Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eurotrip po Europie
Autor Wiadomość
andzya

Wysłany: Śro Lut 04, 2009 1:33 pm   Eurotrip po Europie

Hej wszystkim , to moj pierwszy post :)
Niedawno wpadlysmy z przyjaciolkami na pomysl,zeby po lipcowych praktykach wybrać sie na miesiac samochodem w eurotrip :)

I tu pojawia sie moje pierwsze pytanie, jaki koszt powinnysmy przeznaczyc na paliwo? Mam auto na gaz.

Kolejne to , jakie kraje, miejsca warte sa zwiedzenia? Gdzie oplaca sie pojechac,zeby cos zobaczyc. No i dodam,ze chcialybysy sie raczej zamknac w czasie jednego miesiaca.

Wyprawa ma byc naszymi ostatnia szalona wyprawa przed obroną, wiec chcialabym zeby bylo naprawde fajnie:)
Dodam,że jedziemy we 3 (wliczajac mnie), wiec na co powinny uwazac samotne kobiety krazace po Europie?;)

Za wszystkie rady, wskazowki bede naprawde bardzo wdzieczna:)
Pozdrawiam

PiotrQ 
zaawansowany AMATOR

Wysłany: Śro Lut 11, 2009 9:45 am   Polecam Skandynawię

Witam

Po pierwsze: wrażenia nie do opisania - wspaniałe tereny, tym bardziej jeżeli ktoś nie koniecznie musi do cywilazacji
Po drugie: bardzo bezpiecznie - odpowiedź na trzy samotne kobiety
Po trzecie: dobra baza turystyczna w różnych klasach (namiot też dobry bo w lecie naprawdę bywa ciepło - w zeszłym roku nawet ponad 30 C)
Po czwarte: nie należy przejmować się opiniami, że drogo - dobrze przygotowana wyprawa kosztuje podobnie jak w inne rejony Europy
Po piąte: w miatsach można też poszaleć :)

Pozdrawiam

Piotr

PS. Oczywiście to nie musi być koniec jazdy, ale przejechać z Polski, przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Norwegię (na Nordkapp - naprzykład, choć nie koniecznie),Szwecję, Danię i Niemcy do Polski to napewno ponad 8 000 km i raczej nie da się tego przejechać i POOGLĄDAĆ (!!!) szybciej niż przez trzy - cztery tygodnie samochodem.

grzesiekodm 

Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 10:52 pm   

Temat ciekawy ale musisz podać więcej szczegółów: gdzie chcecie jechać, co chcecie zobaczyć, jaki macie budżet, gdzie zamierzacie spać, jakim samochodem jedziecie, czy zamierzacie same przyrządzać posiłki, czy stołować się w restauracjach, itp, itd??? Im podasz więcej szczegółów, tym łatwiej będzie coś poradzić ;)

annajot

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 2:30 pm   

jesli samochod na gaz, to moze byc maly problem z tankowaniem na zachodzie i polnocy, wiec moze w takim przypadku wybrac sie lepiej na dziki wschod i poludnie? :)
ukraina, rymunia, wegry, balkany....
spac mozna w namiotach na dzikio albo na polach namiotowych.
jesli nie oczekujecie luksusow podczas podrozy, to nie musi to byc wcale droga impreza, tym bardziej ze samochod na gaz, a paliwo (przynajmniej benzyna, nie wiem, jak gaz) na wschodzie i poludniu europy tansza ;)
generalnie chyba wszystko jest warte zobaczenia (przynajmniej w jakims stopniu), ale gdybym miala do dyspozycji samochod i caly miesiac, to wybralabym sie na poczatku za wschodnia granice w gorgany na ukraine, nastepnie na krym, do odessy, moldawii (przy okazji jego samozwanczego kraju naddniestrza), w karpaty do rumunii, tam gdzie wampiry ;) a pozniej to juz na poludnie...
w sumie kazdego interesuje cos innego. zalezy, czy chcesz wypoczywac biernie, czy tez czynnie ;)
ja polecilabym trekking po gorganach, karpatach, gorach dynarskich i po balkanach ofkz :)

trains 

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 10:11 pm   

hej ;)

