Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: admintech
Wto Maj 12, 2009 5:49 pm
Po Afryce
Autor Wiadomość
stasiu 

Wysłany: Sob Maj 24, 2008 11:57 pm   

O widzę coraz więcej chętnych z coraz ciekawszymi propozycjami :grin: może na którąś się zdecydujemy i zaczniemy działać coś w kierunku wyjazdu . CO WY NA TO :idea:

komin

Wysłany: Czw Maj 29, 2008 6:18 pm   

iekawe propozycje podróży w różne zakątki świata(żadne bióro podróży :!: ) jestam własnie organizowana wyprawa samochodami do Afryki (Maroko), można przemysleć :smile:
link: http://www.chate.pl/?gcli...CFQRfugod8wf3DA

postanowiłem zmienić temat na Maroko tu: http://www.forum.bezdroza.com/post7613.html#7613
chyba że ten dalej się bedzie rozwijał a kogo interesuje mój inny pomysł na Afrykę to piszcie w temacie z linku.POZDRO

Andrzej123

Wysłany: Wto Cze 03, 2008 5:27 pm   Afryka

Podtrzymuje zainteresowanie grupowym wyjazdem do Afryki północnej. Koncepcja tylko Maroko nie jest zbyt trafiona. Większośc kosztów dojazdu do Afryki to własnie dojazd do Maroka. Może doleciec tanimi liniami i wynająć busa na miejscu ? Kosztów wynajmu w Afryce nie znam. Widzę że temat ewoluuje w kierunku realistycznym. To mnie cieszy.

Pozdrawiam

stasiu 

Wysłany: Śro Cze 04, 2008 6:48 pm   

znalazłem jeszcze cos takiego: http://www.travelbus.pl/afryka.htm ,może było by mozna zwiedzić cos wiecej ,trzeba napisać i zapytać :smile:

komin

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 7:18 am   

znalazłem co nie co o wynajęciu samochodu,niestety nie podają cen :

"Wypożyczenie samochodu nie jest tanie, ale w mniejszych wypożyczalniach warto się potargować. Jeżeli wynajętym samochodem będą podróżowały cztery osoby, koszty mogą się okazać całkiem niskie. Wiele wypożyczalni ma oddziały na lotniskach. Najlepiej wynajmować samochody tam, gdzie jest największa konkurencja, czyli w Casablance i Agadirze. Sporo agencji działa również w Marrakeszu, Tangerze, Warzazacie i Fezie.

Różnice między wypożyczaniem samochodu w dużej znanej firmie a w małej lokalnej agencji nie wynikają z jakości pojazdów, lecz warunków umowy w zakresie pomocy i obsługi, na jaką można liczyć podczas awarii czy wypadku drogowego. Większe firmy w razie problemów dostarczają z najbliższego garażu nowy samochód; małe agencje zwykle nie posiadają przedstawicielstw w innych częściach kraju, dlatego nie mogą pomóc klientowi w takiej sytuacji. Bez względu na rodzaj firmy, należy przed podpisaniem umowy uważnie przyjrzeć się pojazdowi.

Często samochód wynajmuje się w jednym miejscu, a zostawia się go po zakończeniu podróży w miejscowości, gdzie firma ma swój oddział. Chcąc pozostawić wóz w mieście, w którym agencja wynajmująca nie ma swojego przedstawicielstwa, trzeba uiścić dodatkową opłatę.

Warto wykupić pełne ubezpieczenie (około 50–100 Dr za dzień), gdyż w przeciwnym wypadku w razie stłuczki odpowiada się za straty do wysokości 3000–5000 Dr (zależnie od firmy). Ubezpieczyć może się również wynajmujący (około 30 Dr za dzień), jeśli nie zrobił tego w Polsce. Przed wynajęciem pojazdu należy się upewnić, czy cena zawiera pełne ubezpieczenie samochodu, kierowcy i podatek (20%). Większość firm żąda od klientów niedysponujących kartą kredytową zwrotnego depozytu gotówkowego w wysokości 3000–5000 Dr.

