Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
obowiązek registracyjny w Rosji
Autor Wiadomość
Rafis
Gość
Wysłany: Sob Cze 04, 2005 1:24 pm   obowiązek registracyjny w Rosji

Mam pytanie.
Wybieramy się w te wakacje ze znajomymi na parę tygodni nad Bajkał. Z tego co wiem w Rosji istnieje obowiązek meldunku który podobno przy wyjeżdzie z kraju jest skrupulatnie sprawdzany.
I tu się pojawia problem bo planujemy wyjazd treckingowy i noclegi pod namiotem. (Podobno można się meldować w OWIR-ach ale nie w każdej miejscowości one są)

Czy ktoś wie dokładnie jak to wygląda w praktyce? Zwłaśzcza w północnej części Bajkału (rejon Siewierobajkalska) ?

dzięki za każdą odpowiedź

Żyrafa

Wysłany: Pon Cze 06, 2005 12:18 pm   

to prawda, registrówkę sprawdzają przy wyjeździe. Pierwsza rzecz, na którą patrzyli celnicy to od razu na tę pięczątkę na karcie emigracyjnej. W Rosji właśnie byłam w maju, rejestrowałam się raz tylko w Irkucku. Proponuję zrobić właśnie tak, w Irkucku można to załatwić poprzez hostel Bajkał, ten prowadzony przez Niemców (jest wymieniony w przewodniku Bezdroży) - załatwiają registrację za 8 euro.... jedna pewnie wystarczy, potem można się upierać, że w innych miejscach było się krótko do owych magicznych 72 godzin.

My wszędzie byłyśmy krótko, ale dla świętego spokoju registrówka była wbita!

Tomasz
Gość
Wysłany: Pią Cze 10, 2005 4:06 pm   Registracja

W Rosji byłem dwa razy i za każdym razem registracja okazywała się potrzebna - i to nie tylko przy wyjeździe z Rosji. Znam też ludzi, którzy nie zadawali sobie trudu, aby ją załatwić i nie mieli z tego powodu specjalnych problemów. Rosyjska wiza ma zatem wiele wspólnego z rosyjską ruletką. Należy pamiętać jeszcze o obowiązku posiadania karty migracyjnej (jakoś tak się to nazywa). Dwa lata temu, nie dostałem jej od Białorusinów w Brześciu i później kiedy wracałem do Polski z powodu jej braku nie chcieli wpuścić mnie do samolotu w Czelabińsku.
W Irkucku registrację dwa lata temu otrzymałem za pośrednictwem biura SPUTNIK. Całość kosztowała 350 rubli. Biuro to mieści się na ulicy Czkałowa 39 A (wejście od podwórza). Jest to bardzo blisko Placu Kirowa -na placu tym znajduje się polski kościół. Najlepiej zanieść paszport rano i wieczorem registracja powinna być już gotowa. Wypisują ją na taki okres jaki się zażyczy. W biurze proszą o pokazanie biletów kolejowych. W Rosji należy zachowywać imienne bilety kolejowe i lotnicze, które są potwierdzeniem daty przybycia. Registrację powinno się załatwić zaraz po przyjeździe. My zajęliśmy się nią w przeddzień wyjazdu. Pani ze Sputnika postraszyła nas, że będziemy musieli zapłacić jeszcze po 500 rubli kary za spóźnienie, ale w końcu nie musieliśmy jej płacić. Registrację w Irkucku można załatwiać zapewne w OWIR'rze, który znajduje się podobno na ul. Furie. Od Rosjan słyszałem, że są tam bardzo długie kolejki.

Udaczi
Tomasz

kazet
Gość
Wysłany: Śro Cze 29, 2005 11:45 am   obowiązek

w 2002 roku z paczką kolegów szwędaliśmy się po bajkale i sajanach i ... przyznam się nie mieliśmy problemów zmeldunkiem. w razie czego zawsze mozna pokazać bilet zwrotny.

cabrix@gazeta.pl
Gość
Wysłany: Pon Sie 15, 2005 1:06 am   Re: Registracja

To już się zmieniło! Teraz są większe problemy- w Rosji jest duża obawa przed terrorystami i nie tak łatwo z tą rejestracją. Podczas mojej włóczęgi nad Bajkałem nikt mnie nie kontrolował, ale na granicy sprawdzali. Podobno można pisać wyjaśnienia i okazać się biletami, jako, że w żadnym miejscu nie było się dłużej niż 2-3dni. Czasami to uwzględniają. W innym przypadku trzeba zapłacić karę (nie jestem pewna, ale chyba 1000r.) Jakieś biuro podróży pośredniczy przy registrowce, ale to trwa dłużej i jest sporo drożej niż podałeś.
A

Odpowiedz do tematu