracam do krajów w których lubię przebywać, głębiej je poznając zawsze jednak pamiętając fascynacje i wrażenia z pierwszego pobytu. Na szlakach swoich wędrówek staram się znaleźć zawsze rejony górskie, aby poznawanie danego kraju, jego zabytków i ludzi dopełnić pobytem i trekkingiem w górach, gdzie naturalne piękno zwykle przyćmiewa to co stworzone czy zbudowane przez ludzi.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 1.12.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Serdecznie zapraszamy
Wstęp wolny
TKN Wagabunda

Tomek Noga - podróże rozpoczął w wieku 17 lat - do krajów europejskich, do azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego i do często odwiedzanej w tamtych czasach Turcji. Kolejne lata to wyprawa do Egiptu drogą lądową przez Turcję Syrię i Jordanię, kilkumiesięczna podroż do Indii lądem w 94, przez Iran i Pakistan i powrót drogą północną przez Pakistan i Chiny. Następne wizyty w Azji to wyprawy do Indii, Bangladeszu, Wietnamu, Laosu, Tajlandii, Kambodży, trekingi w Nepalu oraz pobyty w Omanie i Emiratach Arabskich. Na swoim koncie ma również Amerykę Łacińską z podróżą w 2001 na trasie Chile-Boliwia-Peru-Chile, przejazdem przez Amerykę Centralną od Kostaryki przez Nikaraguę, Honduras do Gwatemali, wyjazd do Ekwadoru z pobytem na wyspach Galapagos będącym ukoronowaniem marzeń z dzieciństwa.

Jednak Azja przypomniała o sobie. Wyjazd do Ladakhu i Kaszmiru w 2006 z trekingiem Lamayuryu –Padum wywołał wspomnienia z nepalskiego treku z Jiri do Everest Base Camp z 97 roku i był motorem do wyjazdu do Pakistanu w 2007 roku ze spacerem po lodowcu Baltoro do stóp K2.

Relacje z niektórych wyjazdów Tomka znaleźć można w I, III, V, VIII i X tomie „Przez Świat”, niektórych czasopismach, a zdjęcia w wydawnictwach albumowych i encyklopedycznych.

Więcej na www.tomasznoga.pl
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 1:21 pm   

Rowerem do Gruzji

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza Państwa na spotkanie z Kubą Sochackim, który opowie o miesięcznej wyprawie rowerowej do Gruzji.

W ciągu ostatnich dwóch lat sporo można było o Gruzji usłyszeć. Niestety ten niewielki, położony u stóp Kaukazu kraj pojawiał się w mediach głównie z powodu wojny z Rosją. Szkoda, bo Gruzja ma wiele do zaoferowania: piękne góry, wszechobecną zieleń, jeszcze bardziej wszechobecne krowy, a także życzliwych i otwartych ludzi którzy zawsze mają pod ręką domowej roboty wino.

Do Gruzji wybraliśmy się rowerami. W ciągu 30 dni przejechaliśmy 2500 km odwiedzając po drodze Ukrainę, Rumunię, Mołdawię, Naddniestrze, Rosję i Turcję. Odnaleźliśmy słynną czarną wołgę, zobaczyliśmy jak mieszkał za młodu Stalin ale przede wszystkim poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi.


Postaram się przybliżyć podróżowanie z perspektywy rowerowego siodełka. Opowiem dlaczego Mołdawia jest krajem przyjaznym rowerzystom i czym różni się włoska policja od tej z Republiki Naddniestrza.


Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 8.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Kuba Sochacki – student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, członek TKN Wagabunda. Swoją przygodę z wyprawami rowerowymi rozpoczął w 2006 roku wyjazdem w Alpy. Potem była wyprawa w Pireneje, a rok później Bałkany. Średnio każda wyprawa liczyła ok. 3000 km.

Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Gru 09, 2009 11:25 pm   

Tomasz Nasiółkowski – 523 dni wokół Azji

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”. Gościem będzie Tomasz Nasiółkowski ze swoim pokazem, wyróżnionym na Wrocławskim Festiwalu Podróży „TuiTam” w listopadzie tego roku.

Będzie to opowieść o szalonej wyprawie dwojga Dolnoślązaków w dzikie zakątki Azji. Emilia i Tomasz po skończeniu studiów geograficznych spakowali plecaki i przemierzyli 100 tys. km przez 40 krajów, w przeciągu 1,5 rocznej podróży. Dzięki poruszaniu się autostopem oraz korzystaniu z klubów Couch Surfing oraz Hospitality Club, poznali życie i kulturę lokalnych ludzi. Będzie to przede wszystkim opowieść o ludziach spotkanych w Drodze, bo to dzięki ich pomocy podróżnicy mogli przemierzyć świat i bezpiecznie wrócić do domu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 15.12.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 10:45 pm   

Mongolia Off Road 2009

Mongolia – jeden z najwyżej położonych krajów na świecie, gdzie średnia wysokość osiąga 1580 m n.p.m.. Kraj dziki, górzysty i bardzo urozmaicony, stający się coraz częstszym celem wypraw samochodowych i motocyklowych, wymagających dobrej kondycji, orientacji w terenie, jak również odwagi.

