Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie pieniądze wziąć do Rumunii?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Śro Lip 19, 2006 4:03 pm   Jakie pieniądze wziąć do Rumunii?

Witam!

Wybieramy się do Rumunii i nie wiem w jakiej walucie zabrać pieniądze

Proszę o podpowiedź bardziej doświadczonych forumowiczów

Pozdrawiam

Andrzej

a.
Gość
Wysłany: Nie Lip 23, 2006 7:21 pm   

Witam,
właśnie wróciłam z tygodniowego wypadu do Maramureszu.
W sprawie kasy polecam zabranie dolarów, ale nie starszych niż sprzed 1996 i najlepiej w dobrym stanie, bo nawet lekko pozadzierane brzegi mogą być przyczyną odmowy przyjęcia.
Euro też mogą być, ale w przeliczeniu leje wychodzą 5 gorszy droższe.
Dolar to około 2,8 lei, a euro 3,5.
Jeśli będziesz zdesperowany, to w Sigecie spotkałam się w kantorze z możliwością wymiany złotówek.
Obecnie Rumunia przechodzi denominację i z płaceniem jest mały bałagan, ale ogólnie ok.
Udanego wyjazdu.
DRUM BUN!

jarek24
Gość
Wysłany: Nie Lip 23, 2006 8:05 pm   kasa do Rumunii

potwierdzam to co bylo napisane w poprzednim poscie , co prawda bylem w Rumunii przed denominacja 2 lata temu ,ale dolary to rzeczywiscie najlepsza waluta...pozdrawiam i polecam zwiedzic miasta transylwanii

Gość

Wysłany: Nie Lip 23, 2006 10:04 pm   

bylem w zeszlym roku, z euro nie mialem najmniejszego problemu, denominacja nie jest taka straszna, banknoty zdenominowane maja identyczny wyglad jak stare, tyle ze sa troche niejsze no i maja mniej zer

drewniany_smok

Wysłany: Pon Lip 24, 2006 12:46 pm   

nie znam tych po dominacji-nadal polimerowe w dotyku jakby z ceraty? :)
Z wymianą nie ma problemów najmniejszych-dolary czy ero, natomiast jakąs taką świecka tradycję mają pobierania opłat około 10% za wymianę. Gdzieniegdzie tego nie stosowali-chocby kantor w Brasovie na stacji kolejiwej, ake za to kurs był zaniżony
Hmmm, widze ze kurs nieźle zjechał-za euro 3,5 - ja jeszcze dostałem za euro okoo 4,3 (pamiętam jak w jednym miejscu wyplacili mi za 50 euro około 2,2 miliona lei w banknotach po 50 tysięcy :) )

chaos
Gość
Wysłany: Śro Lip 26, 2006 8:49 am   

dalej sa "ceratowe"

faktycznie w niektórych kantorach zdzierali strasznie, w suczawie nie zdarli, raz moim znajomym zdarli w braszowie, trzeba sie upewnic przed wymianą, ja np w braszowie, w hunedoarze wymienialem normalnie w banku, stwierdzilem ze bezpieczniej i nie rzadko korzystniej

maciekk
Gość
Wysłany: Pią Lip 28, 2006 1:01 pm   

ja od siebie dodam, ze w zeszlym roku wyplacalem kase w bankomacie w suczawie, jesli sie wyplaci wszyskto na raz, to wychodzi porownywalnie z opcja dolarowa. zalezy od banku oczywiscie, ale wiekszosc z nich przy transakcjach miedzynarodowych pobiera stala oplate 10zl, co przy wyplacaniu wiekszej ilosci gotowki jest do pominiecia, nie ma natomiast prowizji procentowych. z konta czesto znika na jakis czas kilkanascie procent wiecej niz powinno, ale potem wraca :-) a banknoty nowe cudo, do teraz nosze 1 leu ze soba...

szara myszka
Gość
Wysłany: Nie Lip 30, 2006 6:49 pm   

A jak jest z funtami?????

Gość

Wysłany: Pon Lip 31, 2006 4:36 pm   

pieniadze wymienia sie tak jak w polsce nawet kurs tak samo skacze

czaki

Wysłany: Sob Sie 05, 2006 12:32 am   

Ja właśnie wróciłam z Rumunii w ostatni wtorek. Polecam zabranie dolarów - lepiej wychodzi niz euro. Kurs: 1 dolar - 2,85 lei.
Nie popełnijcie równiez tego błędu co ja: zostawiłam sobie leje z myslą, że wymienie je na hrywny na Ukrainie. Niestety nic bardziej błędnego. Oficjalnie to niemożliwe, ale jak sie zagada w 10 z kolei kantorze, to powinno się udac (pod warunkiem, że ma sie nowe banknoty). Tylko po paserskim kursie - traci się ok. 1/3 wartości.
Dlatego radzę wydać wszystkie leje lub przed wyjazdem wymienic z powrotem na dolce - kupno: 1 dolar - 2,88 lei.

mirandaxxx

Wysłany: Czw Mar 05, 2015 10:15 am   

W sumie to słyszałam, że warto wymieniać pieniądze online np,. na https://www.kantor77.pl niż korzystać z przewalutowania z banku. To zawsze jest z mniejszą korzyścią dla nas.
Znajomi tak robią co pracują w Holandii :-)

adik356

Wysłany: Sob Maj 14, 2016 11:21 am   

Ja również słyszałam, że kantor wymiany walut online to dobra opcja. Mój brat korzystał przed wyjazdem do Grecji i mówi, że korzystne kursy są. Tutaj http://www.trejdoo.com/ jeden z takich kantorów więc warto rzucić okiem.

dominn

Wysłany: Pią Cze 03, 2016 1:49 am   

Padło już wiele cennych rad, więc i my coś podpowiemy. A mianowicie, gdzie możecie szukać noclegów w tym kraju http://www.edom.pl/noclegi/ro/rumunia Swoją drogą Rumunia ma tak piękny krajobraz, że aż żal byłoby tego kraju nie zwiedzić.

Odpowiedz do tematu