Eurotrip - swietny pomysl ;) sama sie na takowa 'wycieczke' wybieram z ta roznica, ze pociagiem i przyjacielem :)
w Europie jest mnostwo miejsc do zwiedzenia, ja np. planuje po raz kolejny odwiedzic Paryz. chce przejsc sie korytarzami Luwru, bo nie mialam jeszcze okazji. pozniej w dol Francji - Rennes le chateau i inne niesamowite cuda architektoniczne Francji. Hiszpania - Trojkat Dalego, Portugalia plaze nadoceaniczne, a wczesniej Austria, Czechy, cos tam ciekawego na pewno po drodze znajde i wy zapewne tez:)

powodzenia! :)

Tu_pak

Wysłany: Pią Lut 04, 2011 3:29 pm   

Mój Eurotrip obejmował
1. za pierwszym razem kraje pobliskie - Słowacja, Węgry, Czechy, mieliśmy jechać również do Bułgarii ale nie wypalił.
2. za drugim razem Autria, Wenecja, Węgry ( koniecznie należy odwiedzić Tokaj :D )

Jak z paliwem niestety się nie orientuję :/

siutasek 
Pl-Gibraltar-Pl

Wysłany: Pon Lut 21, 2011 2:19 pm   

Cześć,
ja planuje coś podobnego. Wyszło mi że przejade ok 10 000 km. Czyli potrzebne mi jakieś 70 litrów ropy. Czyli koszt ropy to jakieś 2,5-3tys. Noclegi w namiotach po drodze czasem jakiś tani motelik
Pozdrawiam

POLSKA-GIBRALTAR-POLSKA

SZUKAM CHĘTNYCH NA WYJAZD

asia53

Wysłany: Sob Lip 09, 2011 8:08 pm   

Ja też miałam Eurotrip:
Paryż-Ocean Atlantycki-Zamki nad Loarą-Barcelona-Lazurowe Wybrzerze, Północne Włochy. Zajęło nam to miesiąc ale było cudownie :)

ITmen

Wysłany: Nie Lip 10, 2011 9:21 am   

Rzym-Barcelona-Moskwa-Paryż-Doha-Warszawa... w 2 miesiące ale był hardcor :) i sporo kasy poszło na to.... :roll:

www.biletownik.pl

intergraf 
intergraf

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 4:49 pm   

Cześć
Tez planuję w lipcu objazdówkę samochodem po Europie zachodniej. Główny nacisk kładę na Francję.
Trasa z Polski do Francji potem Włochy i powrót przez Austrię. Ciekawe miejsca znaleźć to nie problem. Problem mam z tanimi noclegami. Planuje noclegi na polach namiotowych. W internecie znajduję tylko drogie kempingi. Czy ktoś może mi cos polecić, tylko proszę nie wyszukiwarki. Dziękuję

dominn

Wysłany: Śro Maj 02, 2012 11:49 pm   

A może by tak - Londyn, Paryż, Amsterdam, Bratysława, Berlin i Rzym jak bohaterowie filmu..Eurotrip? :) Ciekawe ile kosztowałaby taka podróż :)

bierka

Wysłany: Czw Sty 17, 2013 4:20 pm   przeprawy promowe na Eurotrip

jeśli nie macie jeszcze trasy to może analiza dostępnych tras promowych pomoże w planowaniu objazdówki po Europie. http://www.aferry.pl/trasy-promowe.htm

Mummka

Wysłany: Pon Lut 18, 2013 3:55 pm   

Trasę Praga - Wiedeń - Budapeszt - Bratysława - Brno znajomi zrealizowali w 12 dni, autem (z centrum Polski), choć teraz mówią, że inaczej jednak mogli zaplanować trasę.

Drake90

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 2:35 pm   

Ja ostatnio znalazłem ciekawą ofertę na [url=http://www.odlotwakacje.pl/wycieczki-objazdowe.html]wycieczkę objazdową po Europie [/url]

Odpowiedz do tematu