Helion SA
ul. Ko¶ciuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nigeria
Autor Wiadomo¶ć
Madelein
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 31, 2007 7:07 pm   Nigeria

Witam

Poznałam nigeryjczyka przez internet znamy się dwa lata spotkali¶my się 3 razy ( on studiuje w Moskwie) tego lata planujemy podróż do Nigerii .
Tyle się teraz mówi o tym kraju.
Chciałabym się dowiedzieć waszych opini czy warto wyjeżdżać aż tam czy to jest bezpieczne jechać tylko z nim?????
Dodam że opłaci mi bilet lotniczy bo ja mam bardzo mało pieniędzy
Czekam na odp pozdrawiam[color=red][/color]

wodzu
Go¶ć
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 3:42 pm   nigeria

ja w afryce zachodniej dotarłem najdalej do beninu i burkiny w nigeri jak nmi opowaidano jest ponic gorzej
ale byłe np liberi gdzie niedawno skonczyła sie wojna i potrfie sobie wyobrazic jak moze byc w nigeri
a z tego co mi mówiono zalezy gdzie jedziesz na północy jest islam i ponoc jest podbnie jak w sasiednich krajach islamskich
ale trzeba wiedziec ze to afryka i wszystko sie moze zmienic z dnia na dzien z powodu kruchosci sytemu polityczno społecznego w tym regionie
moze gosc ci funduje przejazd bo cie juz komus sprzedał
a tak powaznie jesli juz zaryzykujesz niegdy nie odawaj mu paszportu i zanotuj sobie kontakt do ambasady w stolicy Abudży lub lagos
spotkałem sie przypadkiem w ghanie i beninie i burkinie ze biali w tym rejonie tworza zwiazek z tubylacji i czeto potem wyjezdzaja do europy
nie wszystcy oczywi¶cie s± zli
ale trzeba pamieta ,ze jest to inna kultura
i moze sie zdazyc wiele zeczy które nam sie moze nie miesici w gowie o ktróych mieszkańcy afryki nie mówia bo albo sie wstydz± albo jest to dla nich oczywiste
a nawet jak wszytko bedzie oky to przygotuj sie na pompletnie inny klimat i warunki zycia niz unas no i w nigeri jest tez wysoka przestepczos szczegóonie na południu
jak to ci nie przeszkadza to moze byc całkiem fajnie
i zawsze trzeba byc ubespieczony na wszelki wypadek jak bys musiała wrac sama niepodziewanie
jak cos cie bedzie interesowac w szczególach podaje swojego e-maila
wodzu210@wp.pl

jamdrok
Go¶ć
Wysłany: Sob Cze 30, 2007 4:11 pm   nigeria

no..noo..nigeria- hmm
nie chce sie tutaj rozpisywac, wiec bylo by dobrze jesli napiszesz mi maila na jamdrok@poczta.fm
mam wielu przyjacio z tych okolic, ktorzy moga Ci pomoc na miejscu albo prznajmniej doradzic internetowo.
A wybierasz sie do Lagos?
pozdrawiam

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu