Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bałkany- biwakowanie i meldunki
Autor Wiadomość
kochammadziuche 

Wysłany: Nie Maj 22, 2011 7:41 pm   Bałkany- biwakowanie i meldunki

Witam, mam zamiar w te wakacje objechać Bałkany autostopem. Z uwagi na brak pieniędzy zabieram dużo jedzenia ze sobą i mam zamiar spać w namiocie. Czy za biwakowanie(w tum palenie ogniska) na dziko ściga policja tak jak w Polsce? W krajach tych istnieje też obowiązek meldunkowy, ale z wiadomych przyczyn nie mogę tego zameldowania mieć ;D Czy w związku z tym czekają mnie jakieś nieprzyjemności przy wyjeździe z kraju? Wiem, że takie wątki pojawiały się na forum, ale czuje niedosyt wyjaśnień, z góry dziękuję za odpowiedź.

grzesiekodm 

Wysłany: Śro Cze 01, 2011 5:39 pm   

Niczym się nie przejmuj! Naprawdę nie ma żadnych powodów do obaw. Wiele razy byłem na Bałkanach, wielokrotnie nocowałem pod namiotem (prawdę mówiąc to nocuję wyłącznie pod namiotem), często paliłem ogniska, miałem też spotkania z policją i wojskiem. Z wyjątkiem jednego incydentu za przekroczenie prędkości, nigdy nie miałem żadnych problemów!
Udanej podróży!

maniek298

Wysłany: Pon Cze 06, 2011 9:15 pm   

Bałkany są bardzo zróżnicowane. W jednych krajach ludnosć jest bardziej przychylna, w innych troche mnie. Zależy jaki region... Osobiście bardzo dobrze znam Chorwacje i BiH. Spalismy pod chmurką w sporej grupie i wszystko było ok. Trzeba sie kierować zdrowym rozsądkiem. Chyba, ze trafisz na słuzbistę, wtedy dobrze jest mieć jakis "gift", z małego doświadczenia moge polecic zwykłe polskie piwo :) - w moim przypadku wystarczyło.

vesp. 

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 9:57 pm   

Obowiązek meldunkowy to jest ściema, może najwyżej na granicy macedońsko-bułgarskiej ktoś się przyczepi, że powinien być papierek - mi w tej sytuacji wystarczyło powiedzieć, że fajnie fajnie, ale jestem bezdomna - i nie było problemów :)
Jedyne, co warto mieć na uwadze to miny - bo w wielu miejscach wciąż są, często tereny są nieoznakowane albo znaki są zniszczone; z drugiej strony nie ma co histeryzować - żeby spotkać minę, trzeba wleźć w chaszcze poza wydeptanymi ścieżkami albo do opuszczonych, ostrzelanych domów.

mariasam 

Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 8:36 am   

a w ile osób planujecie wyprawę? Wszystko zależy od kondycji rowerzystów i od tego na ile chcecie jechać. :lol:

WiesekWladca

Wysłany: Czw Paź 17, 2013 11:06 am   

ahahahahahah "jedyne na co trzeba uważać to miny"

chrisjacob

Wysłany: Śro Sty 08, 2014 9:20 am   

It was nice experience we had with Balkans-camping in the last summer. We went as a group for the trip and the Balkans really helped us to make this trip a memorable one and we will always remember your great service.

Chris

Odpowiedz do tematu