Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Riła Pirin
Autor Wiadomość
Marpan
Gość
Wysłany: Nie Lip 29, 2007 12:15 pm   Riła Pirin

Hej

Gdyby ktoś potrzebował aktualnych informacji i porad na temat wyjazdu w Riłe i Pirin, służe pomocą. Właśnie stamtąd wróciłem.

pikuj

Wysłany: Nie Lip 29, 2007 9:22 pm   

witam

We środę będę w Sofii. Chciałbym jak najszybciej przejechać do Rilskiego Monastyru (możliwość noclegu, ceny), potem do Bansko (co polecasz). Jaki jest standard i ceny schronisk w Pirynie, czy duzo ludzi. Czy Melnik zatłoczony (ceny noclegów). Powrót z Melnika do Sofii. Pogoda, woda w górach.

Pozdrawiam

PS
może na maila
a.gorecki5@chello.pl

W.Mikucki
Gość
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 1:33 pm   Pirin,Melnik, Riła

w przyszłym tygodniu wybieram się w tamte rejony i jeśli można proszę o podobne informacje co poprzednik mail www.wyciagi@iom.gov.pl

Marusia
Gość
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 1:51 pm   Riła/Pirin

Witam.Za niecałe już 2 tyg. wybieramy się w Riła i Pirin, no i mam pytanko-jak poprzdnicy-głównie o ceny przejazdów kolejowych w Bułgarii, jedzenia, no i jak z wodą w górach-z tego co wiem to problemów większych nie ma,ale wolę informacje z 1 ręki:)no i wszelie "złote myśli" mile widziane:):)
pozdrawiam
marusia78@o2.pl

gość
Gość
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 6:41 pm   piryn i riła

witam :-)

na początku września wybieram się w bułgarsie góry.. nie starczy mi czasu żeby wybrać się na oba masywy górskie, ale ciężko mi się zdecydować na któryś z nich.. może mógłby mi ktoś pomoć w podjęciu decyzji?;-).. które jest bardziej warto odwiedzić?:-)..

możecie mi też napisać jak wyglądają schroniska i schrony w bułari?.. czy jest tam możliwość zakupu jedzenia.. czy też trzeba brać wszsytko ze sobą? jak wygląda nocleg i ile mniej więcej będzie mnie to kosztowało?;-)

co powinnam wiedzieć wybierając się w tamte rejony?.. i które szczyty trasy należa do najciekawszych..

będe wdzięczna za wszelkie informacje:)

podaje mojego maila malgorzata.kolodziejczyk@gmail.com

netka
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 13, 2007 10:19 am   

Hej!

My z kolei jedziemy poczatkiem wrzesnia, na 10 dni.
Będę bardzo wdzięczna za wszystki te informacje co poprzednicy ;) plus jeszcze jedną: czy jest szansa wyrobić się w tym czasie i zobaczyć zarowno Riłę jak i Piryn?

Z góry dziękuję!

netamar@wp.pl

netka
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 13, 2007 10:27 am   

A i jeszcze jedno!
Czy aby napewno można przekroczyć granicę na dowód?

netka
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 11:05 am   

Dostał ktoś z moich poprzedników maila od Marpana?

Jeśli tak, to proszę uprzejmie o przesłanie mi go, bo ja jeszcze sie doczekałam a wyjeżdżam już niedługo.

Będę wdzięczna!

zemleduch

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 11:11 pm   

zdecydowanie bardzie godny polecenia jest piryn. problemów z wodą nie ma. no moze procz okolic melnika i rożeńskiego monastiru.
najpiękniejsze miejsce wedlug mnie: Tevnoto Ezero pod Kamienitzą.
ceny wina b. niskie w melniku - wielolitro baniaki wina za grosze. turystów stosunkowo mało. w góra jedzenia raczej nie kupisz, w schroniskach standardowo dość drogie.
jeśli macie pytania o jakieś konkrety:
zemleduch@gmail.com

mateo 
Site Admin

Wysłany: Wto Sie 28, 2007 10:18 am   przewodniki Piryn i Riła

przewodnik po Pirynie i Rile

http://www.bezdroza.com/?...product_id=2360

Monika77
Gość
Wysłany: Śro Sie 29, 2007 7:52 am   Re: Riła Pirin

[quote="Marpan"]Hej

Hej, Prosze o info jakie sa orientacyjne ceny noclegów w schroniskach?co bys polecił-jakie miejsca?
dzieki
monikatodorow@poczta.fm

Gdyby ktoś potrzebował aktualnych informacji i porad na temat wyjazdu w Riłe i Pirin, służe pomocą. Właśnie stamtąd wróciłem.[/quote]

bezkres
Gość
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 7:53 pm   

Jak wygląda sprawa noclegów "na dziko" (namiot, pod chmurka) w gorach Riła i Piryn? Czy sa jakies ograniczenia , zakazy?
pozdrawiam

Odoakr

Wysłany: Śro Wrz 19, 2007 8:33 am   

My każdy nocleg spędziliśmy na dziko... Zero problemów.

miki
Gość
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 5:30 pm   pytanie podobne do poprzednich

Witam serdecznie

Również wybieram się zwiedzać Riłę, niemniej dopiero w listopadzie. Udało mi się znaleźć tani przelot do Sofii i mam pytanie do zorientowanych; na jaki dworzec kierować się z lotniska i czym najlepiej. Chodzi mi o dworzec z którego złapię jakiegoś busa do Borovca.

Drugie pytanie dotyczy pogody. Może ktoś wie czego mogę spodziewać się w Rile (może Pirynie jak zdążę). Raki i czekan na wszelki wypadek wezmę ale może coś jeszcze się przyda.

Może polecicie też jakiś ciekawy nocleg w Borovcu

Po powrocie chętnie podzielę się wrażeniami i zdjęciami
Michał michal.c@topart.pl

Odoakr

Wysłany: Wto Paź 16, 2007 10:08 pm   

Dworzec autobusowy w Sofii jest chyba jeden - zaraz obok kolejowego. Tam na pewno coś do Borovca złapiesz. Co do transportu z lotniska nie mam pojęcia.

Ja byłem we wschodniej części riły - to takie olbrzymie Bieszczady - tam bardziej niż raki i czekan w zimie przydadzą Ci się rakiety! Praktycznie nie ma stromych/ hardorowych odcinków. W rile jest nawet całkiem nowe zimowe znakowanie szlaków (metalowe tyczki)

Powodzenia!

miki
Gość
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 8:03 pm   

No dzięki, dzięki

Tymi rakietami to mnie troche zarzyłeś, bo... nieposiadam....:)

W kazdym razie dziękuję za info, na pewno odezwę się po powrocie

pozdrawiam

Michał

Odoakr

Wysłany: Wto Paź 23, 2007 8:40 pm   

Wszytko zależy od warunków - jak śnieg będzie bardzo zmrożony to raki, a jak miękki puch no to tylko rakiety... Przeważnie jest tak, że niżej potrzeba rakiet, a wyżej raków... No niestety :)

Odpowiedz do tematu