Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Góry Rumuni i Delta Dunaju
Autor Wiadomość
jerzy
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 5:03 pm   Góry Rumuni i Delta Dunaju

Pod koniec czerwca wybieramy się z grupą znajomych na 4 tygodniowy trekking w Góry Rumuni i na Deltę Dunaju. Do Rumuni jedziemy już po raz 3ci. Znamy Bukowinę, Karpaty Marmarowskie i Rodniańskie. Fogarasze i Delta to dla nas nowe wyzwanie. Jest nas zdecydowanych 6 osób, mile widziana jakaś 2ka. Szczegóły przyślę pocztą po nawiązaniu kontaktu.
Program jest dopracowany i raczej nie przewiduję większych zmian.
:) zauroczony Rumunią Jerzy

mac
Gość
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 7:18 pm   rumuńskie klimaty...

hey!!zaintrygował mnie Wasz plan na Rumunię... Fagaras, Sybin.... no i ta Delta ach! byłabym zainteresowana dołaczeniem się... ale jestem sama jedna :( jestem pod nr gg 9361306

grzesiekodm 

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 7:52 pm   

Mnie interesuje tylko Delta Dunaju. W Karpaty rumuńskie równiez sie w tym roku wybieram i to co najmniej trzy razy, ale mam juz swoje plany. Natomiast sama Delta interesuje mnie i to bardzo! Napisz jakie macie plany odnoścnie tego miejsca? Zamierzacie połowic ryby, czy poobserwować ptaki? Mnie w tym rejonie interesuje właściwie wyłącznie wędkarstwo, więc wolałbym, żebysmy mieli zbieżne zainteresowania. Napisz ile możesz na temat samej Delty. Dziękuję.

A... i jeszcze jedno: zawsze wszędzie podróżuję własnym samochodem, dlatego na wspólnym odcinku drogi mogę kogos zabrać.

Gość

Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 10:08 pm   

[quote="grzesiekodm"]Mnie interesuje tylko Delta Dunaju. W Karpaty rumuńskie równiez sie w tym roku wybieram i to co najmniej trzy razy, ale mam juz swoje plany. Natomiast sama Delta interesuje mnie i to bardzo! Napisz jakie macie plany odnoścnie tego miejsca? Zamierzacie połowic ryby, czy poobserwować ptaki? Mnie w tym rejonie interesuje właściwie wyłącznie wędkarstwo, więc wolałbym, żebysmy mieli zbieżne zainteresowania. Napisz ile możesz na temat samej Delty. Dziękuję.

A... i jeszcze jedno: zawsze wszędzie podróżuję własnym samochodem, dlatego na wspólnym odcinku drogi mogę kogos zabrać.[/quote]

kiedys ludzie podrozowali w kolaskach, teraz swiat pelen jest baranow we wlasnych samochodach - to taki zart apropos twojego podpisu o gorach i baranach :)
Pod Zdrowka
Norbert J. Zbróg
www.njz.pl

Jacek K.
Gość
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 10:22 am   Delta Dunaju

Witam!
Byłem w Rumunii kilkakrotnie. Znam Maramuresz, Bukowinę, Góry Rodnianskie i Kelimenskie, Transylwanię oraz deltę Dunaju. W delcie byłem dwa razy i jest ti jedno z najlepszych miejsc jakie znam do obserwcji ptaków. czytam w tych postach,ze sa chętni do wyjazdu w deltę na obserwacje. Moze połaczymy siły? Chetnie dołaczymy do jakiegoś pojazdu-bedzie taniej i łatwiej organizacyjnie. MOze byc nas 2 osoby (ja z zoną) może byc wiecej. Jestesmy wytrawnymi turystami, sam jestem przewodnikiem i pilotem wycieczek. Dla nas najlepszy termin to dni pomiędzy 20, a 5. Miesiąc do obgadania
Ps; U wrot delty sa bardzo ciekawe wzgórza, podobne do bieszczadzkich połonin. Sa tam monastyry, piekne widoki na Dunaj i ciekawe drapiezniki

jerzy
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 9:11 pm   

Witam Wszystkich !
Coraz bardziej przekonuję się do Delty, niestety niewiele jej w moim programie. Ale może Jacku coś nam doradzisz . Mamy następujący plan :
Przepłynięcie statkiem lub wodolotem z Tulczy do Crisanu skąd dalej łodziami do Mila 23. Nocleg na kwaterach prywatnych.
Podziwianie unikalnej przyrody Delty Dunaju na całodniowych trasach łodziami. Noclegi w namiocie lub na kwaterach prywatnych.
Pytania; Co z pozwoleniem na przebywanie w Delcie i biwakowanie ?
Czy starać się o pozwolenie, czy dać sobie spokój ?
Czy konieczny jest GPS ? - mamy doświadczenie kajakowe
z Litwy, Łotwy i Białorusi.
Będziemy wdzięczni za każdą uwagę lub informację.
Może za rok Retezat, koniecznie te wzgórza u wrót i dużo Delty.
Pozdrawiam Wszystkich miłośników Rumuni

mirandaxxx

Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 10:03 am   

Jeśli waszą pasją jest wędkarstwo- to może warto poszukać informacji na temat takich wypraw na tej stronce. Jest tam forum http://www.wedkuje.pl gdzie można wymienić doświadczenia i się czegoś więcej dowiedzieć o łowiskach.

Odpowiedz do tematu