Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
American dream
Autor Wiadomość
flyingiza

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 10:29 am   American dream

Zapraszam do dyskusji wszystkich, którzy byli kiedykolwiek w USA i chcieliby się podzielić wrażeniami z pobytu. Czy uważacie, że w obecnym kryzysie nadal możliwe jest "dojście od pucybuta do milionera", czy jest to zamierzchła przeszłość? Który stan zrobił na was największe wrażenie? Co was najbardziej zdziwiło? Czy chcielibyście obalić, któryś ze stereotypów krążących o Amerykanach? Zapraszam do dyskusji;)

justine19

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 11:51 am   American dream

Byłam w Stanach dlatego zainteresował mnie Twój post.
Pytanie hmm czy nadal można w łatwy sposób przejść tam od pucybuta do
milionera. Plusem Ameryki jest to że to wielki kraj. To kraj wielkich możliwości. Kryzys może nie jednemu pomóc. Z pewnością ktoś znajdzie "lek" na kryzys i dla tych będzie to szansa dla innych duża próba. Zależy od biznesu, od działalności.

Stan jaki mi się podoba hmm. Byłam w Nevadzie, Utha i Kalifornii. Wszystkie te stany bardzo mi się podobały. San Francisco fenomenalne, fajny klimat:-).

A co do kryzysu i szans jakie daje dla niektórych - życie pokaże ;-) . Z pewnością będziemy mogli wkrótce przeczytać o fajnych przypadkach wzbogacenia się.

lusac

Wysłany: Pon Lis 24, 2008 9:08 pm   

tak sie sklada, ze tez tam bylem, nawet dwukrotnie. moze niezbyt dlugo, bo razem jakies poltora miesiaca, ale udalo mi sie w tym czasie przejechac dosc znaczny kawal tego kraju. najciekawiej jest moim zdaniem w kalifornii, przynajmniej z tego, co widzialem, bo nie bylem niestety np. na alasce. i racja, sf jest rewelacyjnym miastem. poza nim, moze jeszcze nowym orleanem i nowym jorkiem, miasta w usa sa, hm, daremne. zwlaszcza la :/ swietna jest szeroko pojeta przyroda, niesamowite krajobrazy i przestrzenie, czadowe parki narodowe. fajny styl zycia, super drogi i mozliwosci podrozowania. wolnosc na higway'ach :) a sami amerykanie - tak w kontekscie pewnych zaskoczen - to przewaznie mili i spokojni (tak, tak) ludzie. w kwestii kryzysu nie czuje sie kompetentny wypowiadac. prawdopodobnie podniosa sie, jak zawsze do tej pory. ale sa pewne przeslanki, aby powaznie myslec, ze to koniec ameryki, jaka znamy i jej dominacji w swiecie. coz, pozyjemy, zobaczymy... :)

Odpowiedz do tematu