Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs >>Pokaż Polsce swoje zdjęcia<<
Autor Wiadomość
bobroy

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 11:57 am   Konkurs >>Pokaż Polsce swoje zdjęcia<<

Zainteresowałem się tym konkursem, ale gdy przeczytałem umowę licencyjną, w której wyd. Bezdroża zamierza oficjalnie wycyckać potencjalne osoby, które przekażą swoje zdjęcia, to aż się zagotowałem!
Wg tej umowy dający zdjęcia robi to bezpłatnie, mało tego nie ma prawa odsprzedać tych zdjęć innym chętnym, na 70 lat! Wyd. Bezdroża w ramach "podziękowania" przyznaje sobie prawo do wykorzystywania zdjęć w dowolny możliwy sposób, dowolny sposób przetwarzać, w dowolnej ilości przedukowań, zarówno w kraju, jak i zagranicą! To jest jawny bandytyzm!

Niby dlaczego mam [b]bezpłatnie[/b] przekazać swoje zdjęcia wydawnictwu, które z założenia zarabia pieniądze m.in. na publikowaniu swoich przewodników wraz ze zdjęciami? Często też zdjęcia są ważnym elementem przy kupnie danego przewodnika.

Żeby zrobić jakieś zdjęcie ponoszę różne koszty:
- zakup filmu, wywołania, skanowania - fotografuję wyłącznie na slajdach
- kosztów transportu, noclegów

To wszystko nie jest bezpłatne, za wszystko płacę ja, więc i udostępniając swoje zdjęcie chcę otrzymać za nie wynagrodzenie.
Na dodatek nie mogę go nikomu udostępnić. :twisted:
Żeby było "śmieszniej" wyd.Bezdroża odsyła zainteresowanych do umowy licencyjnej, która dotyczy czego innego.

Do wyd. Bezdroża - proponuję zainteresować się cennikiem zdjęć do publikacji zamieszczonych na stronach ZPAF i traktować go jako orientacyjne ceny przy sprzedaży/kupnie zdjęć. Będzie to uczciwe wobec fotografujących.

Odpowiedz do tematu