Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka praca zwiazana z podrozowaniem po swiecie
Autor Wiadomość
Pizacanto 

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 1:39 pm   Jaka praca zwiazana z podrozowaniem po swiecie

Witam,

mam do Was takie pytanie: szukam pracy/zajecia dajacego mozliwosc szeroko rozumianego podrozwania po swiecie. Grzebalem juz dosc ostro w tym temacie i jak narazie poza branza turystyczna niewiele znalazlem. Swego czasu powaznie myslalem o ,,karierze" pilota wycieczek zagranicznych, jednak w tym wypadku podstawowa przeszkoda jest czas i doswiadczenie, jaki trzeba przebyc, aby zlapac odpowiedni staz i wyjezdzac np gdzies poza Europe czy Bliski Wschod, czyli tam, gdzie mnie ciagnie. Ponadto polskie biura sa raczej stosunkowo biedne do zachodznich odpowiednikow wiec i ze zlapaniem takiego zawodu bylby chyba dosc duzy problem. (Choc moge sie myslic bo zauwazam spory ruch w tej branzy.)
Myslalem nad tym, czy istnieje jakas profesja zbiezna z szerokor zoumiana turystyka/uslugami, a ktora polega na tym, ze potrzeba ludzi do przeowzenia/konwojowania/opikoewania sie czyms/kims i tym samym podrozowania (np. dostarczenie czegos na jakies miejsce, kilku lub kilkunastodniowy pobyt i powrot). Oczywiscie na poczatek moglbym zaczac na terytorium Eurpy ale moim miejscem przeznaczenia chcialbym uczynic caly region Pacyfiku, poczynajac od panstw Dalekiego Wschodu, Australii, a na Oceanii konczac.
Czy ktos probowal tego typu rzeczy? Jest to wogole mozliwe?
Moze macie jakies inne pomysly? Generalnie na kasie mi az tak bardzo niezalezy. Z jezykiem tez jest ok, poza tym latwo sie ucze tego typu rzeczy. A moze sa jakies alternatywy w stosunku do pilota wycieczek/rezydenta/pracy w hotelach? Jakis dzial logistyczno-handlowy...? Zaopatrzenie?

Pzdr

ewaz

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 10:03 pm   

mysle, ze nieslusznie skreslasz prace pilota. oczywiscie, jezdzenie z 40os wycieczka emerytow do Wiednia, moze nie byc tym o co Ci chodzi, ale wystarczy sprobowac biur zajmujacych sie tampingiem. mnie sie udalo, bez doswiadczenia zawodowego zatrudniono mnie, praca ciekawa, miejsca fascynujace, zarabianie przez podrozowanie i to w najbardziej egzotyczne miejsca swiata, czegoz chciec wiecej?

Pizacanto 

Wysłany: Wto Sty 27, 2009 11:31 pm   

A mozesz powiedziec nieco wiecej a propo Twojego zawodu etc, jak to wygkada w praktyce? Mozesz pisac na PM jesli wolisz.

annajot

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 7:13 pm   

praca antropologa/ etnologa ;)

mozna tez byc podroznikiem i pisac ksiazki z relacjami ze swoich wypraw;)

lusac

Wysłany: Śro Mar 04, 2009 9:40 pm   

albo archeologa. ale wtedy sie trza liczyc z dlugim siedzeniem w jednym miejscu :)

maczikszcz 
Kasa za podróże?