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na spotkanie z uczestnikami ubiegłorocznej wyprawy do Mongolii, członkami Kamaz Team Poland, Marcinem Łodzińskim i Bolesławem Hyłą.

Mongolia Off Road 2009 to 8-śmio osobowa wyprawa terenowymi motocyklami i ciężarówką 6x6, której trasa łącznie liczyła 17 tysięcy kilometrów. Będzie to opowieść-relacja z przejazdu przez najdziksze rejony Mongolii zachodniej, pokonania motocyklami gór Ałtaj oraz powrót przez Syberię i jezioro Bajkał. Zdjęciom towarzyszyć będzie 30-minutowy film zrealizowany podczas wyprawy.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 12.01.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Serdecznie zapraszamy

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Sty 13, 2010 9:59 pm   

„6 kilometrów w górę”

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z Markiem Romanowiczem oraz Kubą Polasikiem, którzy opowiedzą nam o wyprawie w nepalskie Himalaje odbytej jesienią 2009 roku.

Będzie to relacja z pierwszej części wyprawy, a więc października i początku listopada. Trudny i wymagający trekking w odległych rejonach Nepalu. Od dżungli po lodowce – do Makalu Base Camp i przez wysokie przełęcze powyżej 6000 m n.p.m. do rejonu Solu Khumbu. Uwieńczeniem było zdobycie zdobycie Mera Peak o wysokości 6450 m n.p.m.

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19 we wtorek 19.01.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 9:47 pm   

„Byle na północ, w stronę Południowej Sierra Madre"


Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na spotkanie z Adamem Morawcem, związanym z Klubem Podróżnika w Tarnowskich Górach. Wspólnie z naszym gościem bliżej przyjrzymy się Ameryce Środkowej.

Będzie to opowieść o trzech miesiącach na trasie pomiędzy Panama City a Mexico City.
W trakcie spotkania odwiedzimy między innymi: Kanał Panamski, archipelag Bocas del Toro, Park Narodowy Tortugerro, wulkany w Nikaragui, wzgórza Apaneca w Salwadorze, północne cays w Belize. Nie zabraknie również zdjęć najciekawszych zabytków Majów: Copan, Chichen Itza, Coba, Tulum, Palenque, Tikal.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 26.01.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Sty 20, 2010 9:49 pm   

„Byle na północ, w stronę Południowej Sierra Madre"


Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na spotkanie z Adamem Morawcem, związanym z Klubem Podróżnika w Tarnowskich Górach. Wspólnie z naszym gościem bliżej przyjrzymy się Ameryce Środkowej.

Będzie to opowieść o trzech miesiącach na trasie pomiędzy Panama City a Mexico City.
W trakcie spotkania odwiedzimy między innymi: Kanał Panamski, archipelag Bocas del Toro, Park Narodowy Tortugerro, wulkany w Nikaragui, wzgórza Apaneca w Salwadorze, północne cays w Belize. Nie zabraknie również zdjęć najciekawszych zabytków Majów: Copan, Chichen Itza, Coba, Tulum, Palenque, Tikal.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 26.01.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie!
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 9:08 pm   

Pokaz specjalny w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na pokaz specjalny Fotografia i podróże”. Dwaj zawodowi fotografowie wprowadzą Państwa w sekrety fotografii podróżniczej. Spotkanie to będzie również okazją do zobaczenia autorskich pokazów slajdów: "Taniec z demonami" - obchody buddyjskiego święta w Ladakhu - Jakuba Śliwy oraz "16 godzin do Wschodu" - fotograficzne szkice z Indochin - Zygmunta Nováka.

Zdjęcie z wakacji, a zdjęcie z podróży. Na co zwrócić uwagę fotografując. Jak się przygotować, jaki sprzęt wybrać. Potrzebne i zbędne akcesoria. Zdjęcia ludzi. Te i inne tematy fotografowie poruszą podczas mini warsztatów połączonych z pokazem slajdów.

Jakub Śliwa - jest orientalistą i absolwentem łódzkiej filmówki. Publikuje w polskiej i zagranicznej prasie, w wydawnictwach albumowych oraz naukowych. Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Jako fotograf dokumentalista uczestniczył w wielu misjach archeologicznych. Reprezentowany przez agencję Aurora Photos.

