Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admintech
Wto Maj 12, 2009 5:49 pm
Po Afryce
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 7:44 pm   

Coś się w końcu ruszyło:) Słuchajcie zanim zaczniemy myśleć o trasie musimy ustalić jak długo trwała by wyprawa. Jestem zdania że na krócej niż miesiąc średnio opłaca się jechać. Rozumiem że dla niektórych to nieosiagalane nawet z 2 letnim wyprzedzeniem, dlatego trzeba na dzień dobry ustalić na ile byśmy wyruszali. Co do ciężarówki jak już pisałem jestem ciemny w tych sprawach. Napisałem maila z zapytaniem zobaczymy co odpiszą. Rozumiem że nie opłaca się kupować o połowę tańszej ciężarówki jeśli jest na benzynę?

stasiu 

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 8:06 pm   

myslę że wydatki przy benzynie by nas zjadły zywcem :(

dr.luzik

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 10:48 am   

ok zrozumiałem, czyli szukamy diesla. Proszę wszystkich zainteresowany o wysłanie na mój adres mailowy swoich danych tzn. imię, miejscowość, parę słów od sobie (posiadane prawo jazdy, język obcy, jeśli macie jakąś propozycje trasy, czasu wyjazdu). Trzeba to jakoś uporządkować... Stasiu a Ty masz już jakiś zdecydowanych chętnych? Dodam że mam na imię Marcin i jestem z Krakowa:)

stasiu 

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 7:23 pm   

no jak bym miał chetnych to bym ich tutaj nie szukał :( ale na mnie możecie liczyć jak przyjdzie co do czego jestem z Katowic 8)

kasia78
Gość
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 6:10 pm   wyorawa do afryki

Super pomysł:):):) jestem z wrocławia....ale chętnie się dołączę. Dysponuję - znajomościa angielskiego, wilekimi chęciami, i duża dozą szaleństwa!:):):
kaska tyez się znajdziez:)
a ile mniej więcej miałaby trwac ta wyprawa ????
kaska:)

stasiu 

Wysłany: Sob Mar 22, 2008 7:46 pm   

termin i długość wyprawy do ustalenia ,ale mi się wydaje że 1 miesiąc i gdzieś marzec - czerwiec 2010 no ale to jeszcze odległa data :?

Włodek Płock
Gość
Wysłany: Wto Mar 25, 2008 7:14 pm   

[quote="Anonymous"]Coś się w końcu ruszyło:) Słuchajcie zanim zaczniemy myśleć o trasie musimy ustalić jak długo trwała by wyprawa. Jestem zdania że na krócej niż miesiąc średnio opłaca się jechać. Rozumiem że dla niektórych to nieosiagalane nawet z 2 letnim wyprzedzeniem, dlatego trzeba na dzień dobry ustalić na ile byśmy wyruszali. Co do ciężarówki jak już pisałem jestem ciemny w tych sprawach. Napisałem maila z zapytaniem zobaczymy co odpiszą. Rozumiem że nie opłaca się kupować o połowę tańszej ciężarówki jeśli jest na benzynę?[/quote]
A tu jesteście w kropce autem mułem miesiąc ? to do Maroka i z powrotem
ludzie chcieli by jechac i ....i się bawić (oglądac) jak jest coś do zrobienia to nikt nieumie nikt niewie itd..jak jest OK to jest OK a jak są kłopoty to morale podupada...poza kłopotami których nikomu nieżycze to miesiąc to zamało...
minim 2...

kasia78
Gość
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 7:30 pm   wyPrawa

hm...tak naprawde jakbysmy chcieli zwiedzić spora częsc afryki lub zachczyc o jeszcze inny kontynent to mysle ze nawet 2 m-ce to za mało....aczkolwiek.....miesiąc fakt to minimu...i moze skupn=my sie najpier ze wstepni na miesiać.....bo chyba tak będzie łatwiej zebrac 10 czy 15 osób....a przeciez wszsytkiego i takj nie da sie zobaczyc. Najwazniejszy jest jakis plan podróży choc wstępny...co kto chce zobaczyc i potem mozna myslec ile to zajmie.