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 9:06 pm   

Do Pizzacanto

Też próbuję znaleźć sposób na zarabianie na podróżowaniu :) Wymyśliłeś coś?
Mam własną firmę i zastanawiam się nad jakąś usługą:

- przewożenie (asystowanie w podróży) dzieci, osób starszych/niedołężnych, zwierzaków domowych, przewożenie rzeczy (legalnych wolałbym)
- umilanie podróży znudzonym bogaczom (granie w karty, szachy, zabawianie rozmową itd),
- praca w Warsie (wiem wiem),
- clubfreedom.com (nie łapię jeszcze o co tam biega ale ponoć jakaś uczciwa sprawa)
- praca jako pilot wycieczek (jak wspominała ewaz)

PS. Do EWAZ:
powiedz proszę co nieco więcej o charakterystyce pracy pilota:
- da się znieść wycieczkowiczów?
- na jakie pieniądze można liczyć?
- czy jest czas żeby się nacieszyć podróżą?
- czy jest czas na poznawanie miejsc do których się jedzie?
- czy trudno o taką pracę (może parę słów o procedurze) :)

Zawsze można też jakoś odłożyć na bilet a na miejscu utrzymywać się z:

- street artu (połykanie ogni, udawanie posągu, malowanie portetów, granie/śpiewanie, w przebraniu chodzenie na szczudłach itp)
- sprzedaży wykonywanych przez siebie (lub prze kogoś innego) drobiazgów: od skaczących pająków, przez baloniki, własną biżuterię, wiersze w kopertach, itp)
- no i klasycznie "na łapkę" (podobno we Francji kloszard to ktoś więcej niż tylko żebrak i pijak. To raczej niebieski ptak, człowiek który wybrał wolność, który często jest wykształcony, ma dystans do świata i wiele do powiedzenia. Sam widziałem ludzi, którzy byli zajęci wciągającą rozmową z kloszardem w Paryżu, siedząc przy nim na krawężniku i popijając z nim winko- słodzkie obrazki, ale daleko daleeeko od PL)

To tyle ode mnie narazie

PS. Jeśli macie jakieś pomysły to walcie drzwiami i oknami. Mój angielski jest całkiem niezły. Reszta na poziomie mini-komunikacyjnym

pozdro dla wszystkich

ramad 

Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 7:49 pm   

Wolontariat proponuję :wink:
http://www.odyssei.com/wo...y/783_news.html

naja

Wysłany: Pon Sie 17, 2009 9:53 am   

pracę w warsie odradzam:) fakt jezdzisz po calej Polsce,jednego dnia jestes w warszaiw, krakowie, poznaniu,kolobrzegu..... ale wszystko widzisz przez okno tylko :D w tej pracy raczej nie wychodzi sie z wagonu :) wiem bo pracuje :)

chodziarka

Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 12:25 am   

Najprostsza droga do pracy w podróży to bycie wychowawcą kolonijnym... Do tego potrzeba tylko kursu. Ale niestety, kasa z tego niewielka, a odpowiedzialność niesamowita. No i trzeba mieć powołanie. W razie zainteresowania proponuję skontaktować się z pracownikami ok-tours, może profesjonalne biura podróży mają jakieś dodatkowe wymagania :)

adik356

Wysłany: Wto Kwi 20, 2021 7:58 pm   

A nie myślałeś o tym, aby mieć pracę pozwalającą Ci na podróże? Może założenie bloga jest dobrym rozwiązaniem? Tutaj: https://www.pracawsieci.n...i-wlasna-firme/ możesz przeczytać o innych, ciekawych sposobach na zarobek (w tym, w sieci).

adik356

Wysłany: Sob Lip 24, 2021 8:57 am   

Praca za granicą? To może wyjazd do Niemiec i stanowisko opiekunki osoby starszych. Zobaczcie na ofertę agencji opiekunek https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ . Kilka osób z mojej okolicy w ten sposób zarabia na życie, do Niemiec nie jest może bardzo daleko ale zawsze coś mogą zwiedzić nowego, poznać nowych ludzi. Co jakiś czas wyjeżdżają na dwa czy trzy miesiące. Nawet mając rodzinę w kraju można pogodzić wtedy pracę a zarobki są zdecydowaną korzyścią. Jedna ze znajomych mówi, że dwa miesiące pracując w Niemczech zarabia więcej jak pół roku u nas w kraju.

Odpowiedz do tematu