Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
poludniowy wschod USA - prosze o rade :)
Autor Wiadomość
lusac

Wysłany: Nie Sty 25, 2009 1:53 am   poludniowy wschod USA - prosze o rade :)

ano wlasnie, znow zbliza mi sie wyjazd, choc tym razem doslownie na chwile. i w zwiazku z tym pytanie do wszyskich: co ciekawego mozna zobaczyc w 2-3 dni na florydzie (i w okolicach ewetualnie)? mniej wiecej mam juz jakis pomysl (zreszta kiedys juz tam bylem przez chwile), ale moze macie jakies must-see, o ktorych nie pomyslalem, albo wiecie o ciekawostkach, o ktorych nie dowiem sie prosto z netu tudziez przewodnika. bede wdzieczny :)

aha, start i meta w orlando, srodek transportu to oczywiscie samochod. moj plan jest taki, coby zjechac na sam dol (do key west) i wrocic, ogladajac po drodze, co sie da. w jedna strone moze wsch. wybrzerzem polwyspu, a nazad pewnie wzdluz zatoki. w miare niezle znam miami i miami beach, wiec to pewnie bede chcial odpuscic (chyba, ze mnie przekonacie, ze czegos jeszcze tam nie widzialem :D ). moze jednak jest cos ciekawego dalej na pn? zaznaczam, ze bede tam w lutym, wiec w zime pchac mi sie nie chce i wole zabrac szorty niz puchowke ;)

z gory dzieki i pozdrowka,
ls

lusac

Wysłany: Śro Lut 18, 2009 2:06 am   

dzieki za wszystkie odpowiedzi :P nie wiem, jak przez nie przebrnac... :P

a powazniej, to wlasnie wrocilem, zrobiwszy taka trase, jak planowalem, wiec w razie czego moge cos doradzic, w miare skromnych mozliwosci. spedzilem tam w sumie 2,5 doby i udalo mi sie w tym zasie machnac wypozyczonym wozem troche ponad 1000 mil. do przejazdzki dolaczylem jeszcze cape canaveral (ale ogladany tylko z zewnatrz ze wzgledu na czas). ogolnie milo, cieplo i slonecznie. woda (w oceanie i w zatoce) bez szalu, ale nie zimna. chetnych do kapieli malo, a sezon sie wlasnie zaczyna.

ze spostrzezen ogolnych chcialbym, zeby u nas tak wygladal ten ich kryzys... :]:

milky_woman

Wysłany: Sob Paź 03, 2009 7:48 am   

Lusac to może i mnie coś doradzisz :wink: Na następne wakacje wybieram się do Stanów z Camp America. Nie wiem czy wiesz o co chodzi? To takie biuro, które organizuje wyjazdy dla młodzieży na zasadzie jakby obozu, gdzie można nie tylko spotkać współtowarzyszy z innych państw, podszkolić język ale i trochę zarobić grosza i w wolnych chwilach właśnie pozwiedzać ten cudowny kraj. Mam nadzieję, że znajdę jakąś chętną na podróżowanie ekipę i wspólnie obejrzymy co nieco w sławetnej Ameryce :lol: Zatem co polecasz?? Interesuje mnie właśnie płd-wsch?

lusac

Wysłany: Pon Paź 05, 2009 11:47 am   

moze cos doradze, ale daj juz spokoj z ta reklama :)

jak wyzej: bylem tam tylko pare chwil, a dwa lata wczesniej spedzilem jakis tydzien w miami, wiec moja wiedza jest dosc ograniczona. na florydzie masz w kazdym razie dwa parki narodowe, troche zwierzakow do poogladania, atrakcje w stylu disneylandu i cape canaveral. do tego miasteczka w rodzaju key west i miami beach. kalifornia to nie jest, ale tez moze byc ciekawie, zalezy co kogo interesuje. poza tym to co w calych stanach: tanie paliwo, tanie samochody, doskonale drogi, wiec mozna sie po prostu pobujac. no i klimat jest fajny (choc pewnie nie w lecie :]).

generalnie radze zastanowic sie, co chcesz zobaczyc. poczytaj przewodnik, relacje w necie, cokolwiek tam chcesz, a potem pytaj o konkrety. rzeczy, o ktorych wiem, wyminilem powyzej (calej florydy sila rzeczy nie widzialem, wiec moge ci tylko napisac, co sadze o poszczegolnych miejscach).

Odpowiedz do tematu