Faktem jest ze auto moze sie zepsuć...i znajac zycie napewno sie zepsuje...ale to przeciez wexmie sie pod uwage w planach....:)

dodatkowo proponuje moze poprostu umówic sie na jakis konkretny termim w jednym mieście....i pogadac!!!!v :) :):):)
???
hm..moze np 2 połowa kwietnia.....??albo maj??
:)
KEJT:)

kasia78
Gość
Wysłany: Śro Mar 26, 2008 7:34 pm   wyprawa

ups...mała literówka ....mialam na myśli ZAHACZYĆ a nie zachczyc :) :):):):)

KEJT

Gość

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:18 am   ciezarowka

Witam,
pomysl bardzo ciekawy.. i nie chcialbym studzic zapalu, ale mam watpliwosci, czy w Europie dozwolone jest przewozenie osob ciezarowka.. jesli sie orientuje, to pierwsza kontrola policyjna zakonczylaby taka wyprawe :( . Niestety, aby przewozic osoby - pojazd musi byc zarejestrowany jako autobus. Co prawda wojsko wozi tak zolnierzy, ale takie przejazdy traktowane sa inaczej.
W tej sytuacji potrzebny bylby autobus i kierowca z kat. D. Moze sie jednak myle.. ale obawiam sie jednak, ze nie..
Pozdrawiam
Grzegorz

stasiu 

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 7:10 pm   

Kodeks Drogowy :

Art. 63. 1. Przewóz osób może odbywać się tylko pojazdem do tego przeznaczonym lub przystosowanym. Liczba przewożonych osób nie może przekraczać liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem ust. 4. W pojeździe niepodlegającym rejestracji liczba przewożonych osób wynika z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu.

2. Dopuszcza się przewóz osób samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy, pod warunkiem że:

pojazd odpowiada wymaganym warunkom technicznym do przewozu osób;

osoby nie znajdują się między ładunkiem a kabiną kierowcy;

osoby przewożone są na miejscach siedzących;

pojazd nie przekracza prędkości 50 km/h.

3. Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:

dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;

konwojentów, drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, że:

liczba przewożonych osób nie przekracza 5,
osoby stojące trzymają się uchwytów,
osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy,
prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h.
4. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do przewozu pojazdami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz straży pożarnej.

5. Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Nie dotyczy to kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy, i kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki.

a zawsze można dolecieć do Hiszpani a kierowca może dojechać cieżarówką sam lub z 1 pasażerem :wink:

dr.luzik

Wysłany: Sob Mar 29, 2008 1:53 pm   

Pomysł spotkania jest dobry :) Tylko nie wiem jak z czasem stoicie. A co powiecie żeby zamiast jakiegoś miasta skoczyć na jeden dzień w góry. Tam w jakimś tańszym schronisku przy kominku mogli byśmy spokojnie porozmawiać? Ale to jest tylko moja propozycja, jeśli wolicie miasto nie ma problemu. Ja weekendy mam wolne ( ale majowy odpada )

kasiek78
Gość
Wysłany: Pon Kwi 07, 2008 7:06 pm   wyjazd

fajny pomysł:)
jestem za majowy owszem odpada:(

fornik1@wp.pl
Gość
Wysłany: Śro Kwi 09, 2008 3:48 pm   a moze i ja

witaj mam prosbe odezwij sie na miala fornik1@wp.pl mysle ze jest sposob ktory bardzo latwo przeskoczyc i to bez kombinowania
pozdrawiam

Andrzej123

Wysłany: Wto Maj 06, 2008 11:04 pm   Afryka

Cześć, Temat mnie interesuje. Nigdy nie byłem w Afryce. Dogaduje sie po angielsku. Co do czasu wyjazdu to rok 2009 lub 2010. Ze względu na dziecko problemem będzie dla mnie wyjazd wcześniej niż w czerwcu. W lipcu w Afryce problemem może być upał. Afryka jest duża. Mogę pozwolić sobie na urlop ok. 4-5 tygodni max. Dojazd samochodem do Gibraltaru zajmie 3 dni. Powrót też. Czyli 1 tydzień na dojazd do Afryki i powrót. Na Afrykę pozostaje 3-4 tygodnie. W takim razie mówiąc Afryka mamy na myśli Afrykę północno-zachodnią. Odległościowo mówimy o trasie ok.9-10 tyś km. Jazda starą ciązarówką z polskiego demobilu może romantyczna ale ze wzgledu na komfort (przeciez to sa wakacje) raczej nie wchodzi w rachubę. Auto wojskowe nie nadaje się do codziennej jazdy kilkaset kilometrów. Zmęczenie grupy osób niezbyt zżytych na pewno spowodowało by wybuch konfliktów. Również ze względu na nietypowość tej konstrukcji i problemy związane z naprawą. Sądzę że dobrym rozwiazaniem jest zakup starszych modeli Nissana Patrola lub Toyoty Land Crusier. Takich 10-15 letnich. Koszt zakupu to 15-30 tyś. Zuzycie oleju napedowego srednio ok 12l/100 km. Dobrze by było jechać grupą samochodów 2-4 szt. a nie jednym dużym pojazdem. W razie konfliktu lub róznicy zdań co do trasy można wtedy pojechać różne warianty trasy bedąc jednocześnie w zasięgu wzajemnej pomocy. Na razie tyle. Co wy na to ?

