Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto byl w Gruzji?-info nt. wiz, cen, dojazdu, bezpieczenstwa
Autor Wiadomość
stalin
Gość
Wysłany: Pon Cze 13, 2005 10:48 pm   Kto byl w Gruzji?-info nt. wiz, cen, dojazdu, bezpieczenstwa

jeszeli ktos byl w gruzji i posiada jakies info na ten temat to wpisujcie , interesuje mnie co warto zwiedzic, gdzie zalatwic wize (i za ile?), ile co kosztuje, czy lba nie upie...?, itd, chcialbym wjezdzac z terytorium Turcji

Dziad
Gość
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 9:23 am   

Do Gruzji nie trzeba żadnych wiz!Bodajze w tamtym roku parlament gruzinski uchwalil ustawe znoszaca obowiazek wizowy wobec obywateli panstw Unii Europejskiej,wiec bez obaw mozna jechac. Ja raczej bede jechal przez Ukraine i Rosje ale jeszcze nie wiem.Nie trzeba wizy tranzytowej przez Rosje i wydaje mi sie ze jest taniej niz przez Turcje.Tylko jeszcze nie wiem jak jest teraz z przekraczaniem granicy rosyjsko-gruzinskiejkolo Wladykawkazu czy juz przepuszczaja polakow czy dalej tylko obywateli WNP...? Jezeli chodzi o Gruzje to jest bezpiecznie,ludzie przemili natomiast ceny w Tbilisi nie sa zbyt fajne,trzeba troche zabulic za nocleg ale jak sie juz wyjedzie poza miasto jest przystepnie.

stalin
Gość
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 2:31 pm   

no to mamy sprzeczne dane "Obywatele polscy udający się do Gruzji mają obowiązek posiadania przy wjeździe wizy pobytowej lub tranzytowej. Wizy można otrzymać m.in. w Berlinie, Kijowie, Moskwie, Wiedniu, Stambule, Trabzonie i Ankarze, ponadto w porcie lotniczym w Tbilisi, porcie morskim Poti, na przejściu granicznym Krasny Most (granica gruzińsko-azerbej-dżańska) oraz na przejściu granicznym Sadahlo (granica gru-zińsko-armeńska). Nie wydaje się wiz na przejściu na granicy rosyjsko-gruzińskiej i na przejściach z Turcją. Turystom zamierzającym przekroczyć granicę rosyjsko-gruzińską Ambasada RP w Tbilisi radzi skorzystać z połączeń promowych lub wodoloto-wych, np. Soczi-Batumi, ponieważ przejście drogowe Wierchnij Lars przeznaczone jest jedynie dla ruchu dwustronnego. Koszt
wizy jednokrotnej miesięcznej to 10 USD, wizy tranzytowej - 5 USD." www.msz.gov.pl

oskar_dziad
Gość
Wysłany: Wto Cze 14, 2005 8:55 pm   Jednak nie trzeba wiz!!!

Nie trzeba juz wiz do Gruzji od 3 czerwca. http://przewodnik.onet.pl...07652,news.html - tutaj sie wszystkiego dowiesz.

Odpowiedz do tematu