Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja
Autor Wiadomość
Dominika 

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 2:22 pm   Turcja

Proszę o informacje dotyczące Turcji. Moim marzeniem jest odwiedzenie tego kraju i w tym roku się spełni. Proszę o cenne infromacje dotyczące poruszania się po tym kraju. Tak w nawiasie mój chłopak naciska żeby skorzystać z jakieś ofery last minute, żeby mieć pewne zakwaterowanie. Oczywiście wycieczki chcielibyśmy zaplanować we własnym zakresie, a nie korzystać z ofert biura. Jednak nie jestem pewna czy taki zoorganizowany nocleg nie przywiązuje za bardzo do miejsca i nie ogranicza. Dodam, że będziemy mieli nie całe 2 tygodnie na zwiedzenie ciekawszych miejsc.

Wiolcia

Wysłany: Nie Maj 03, 2009 4:13 pm   

Hej!
Nie wiem dokładnie, jakie informacje Cię interesują, ale wyjazd do Turcji na własną rękę nie jest tak skomplikowany, jakby się mogło wydawać. Podsyłam Ci adres naszej strony z relacją z miesięcznej wyprawy do Turcji http://www.podroze.hostin...a/turglowna.htm . Jeśli interesują Cię konkrety, napisz dokładnie, co. Poruszać się po kraju możesz na wiele sposobów, sprecyzuj tylko, co Cię interesuje.
Pozdrawiam
Wiola

stationwagon 

Wysłany: Pon Maj 04, 2009 12:08 am   

wydaje mi się, że wręcz straci się na odkrywaniu uroków rejonu wybierając się w ramach schematycznej wycieczki. 2 tygodnie to jednak całkiem sporo, nawet na tak duży kraj. faktycznie zależy czy interesują was np sympatyczne, ale i przeludnione nabrzeża i lokalizacje typowo turystyczne, czy miejsca gdzie można się samemu poprzechadzać zdala od zgiełku. polecam Kapadocję, okolice miejscowosci Goreme są typowo turystyczne, ale można urządzić sobie przechadzki z niesamowitymi krajobrazami w tle we własnym tempie klucząc po dolinach, gdzie autokary wycieczkowiczów już nie docierają.
co do transportu, nie ma żadnego problemu z autobusami. dworce autobusowe np. w stambule i ankarze są wręcz potężne a i cenę można zwykle utargować, coby nie pozostawiać wrażenia, że turystę łatwo naciągnąć. charakterystyczne jest to, że co okienko/stanowisko, to inny przewoźnik, których są dziesiątki, więc przyjemniej wymyszkować dogodną cenę.
odradzono mi np. odwiedzenie Troi i generalnie zachodniego wybrzeża zabytków, ale to już zależy od tego, jaki kto ma kaprys co do atrakcji.

pauzpalau 
pauzpalau

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 10:01 pm   wyjazd!!! :)

wszyscy zainteresowani Turcją, którzy tam jeszcze nie byli! nie chcecie tego zrobić w najbliższe wakacje w doborowym towarzystwie? mój kolega organizuje grupę na wyjazd do istambułu, więcej informacji tutaj http://naspolke.pl/ogloszenia/widok/99 .
ja najprawdopodobniej też jadę, może ktoś z was do nas dołączy?
czy może faktycznie bardziej się opłaca pojeździć po całej turcji? co sądzicie? :grin:

bolas

Wysłany: Czw Lip 23, 2009 12:09 pm   

Hejka,
Właśnie wróciłem ze znajomymi z objazdówki po Turcji własnym samochodem w tą
niedzielę. Znajomi w 2-kę pojechali z Polski miesiąc temu, po 2 tygodniach my
dolecieliśmy do Istanbułu samolotem i miejscowym autobusem dotarliśmy do Iziru
gdzie się spotkaliśmy. Później wspólnie 2 tygodnie tułaczki po Turcji
samochodem. Zachodnim wybrzeżem morza egejskiego przez Efez, Kusadasi,
Pammukale, Hieropolis, Didim, po czym na południe do Fetyhie, okolice Oludenitz
(ze słynną Doliną Motyli) i Patary. Później przez środkową Turcję do Istanbułu i
na koniec przez Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację i Czechy do Polski.

Wyjazd super. Wrażenia ekstra, najlepsze zdecydowanie z miejsc bez turystów. To
drugie oblicze Turcji jest niesamowicie ciekawe i zróznicowane. Spotkać można
przemiłych uczynnych ludzi jak i złodziei i bandytów. Główne drogi są bardzo
dobre, ale zjazd na coś co u nas zwykle zwie się "zwykłą międzymiastową" może
oznaczać spore wyzwanie, bo na takich praktycznie nie na znaków, a tureckie mapy
są dość frywolne. Zawsze jednak pomagają miejscowi :)

Paliwa są dość drogie, dzięki Bogu u nas był gaz bo byśmy zbankrutowali. Co do
zakwaterowania polecam po prostu namioty, tak jest i najwygodniej i najtaniej.
Oszczędzi się sporo frustracji kwaterami, a i parę lir również. Rozstawiać można
się praktycznie wszędzie. Czasami ktoś chcę jakąś kasę, ale nie przejmowałbym
się tym zupełnie.

Jak ktoś ma jakieś pytanka to walcie śmiało, chętnie pomogę ;)

ondrej

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 10:59 am   Nocleg w Istambule

Proszę o poradę -gdzie w Istambule szukać tanich noclegów-standart wyposazenia podstawowy tj.pokoj z dwoma łóżkami + dostęp do łazienki i wc. Może ktoś może coś polecić-schronisko YMCA,hotel na przedmieściach,tani pensjonat,camping.Jak to sie po turecku nazywa -pisze.Może słów parę o cenie+lokalizacji+standarcie .Planuję wyjazd na przełomie maja i czerwca br. na 10-14 dni.Będę wdzieczny za wyczerpujące informacje.-oran6@o2.pl

haniaL

Wysłany: Czw Maj 28, 2015 7:56 pm   

Jak ktoś jedzie do Marmaris na własną rękę i szuka dobrego hotelu to polecam Turunc. Tu można o nim poczytać: http://www.qtravel.pl/ins...-marmaris-id226
Byłam tam w zeszłym roku i mogę pochwalić ich za wysoki standard, a także dobrą obsługę. Hotel jest naprawdę dobrze utrzymany, czysty, jest tam też wiele atrakcji, z których mogłam korzystać. Mi się tam bardzo podobało i jeśli ktoś nie wie, gdzie powinien się zatrzymać, ale liczy właśnie na coś bardziej ekstra, to zachęcam.

dominn

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 3:15 am   

Dostałeś już sporo informacji o samej Turcji, warto przejrzeć blog podróżnicze. A od siebie dodam Ci miejsce, w którym możesz znaleźć noclegi http://www.edom.pl/noclegi/tr/turcja To chyba najważniejszy element podróży ;)

Odpowiedz do tematu