stasiu 

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 6:31 pm   Re: Afryka

[quote="Andrzej123"] Sądzę że dobrym rozwiazaniem jest zakup starszych modeli Nissana Patrola lub Toyoty Land Crusier. Takich 10-15 letnich. Koszt zakupu to 15-30 tyś. [/quote]

Koszt zakupu cieżarówki to ok 10 tyś na 15 osób to wychodzi niecały 1 tys aterenówka to ok 5 tyś osoba niestety to kolosalna róznica wiem że pewno terenówka konfort lepszy ale impreza cenowo pewno dla wielu nie do przeskoczenia.Widziałem kilka filmów na Trawel własnie podróże cieżarówka po Afryce,i to najtańsza obcja ,nie wiem piszcie co myslicie o tym.To było moje zdanie.Pozdrawiam

Andrzej123

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 10:39 pm   

Dalsze szczegóły. Z Krakowa do Gibraltaru w jedna strone jest 3400 kilometrów. Jadąc ze srednia prędkością 100 km/h to jest 34 godziny w podróży. Z postojami to 3 dni jazdy. Dla cięzarowki średnia to 60 czyli 57 godzin + postoje. Czyli 5 dni. Zużycie paliwa też większe. Jeżeli cięzarówka w stylu Stara 266 czyli z napędem na 3 osie i ta predkość nie jest realna i zuzycie paliwa ok 25l/100km. Nowej i dobrej ciężarówki za 10 000 nikt nie sprzedaje, a naprawa i przygotowanie pojazdu do trasy 10-12 tyś. kilometrów lub więcej w gorącym klimacie nie polega na przetarciu kurzu. Zrobić samemu można jesli ktos jest mechanikiem i ma odpowiednie narzedzia. Części trzeba kupić. Zwykle w takich starych samochodach sa do wymiany opony. 6 opon po 500 zł to już 3000. Rzęchem przez europę raczej nie da sie przejechać. Dokładniejsza kalkulacja jest niezbędna. Jeżeli ktos wybiera sie na 2-3 miesiące to można rozważyć zakup ciężarówki. Ja nie mam tak długiego urlopu. Pozdrawiam

Andrzej123

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 9:44 pm   Afryka

Może to jest sposób:
http://www.fotobeczka.blogspot.com/. A tak w ogóle to sporo opisów innych realizacji takich wyjazdów mozna znaleźć w internecie.

stasiu 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 1:03 am   

jak możesz to wrzuć jakieś linki ,a z tym mercem to nawet nie zły pomysł :mrgreen:

komin

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 10:46 pm   

widzę macie pomysł dobry co do zwiedzenia Afryki i ten ciężarówką - ale jak piszą niektórzy bardzo uciązliwy,ten Merc to też rewelka ,a co byście powiedzieli na podróż, tak jak tutaj: http://www.autopodroznicy...nia_Sahara.html ,samochód mozna kupić za 2 tyś i np 2 tyś w naprawę (będzie prawie jak nowy po takiej naprawie) ,kilka takich samochodów i mały rajd :grin: ale na pewno było by ciekawie np:5 sam po 2 osoby no to grupka nie zła i nietrzeba za wiele przygotowań ,a jak widać z linka który podałem samochód przejedzie nie jeden kraj i to nie tak wolno .Piszcie jak się podoba wam moja koncepcja ,bardzo chetnie przyłączyłbym się do takiej wyprawy(jeden mankament połowa uczestników musiała by posiadać prawojazdy :neutral: ) ale jak jestem za takim zwiedzeniem Afryki jak przedstawiłem .POZDRAWIAM

Odpowiedz do tematu