Zygmunt Novák - z aparatem przejechał m.in. trudnodostępne zakątki Wysp Zielonego Przylądka, Australię w off-roadowej wyprawie, lasy deszczowe na Borneo, Alpy Południowe w Nowej Zelandii i Indochiny. Laureat wielu nagród i autor wystaw, jego prace znajdują się m.in. w prywatnych kolekcjach w USA, Australii i w Polsce. Ukończył Europejską Akademię Fotografii.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 16.02.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 6:18 pm   

Zapraszam na kolejne slajdowisko z cyklu "Świat bliżej niż sądzisz..."

Ryszard Czajkowski - Kenia.

Afryka to wielki i różnorodny pod każdym względem kontynent. Trudno nawet tą różnorodność pokazać. Wszyscy wiemy o tym, że można tam spotkać lwa, żyrafę i nosorożca, ale w Afryce również występują pingwiny i foki. O różnorodności ludzi jeszcze trudniej opowiedzieć, o tym jak każdy znajduje „swój sposób” na Afrykę. O tych różnorodnościach, na przykładzie Kenii, opowie nam Ryszard Czajkowski.

Kenia rozciąga się po obu stronach równika, oddzielając pustynie północy od rozległych płaskowyżów południa. Jest jednym z ostatnich na świecie wielkich obszarów dzikiej przyrody o niezwykle bogatym środowisku naturalnym: rafy koralowe, rozległe sawanny, tropikalne lasy, jeziora sodowe. Jest to także kraj kontrastów pod względem sposobu i poziomu życia. Tubylcy mieszkają w krytych strzechą chatach, ale także w bogatych miastach. Występuje tu ponad czterdzieści bardzo różniących się grup etnicznych.

Naszego prelegenta zafascynowali przede wszystkim Masajowie i duża część prezentacji będzie poświęcona właśnie im. Zobaczycie też zdjęcia z życia innych grup etnicznych: Kikujów, Samburu i Turkana. Zdjęcia pochodzić będą z wyprawy z przed ćwierćwiecza, ale i z ostatniego roku. Odnotujemy wielkie zmiany jakie w tym kraju można było zaobserwować okiem turysty.
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Lut 25, 2010 8:42 pm   

Marek Kalmus – W głąb Bhutanu

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na daleką podróż do Druk Jul, Królestwa Bhutanu. O niezwykłych zwyczajach, obrzędach i kultach tego kraju opowie nam Marek Kalmus, który ostatni raz przemierzał przez Bhutan w roku 2007.

Bhutan – górzysty kraj w Azji Południowej, we wschodnich Himalajach graniczący na północy i zachodzie z Chinami a na południu i wschodzie z Indiami. Kraj buddyzmu, barwnych obrzędów, w wielu jeszcze miejscach dobrze zachowanej tradycji nie dotkniętej wpływami zewnętrznymi. W takie też miejsca zabierze nas podczas spotkania prelegent.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 02.03.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Marek Kalmus – podróżnik, alpinista, speleolog, uczestnik wielu wypraw w góry Turcji, Iranu, Hundukusz, Karakorum, Himalaje i do Tybetu. Azja to jego drugi świat: „Najważniejsze są Himalaje i Tybet, ale też surowe góry Afganistanu i Pakistanu oraz Iran. Uwielbiam też indyjskie klimaty. Bhutan i Hunza to również miejsca, gdzie mógłbym zamieszkać na stałe”. Laureat nagrody specjalnej Kolosy 2008, nominowany do nagrody Grand Prix w plebiscycie Travelery 2009.

Blog Marka Kalmusa: http://marekkalmus.blog.onet.pl/

Zagłosuj na naszego prelegenta w plebiscycie Travelery 2009: Marek Kalmus http://www.travelery.nati...c.pl/nominacje/


Zapraszamy wszystkich serdecznie

Wstęp wolny

TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
jarek_dz 
TKN Wagabunda

Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 51
Wysłany: Czw Mar 04, 2010 11:29 pm   

„Albania – piękna nieznajoma”

Albania – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza na spotkanie z Barbarą i Andrzejem Pasławskimi, którzy owoc swoich ponad dwudziestu wypraw do Albanii zaprezentują podczas slajdowiska z cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”.

„Albanię przemierzamy od lat 5ciu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.
Pokażemy Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem.”

„Chcemy podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służymy „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.”

Więcej informacji o podróżach Państwa Pasławskich znaleźć można na stronie: www.fotolandia4x4.com

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 09.03.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27). Z okazji poprzedzającego slajdowisko Dnia Kobiet, nasi prelegenci przygotowali specjalny konkurs-niespodziankę dla damskiej części publiczności.

Barbara i Andrzej Pasławscy – odkrywają Bałkany już od 9 lat łącząc pasję podróżowania z fotografią. Autorskie relacje z podróży bałkańskich pojawiały się w różnych czasopismach, a sam pokaz został wyróżniony na Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” zajmując II miejsce oraz na Jesiennym Zlocie Miłośników Podróży w Tyrawie Solnej zajmując miejsce III.

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
_________________
TKN Wagabunda

www.wagabunda.krakow.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
phpBB SEO