Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsza piesza wyprawa
Autor Wiadomość
sensownie

Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 8:24 pm   pierwsza piesza wyprawa

Witam wszystkich.
Mam pytanie czy ktoś by mógł mi wskazać kierunek pierwszej mojej wyprawy(na piechote)
W którą stronę świata wy byście się udali?Pytam się też jak do takiej wyprawy się przygotować co potrzebuje na drogę jaki sprzęt.Proszę tylko żebyście nie patrzyli na mnie jak na szaleńca pochodzę z biednej rodziny i jedyne co mam to obie nogi i olbrzymią chęć podroży i zrealizowania tego pomysłu doradźcie mi a pomożecie człowiekowi który nie ma nic a chce zdobywać świat

Ravafa

Wysłany: Śro Wrz 09, 2009 11:46 am   

Hej!

Jeżeli masz ochotę na przejście sporego kawałka Polski to polecam Ci szlak beskidzki, bardzo miła i długa piesza wędrówka przez najrozmaitsze Polskie góry. Nie wiem skąd jesteś, więc nie wiem gdzie najlepiej by było żebyś zaczął. Jak będziesz w trasie to będziesz miał okazje odbić na Słowację, jeżeli chcesz przejść się do innego kraju. Bez wątpienia będziesz potrzebował plecak, namiot, śpiwór lub lekki koc w lato, jakaś karimata. W wersji żywię się sam (najlepsza wersja moim zdaniem) przyda Ci się tez taka mała kuchenka gazowa - kempigaz, albo ognicho - tak czy siak menażka będzie obowiązkowa. No i wygodne buty!

Ale ale, nie musisz tylko pieszo. Nawet jak nie masz za dużo kasy to polecam Ci pojechać stopem gdzieś dalej. Na pierwszą wyprawę fantastyczna jest Ukraina, a Krym w szczególności. Żywność jest tania, nie trzeba wizy, jakoś da się dogadać jak się nauczysz kilku zwrotów, niedaleko, a Krym jest już dosyć egzotyczny i przepiękny. Tam się udałem na moją pierwszą samodzielną włóczęgę, więc polecam szczerze.

Musisz tylko spełniać jeden wymóg, powyżej 18 żeby samodzielnie przekroczyć granicę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

UranMars 
Kinoman

Wysłany: Wto Paź 20, 2009 9:05 am   

O tej porze roku to chyba tylko na południe wchodzi w grę:
http://www.kinofabryka.pl...at/poludnie.php

Odpowiedz do tematu