Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gruzja
Autor Wiadomość
jagoy
Gość
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 8:40 pm   Gruzja

Czy ktoś może myśli o podróży do Gruzji latem?jest coraz więcej wiarygodnych przewodników, tylko zapału i odwagi trzeba. Bardzo bym chciała, by mój zamiar przeszedł w czyn. Jeśli to dla kogos ważne, jestem po 30.
jagoy@onet.eu

hert
Gość
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 12:48 pm   gruzja odp

witam serdecznie

jak na obecna chwile to zamierzam sie tam wybrac tzn. do Gruzji, ale moze na wiosne a nie latem, tylko termin jeszcze do konca nie wiadomy,

pozdrwiam

turkus
Gość
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 2:19 pm   

Planuję wypad do Gruzji , chcę go połączyć z Armenią . Nie jest to nawet zbyt trudne , jest tanie połączenie Berlin - Ryga - Tibilisi , a powrót planuje Istanbuł -Berlin, z Gruzji do Istanbułu przejazd wzdłuż wybrzeża czarnomorskiego ze zwiedzaniem tej części Turcji . Całość 3-4 tygodnie. Przeloty to koszt ok, 700 zł , dojazd do i z Berlina to 40 Eur , w Gruzji i Armenii koszty są bardzo niskie .

homek
Gość
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 9:09 pm   

Lato tego roku zamierzam spędzić Gruzji, jadąc w te rejony samochodem. Pociągami już się dość najeździłem, a auto daje mi poczucie większej niezależności. Samolot odpada, za dużo się traci z przygody podróżowania. Jagoy, jeśli naprawdę Ci zależy zobaczyć ten kraj i odpowiada taka forma spędzenia wakacji to napisz coś jeszcze. Pozdrawiam wszystkich włóczykijów

jagoy
Gość
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 1:21 pm   Gruzja

Homek,
napisało do mnie parę osób. Trzeba to jakoś wszystko ogarnąć, jeśli myśli się o podróży poważnie. Ile ludzi tyle pomysłow i propozycji. I samolot, i samochód mają swoje wady i zalety jako środki lokomocji.Do tego dochodzą jeszcze upodobania podróżnicze każdego z nas. Przyznam, że mnie zależy także na maksymalnym obniżeniu kosztów wyprawy. No i niestety mam "zwyczajny" urlop, czyli 26 dni.
jagoy

homek
Gość
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 7:55 pm   

Podróż, którą planuję ma związek z akcją "Morze Czarne i Ja" :wink: , którą wymyśliłem i od dwóch lat staram się urzeczywistniać. Mam 32 lata i okres urlopowy identyczny, jak i Twój. Zeszłego lata zwiedziłem samochodem Ukrainę, docierając na Krym i dziękuję Bogu, że porzuciłem zamiar dotarcia tam pociągiem. Dzięki "moim" czterem kółkom zobaczyłem i poznałem zbyt wiele fantastycznych miejsc, by brać pod uwagę ten środek lokomocji czy maszyny latające. Podróżowanie w moim wydaniu łączy się ściśle z poznawaniem i podróżowaniem samym w sobie, a to nigdy nie wychodzi zbyt drogo. I jestem cholernie ciekaw, czy w tej Turcji jest naprawdę tak gorąco, jak piszą i opowiadają.

jagoy
Gość
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 8:57 pm   z uśmiechem o "wyższości" pociągu nad samolotem

Zdaje się, że i ja biorę (co prawda nieświadomie) udział w akcji "Morze Czarne i ja". Na Krymie byłam w 2000 roku.Ale pociągiem.Pisząc szczerze - nie żałuję. Podróżowanie koleją też ma swój urok. Te nocne, serdeczne rozmowy z Ukraińcami...Nie mam prawa jazdy. Niestety. A wracając do gruzińskiej wyprawy, to marzy mi się kilkudniowa włóczęga po górach.Rozumiem też z drugiej strony, co masz na myśli, pisząc o uroku podróży samochodem. Jednak w tym przypadku może być tak, że samolot będzie tylko środkiem, a nie celem. Tak sobie tylko głośno myślę, bo wiadomo, że wszystko jest jak na razie na etapie planów.
jagoy

ma-cies1
Gość
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:49 am   Gruzja

[quote="turkus"]Planuję wypad do Gruzji , chcę go połączyć z Armenią . Nie jest to nawet zbyt trudne , jest tanie połączenie Berlin - Ryga - Tibilisi , a powrót planuje Istanbuł -Berlin, z Gruzji do Istanbułu przejazd wzdłuż wybrzeża czarnomorskiego ze zwiedzaniem tej części Turcji . Całość 3-4 tygodnie. Przeloty to koszt ok, 700 zł , dojazd do i z Berlina to 40 Eur , w Gruzji i Armenii koszty są bardzo niskie .[/quote]

Witam!
Też chętnie bym tam poleciał/lub pojechał! Jeśli można to chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego taniego połączenia Berlin-Ryga-Tbilisi. Mój adres macies1@.o2.pl.
Dzięki i pozdrawiam![i][/i]

naim_na
Gość
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 5:24 pm   Gruzja

Zastanawiamy się nad Gruzją (mój partnej i ja, oboje po 30). Koniecznie góry, ale oczywiście nie tylko. Urlop standardowy 26 dni; wariant wyjazdu tańszy, środki lokomocji pociągi i transport lokalny, samolot w ostateczności, bo pociągi w tamtych kierunkach mają urok nieodparty :D (choć kiedy w nich siedzę, zwłaszcza w płackartnych, to się zastanawiam, co mnie u diabła znowu podkusiło).
adriana.@wp.pl

Jagoy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 6:43 pm   Gruzja

Z Rygi do Gruzji lata airBaltica
http://www.airbaltic.com/public/index.html
Turkus ma rację.Jak na razie to najtańsze i najszybsze połączenie.Zdaje się, że koszt wyprawy pociągowo-promowej wcale nie jest niższy.
jagoy

naim_na
Gość
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 7:30 pm   Gruzja

Fakt. Samolot górą.

homek
Gość
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 8:38 pm   Czy samolot, czy też auto, podróżować zawsze warto...