Litr benzyny ołowiowej i bezołowiowej (sans plomb) kosztuje około 9,20 Dr; litr oleju napędowego około 5,70 Dr. Ceny paliwa rosną w miarę oddalania się od północno-zachodniej części kraju. Wyjątek stanowi terytorium Sahary Zachodniej, gdzie benzyna jest sprzedawana za pośrednictwem sieci stacji benzynowych Atlas Sahara (wolna od podatku). Jadąc na południe, pierwszą stację Atlas Sahara można spotkać zaraz za Tarfają, przy drodze do Al-Ajun. Przejeżdżając tędy w drodze na północ, trzeba zatankować do pełna".

stasiu 

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 7:29 am   

jateż znalazłem bardzo ciekawy artykół o wyprawie busem choć z przed 3 lat i tylko do samego Maroka ale warto przeczytać , oto link : http://www.geoturystyka.pl/?articles,33

komin

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 3:16 pm   

Stasiu napisałem to tego trawel busa i dostałem taką odpowiedz:

"w tym roku wyprawę do Maroko przejąło od nas biuro podróży Gaudeamus więc tam cena od osoby wynosi 3500zł
gdyby zebrała się grupa 15 osób wtedy ustalimy termin i czas trwania wyprawy według życzenia grupy
koszt 1600zł od osoby +40€ na prom + ubezpieczenie grupowe ale koszt ubezpieczenia ustala grupa, lub całość 24000zł za całą wyprawę i dzieli się to na ilość osób w grupie+40€/osaby zminimalizować koszty wyprawy żywność zabieramy z Polski dokładnie planując posiłki aby nie brać zbędnego jedzenia braki uzupełniamy w Hiszpani (tani supermarket) jeżeli cała grupa zdecyduje się na sen w namiotach to koszty snu są zerowe pozostałe koszty jak w programie, szczegóły wyprawy omawiamy po zebraniu się grupy i przeanalizowaniu oczekiwań uczestników i ich możliwości finansowych, cały program jest przygotowany dla osób lubiących zwiedzać za tanie pieniądze sen na dachach w hotelikach to koszt od 2€ do-5€ mamy jeden hotel nawet przyzwoity ale śpimy w śpiworach na łóżkach ze względów osobistych cena 3€/os z łazienką ale zimna woda prysznice z ciepłą wodą 200 metrów od hotelu.pamiątki wymieniamy za ubrania i buty z niewielką dopłatą czasami 2€ minerały bierzemy za darmo z pustyni szlachetne kamienie tanio możemy kupić w wiosce berberyjskiej jeżeli ktoś nie chce stracić pieniędzy to nie straci bo nie ma ukrytych kosztów"

myślę że to propozycja godna uwagi co myślicie o tym ,wiem wiem to tylko same Maroco

stasiu 

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 3:40 pm   

jeżeli są jacyś chetni na wyjazd do Maroka może dalej w 2009 roku proszę to potwierdzić wpisem

"JESTEM CHETNY NA WYPRAWĘ"

chciałbym sie przekonać ilu jest chetnych na taką wyprawę :arrow: :idea: :smile: żeby dobrać jakiś środek transportu :roll:

kasha17

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 7:14 pm   

Ja jestem chętna wyprawe w 2009 :-)

stasiu 

Wysłany: Nie Lip 13, 2008 6:13 pm   

no to jest nas dwóch jak narazie :roll: nie za duzo,ale zawsze coś :cool:

Gumiś

Wysłany: Nie Lip 20, 2008 6:44 pm   

Witam
Również jestem chętny na taki wypad - ale :)

na początku został rzucony temat ciężarówki - po co tak - nie dość, że wszelkie opłaty drogowe to spalanie kosmiczne - ale jak coś mam C :) Może rozsądniej jest kupić Land Rovera serii III - takie 110 - czyli długie bydle(w uk rejestrowane na 12 osób w reszcie europy na 9) - kwestia angola z tego rocznika w pl to nie problem - są paragrafy odpowiednie. Takie auto trzeba przygotować to raz - dwa ekipa większa niż 5-6 osób na taka trase to samobójstwo sprzeczki gwarantowane - tyle moich wypocin narazie - jak ktos bedzie zainteresowany cd prosze na PW

SebastianWaWa 

Wysłany: Śro Lip 23, 2008 5:07 pm   

Witam

Ja sie pisze .

