Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak do Grecji to gdzie?
Autor Wiadomość
ruphee 

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 9:51 am   Jak do Grecji to gdzie?

Witam, planuję wyjazd do Grecji, doświadczonych na temat tego kraju proszę o rady, gdzie jechać i co warto zobaczyć? Liczę na was :D

grzesiekodm 

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 3:35 pm   

Powinieneś najpierw sprecyzować swoje priorytety podróżnicze. Zadałeś bardzo ogólne pytanie. Napisz co cię interesuje (góry, przyroda, ludzie, kultura, historia, zabytki, morze) tak, aby łatwiej było na nie odpowiedzieć. W przeciwnym wypadku na tak zadane pytanie odpowiedź jest prosta: jedź tam, gdzie są ciekawe miejsca i zwiedzaj to, co cię interesuje. Poza tym jeżeli jedziesz do Grecji przy jakiejś okazji, to podaj proszę przewidywana trasę. Jeżeli natomiast jedziesz tam celowo, to zastanawia mnie, czym się kierowałeś przy podejmowaniu decyzji o wyborze tego właśnie kraju, skoro sam nie wiesz co tam jest interesującego???

ruphee 

Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:59 am   

Dzięki za przywrócenie mnie do poziomu.
Sprecyzuję więc nieco moje pytanie.
Chcę połączyć porządny wypoczynek i plażowanie ze zdecydowanym zwiedzaniem.
W Grecji jest masę rzeczy do zobaczenia - klasztory na Meteorze - Akropolis - Ateny - Thira (zw.Santorini), Olimp [nie koniecznie w celu zdobycia ;) ].. Saloniki.. Sparta...

Nie będzie to raczej wycieczka własnym środkiem lokomocji, a pewnie przelot, nie będzie to też długa wyprawa i stąd pytanie co warto wybrać z bogactwa Grecji. Sam jeszcze nie wiem jak zorganizuję trasę.
Myślałem o początkowym zwiedzaniu, a potem wypoczynek.

karpio

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 8:17 pm   

WIELE CENNYCH UWAG NA TEMAT NOCLEGOW I ATRAKCJI ZNAJDZIESZ NA http://www.trivago.pl/sea...=index&q=GRECJA

kina 

Wysłany: Śro Maj 27, 2009 7:58 pm   

Ja polecam Kretę :) Można bardzo łatwo wynająć samochód, bo każdej miejscowości widzi się tabliczki Rent a car, i zwiedzić wyspę. Jest naprawdę piękna! Można znaleźć cudowne zatoczki z pustymi plażami i miasta na wyspie są specyficzne. Jeśli ktoś jest miłośnikiem historii to również znajdzie coś dla siebie - Knossos i w ogóle zabytki kultury minojskiej :)

underground

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 1:43 pm   

jaw sierpniu poraz kolejny jade do Leptokarii z ok-tours, cudowna miejscowosc, a wiem, ze rowniez sa organzowanie wypady na zwiedzanie innych miast..polaczenie plazowania ze zwiedzaniem, takze nie moze byc nudno ;)

chodziarka

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 12:54 pm   

też bym chętnie zwiedziła Grecję... ale w tym roku niestety całe wakacje pracuję.
a co do wypowiedzi powyżej, z ok-tours wysyłam pociechę na obóz do Dąbek, jak dotąd słyszałam o nich same pozytywne opinie, więc myślę, że i Grecja z nimi to rewelacyjny pomysł :) pewnie za rok się skuszę..

kamycek

Wysłany: Wto Lis 25, 2014 6:37 pm   

Jakby ktoś szukał firmy transportowej. I oferującej przeprowadzki do Grecji polecam http://www.banextransport.pl/o-nas.php. Solidna firma

haniaL

Wysłany: Śro Gru 03, 2014 4:59 pm   

Z Grecji to wstyd się przyznać, ale widziałam tylko Santorini. Tu możesz poczytać o tym archipelagu: http://www.qtravel.pl/ins...ni-grecja-id227
No, ale w końcu byłam tam po to, żeby odpocząć, a nie tylko zwiedzać. Są tam bardzo ciekawe miejsca, szczególnie czarna plaża. Wygląda przedziwnie. Jest tez czerwona plaża, ale ona mnie aż tak nie zachwyciła. Jak wszędzie chyba w tym kraju, można spotkać wiele ruin. Nie ukrywam jednak, że najbardziej podobał mi się rejs statkiem pomiędzy wyspami. Było cudownie, polecam każdemu, kto chce odpocząć i lubi wielka wodę.

podgladacz33 

Wysłany: Pon Mar 09, 2015 2:50 pm   Peloponez

Byłem w zeszłym roku na Peloponezie, konkretniej na jednej z 5ciu odnóży Peloponezu - Półwyspie Argolidzkim, niedaleko miejscowości Thermisia. Super lokalizacja jeśli chodzi o rejsy na pobliskie wyspy (np. Hydrę), ale do Myken czy Epidauros już trochę dalej, ok. 2h autobusem do Myken. Za jednym razem zwiedziliśmy Mykeny, Nafplio (btw byłą stolicę Grecji) i Epidauros. Polecam tę lokalizację, a o samej Argolidzie można poczytać np. tutaj http://www.grecja.com.pl/...a-korinthos.xml

dominn

Wysłany: Sob Mar 05, 2016 1:41 am   

Weź pod uwagę Kretę. Mamy tam niesamowite miejsca noclegowe http://www.edom.pl/nocleg...ia-kreta-grecja Wybierz jakieś kameralne miasteczko, a nie będziesz musiał martwić się tłumami.

Odpowiedz do tematu