Hmm... To zależy, co dla kogo oznacza "podróżowanie". Najfajniej wychodzi to wtedy, kiedy celem nie staje się sam cel, ale podróż sama w sobie. I stąd chyba wzięła się zresztą sama i nazwa. Określanie zaś ścisłego celu no i przelot samolotem kojarzy mi się raczej z ... przebywaniem. Ale każdy robi to co lubi, szanuję to i wcale nie chcę być źle odebrany. Pragnę tylko wyjaśnić, dlaczego właśnie samochód (w dodatku nie terenowy ani klimatyzowany). Niestety, zrywam obecnie umowę z moim "dostawcą" internetowym, dostęp do stałego łącza dopiero za jakieś 2 tygodnie. Pozdrawiam wszystkich planujących, niech Wam odwagi i fantazji nie zabraknie. Ps. Najtańsze i najszybsze nie zawsze musi oznaczać: najlepsze

Jagoy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lut 13, 2007 9:13 pm   Gruzja

Jasne, że najtańsze i najszybsze nie zawsze musi oznaczać najlepsze. Wystarczy przypomnieć sobie kilka najfajniejszych filmów drogi.Dylemat:samolot, pociąg i prom, czy samochód jest nie do rozstrzygnięcia, bo każdy ma swój koncert życzeń. Z pobytu można jakoś spróbować zrobić podróż. Zaczynając ją już tam w jednym miejscu, a kończąc gdzie indziej. Samochód ma dla mnie jedną wadę: zawsze trzeba wracać tam, gdzie się go zostawiło. No i trochę ogranicza kontakt z miejscowymi.Nie ma to jednak jak autobus pełny Tatarów Krymskich. Ale to oczywiście rzecz upodobań i nie ma co wartościować. Pozdrawiam Homka - miłośnika podróży na 4 kółkach.

homek
Gość
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 9:34 pm   ...

Dziękuję za pozdrowienia, Jagoy. Fajną osóbką jesteś i jak Cię spotkam w Gruzji machającą na "stopa", to się zatrzymam :wink:
A tak poważnie, to napisz coś od czasu do czasu jak Ci idą przygotowania do podróży. Byłbym niezmiernie rad, gdyby nam te nasze planowania się ziściły. Czy to pociąg, czy to auto, podróżować zawsze warto

allo
Gość
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 10:16 am   

Homek, Jak będziesz kiedyś chciał pojechać do Skandynawii to napisz. Szukam kogoś z własnym samochodem, który chciałby zwiedzić ten teren. Nocowanie w namocie lub w samochodzie gdy pada. Wyjazd ma być tani, bo sama Skandynawia jest cholernie droga.

Mój mail

arturdawidek@wp.pl

allo
Gość
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 10:52 am   

Homek, Jak będziesz kiedyś chciał pojechać do Skandynawii to napisz. Szukam kogoś z własnym samochodem, który chciałby zwiedzić ten teren. Nocowanie w namocie lub w samochodzie gdy pada. Wyjazd ma być tani, bo sama Skandynawia jest cholernie droga.

Mój mail

arturdawidek@wp.pl

Durmitor
Gość
Wysłany: Sob Lut 17, 2007 11:22 am   

Homku, czy masz juz skompletowaną ekipę? Jeśli nie to proszę o kontakt na maila durmitor@gazeta.pl....

Gość

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 9:24 pm   

Nad tą Skandynawią to warto się zastanowić, propozycja bardzo, bardzo kusząca. Jednak w tym roku chyba odpada, na stole leży rozłożona mapa Turcji i raczej stawiam na ten niepokojący wschód... Durmitorze, ekipa do końca nie zebrana, do samochodu zmieści mi się jeszcze jedna osoba. No, chyba że i Ty porwiesz się na ten rajd własnym autkiem, wszystko do omówienia.
hoomek1@wp.pl

Dr PaiChiWo
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lut 24, 2007 7:54 pm   Re: gruzja odp

[quote="hert"]witam serdecznie

jak na obecna chwile to zamierzam sie tam wybrac tzn. do Gruzji, ale moze na wiosne a nie latem, tylko termin jeszcze do konca nie wiadomy,

pozdrwiam[/quote]

Hert, chcesz moze jechac w przerwie majowej?

Bartek z W-wy
Gość
Wysłany: Śro Lut 28, 2007 8:34 pm   Gruzja 2007

Kochani! Jedno małe ale!

Czy jesteście pewni, że samochodem można się dostać do Gruzji od strony Rosji? Jakiś czas temu było to chyba możiwe tylko promem z Soczi za złodziejskie pieniądze (chyba). Lądowe połączenia są chyba wszystkie zamknięte. Do tego Abchazja + Południowa Osetia + przyjaźń rosyjsko-gruzińska...

Chyba, że planujecie dojazd do Gruzji od strony Turcji. Ale czy ktoś wie jak wygląda w Turcji możliwość znalezienia noclegu, podróży autem po ich drogach i dostępności do stacji z gazem?

Wszystkiego dobrego!

Odpowiedz do tematu