Mam 27 lat jestem z warszawy

Jak cos prosze o kontakt warez777@o2.pl

endriu71 

Wysłany: Pią Sie 01, 2008 8:02 pm   

Witam wszystkich
Temat bardzo ciekawy, osobiście planowałem taki wyjazd parę ładnych lat temu, niestety było nas tylko dwóch a to za mało aby porywać się na afrykę bez dobrego angielskiego. mieliśmy cały kosztorys i wyznaczoną trasę przez kraje europejskie do Maroko i dalej w z dłuż wybrzeża do Senegalu, bo przecież jadąc już do afryki i kończąc na Maroko nie ma najmniejszego sensu, to żadna przygoda, do samego Maroko można samolotem się przelecieć i posiedzieć kilka dni, ale to przecież nie o to chodzi. Jeżeli planujecie już taką podróż to tylko samochodami terenowymi, najlepiej land-rowerami, jeżeli ma to być załoga piętnastu osób to muszą być 3 samochody, czyli należy pozbierać 3 ekipy które będą się organizowały samodzielnie aczkolwiek w kooperacji z pozostałymi ekipami, pamiętajcie, taka wycieczka to nie bułka z masłem, warunki na pustyni są bardzo ciężkie i należy o tym nie zapominać, tam można polegać tylko na sobie i jakiekolwiek konflikty między uczestnikami są wykluczone. I jeszcze jedno, jechanie jednym dużym samochodem za Maroko jest samobójstwem. Dobrze by było jeżeli któreś z uczestników uprawiał survival, czasem doświadczenie takie może sie przydać, zwłaszcza kiedy w pobliżu nie ma supermarketu :lol: To tyle co chciałbym napisać na dzień dzisiejszy i powiem wam że nadal mnie kręci taki wypad. Pozdrawiam wszystkich

komin

Wysłany: Sob Sie 16, 2008 11:03 pm   

niektórzy piszą że ciężarówka to za duża ale jak się okazuje są biura które takie coś organizują, niestety inny rejon afryki no i cena bez przelotu też kosmiczna,ale wrzucę linka: http://www.wakacje.pl/ofe...zez-126357.html

czaarna 

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 7:15 pm   

Ja rowniez jestem zainteresowana ;)
pozdrawiam

fornik1

Wysłany: Nie Sie 31, 2008 6:33 pm   

jak juz szefostwo tewgo pomyslu ustali co i jak to tez sie pisze choc miedzy czasie jak tu trwa duskucja to ja zdazylem pojechac do azji na pustynie i step ,przejechalem 17 tys km wiec moze moje doswiadczenie bedzie przydatne pozdrowienia i mniej dyskusji a wiecej konkretow

skiba 

Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 9:21 pm   

Cześć ,czy jest może na tym wątku jakaś osoba, która chciałaby pojechać do Maroka jeszcze w tym roku i niekoniecznie ciężarówką? Planuję wyjazd w drugiej połowie października i szukam towarzysza lub towarzyszki lub towarzystwa do wspólnej podróży. Plan oczywiście to nie leżenie przed hotelem, ale podróżowanie komunikacją publiczną i stopem, zwiedzanie, poznawanie ludzi, chęć zobaczenia jak najwięcej. Termin: 2 tygodnie. Mam 29 lat, jestem facetem, fajnym. Zainteresowanych zapraszam na priv lub maila, pozdrawiam.

stasiu 

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 2:10 am   

temat trochę zamarł , chetnych też nie za dużo,więc już postanowiłem że lecę na wczasy do Maroka na objazdówkę na wiosne 2009 (10 dni,nie za dużo,ale kasy troche mało na cos więcej) ale lepszy rydz niż nic,po powrocie podziele się wrażeniami z użytokwnikami,może wtedy po moim rozeznaniu na miejscu coś więcej można będzie powiedzieć na temat takiej wyprawy i ja ruszyć z miejsca na jesień 2009.Pozdrówka

komin

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 7:57 pm   

A jednak można ciężarówką :grin: http://www.torre.pl/index...=1&limitstart=1 bardzo ciekawy artykuł

stasiu 

Wysłany: Nie Mar 29, 2009 1:13 am   

można ,można tylko chetnych brak :sad:

Odpowiedz do tematu