Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Liban? Warto ?Bezpiecznie? Wrócę cały?
Autor Wiadomość
eritc
Gość
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 11:10 am   Liban? Warto ?Bezpiecznie? Wrócę cały?

Witajcie!

Wybieram się z kumplem do Syrii i Jordanii (stopem).
Zastanawiamy się czy nie spędzić 3-4 dni w Libanie,
czy uważacie, że tam jest bezpiecznie ?
Był ktoś ? ma jakiejś wrażenia?

Z krajów uważanych za niebezpieczne byliśmy w Maroku, Mauretani i Polsce,
nic się nam nie stało.
Dzięki za odpowiedź

reniaj
Gość
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 6:05 pm   

Nie wiem ja bym tam pojechała, bo to wiadomo gdzie niebezpiecznie. A wiesz czy znad Bałtyku wrócisz cały? Ale nie wiem wszak tam nie byłam. Ale być w Syrii i nie zajrzeć do Libanu?
Powodzenia!

wesyasz

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 9:01 pm   Re: Liban? Warto ?Bezpiecznie? Wrócę cały?

[quote="eritc"]Z krajów uważanych za niebezpieczne byliśmy w Maroku, Mauretani i Polsce,
nic się nam nie stało.
Dzięki za odpowiedź[/quote]

Co do Polski sie zgodze :lol: Co do Mauretanii to nie wiem, ale Maroko? Niby czemu az takie niebezpieczne..? ;)

eritc
Gość
Wysłany: Wto Lip 10, 2007 10:41 am   

Tak nam mówiono.
Głównie policja w Hiszpanii nas przestrzegała.
Ale po 3 dniach znaleźliśmy sobie tam naszą nową rodzinę i było jak w domu.

człapak
Gość
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 8:49 am   MZ

Witam!!!

Syria Jordania jest piękna i moim zdaniem tym razem odpuść sobie Liban. Spoko spoko uzasadnię dlaczego:)

Po pierwsze: Aby być bezpiecznym w Libanie trzeba znać mozaikę kulturowa i gdzie ci ludzie mieszkają. Chodzi o to, aby wiedzieć gdzie nie wkładać nosa.
Po drugie: Obecnie sytuacja w kraju jest niestabilna, rząd udaje ze ma kontrole (zabito im tam premiera w biały dzień).
Po trzecie: Hezbollah jest przyciśnięty do muru. Potrzebuje sukcesu wiec...

Gdybyś jednak się zdecydował to:
Przeczytaj książkę Hezbollah - dowiesz się z niej o podłożu historycznym i mieszance kulturowej Libanu
Odwiedź stronę misji ONZ UNIFIL
Spisz telefony ambasady i zapytaj się w MSZ mejlowo, co oni na to.
Ponadto poczytaj archiwum reutersa.

Pozdrawiam

ewaz

Wysłany: Sob Lip 14, 2007 5:14 pm   

ja bym jechala!
tez bylam w maroku i mauretanii i nie tylko nic mi sie nie stalo, ale tez spotkalam mnostwo zyczliwych, pomocnych ludzi. w jordanii bylam w listopadzie i wrazenia mam podobne - tzn. bardzo mi sie podobalo i bylo bezpiecznie.
mysle, ze po prostu nie trzeba pchac sie w jakies podejrzane miejsca i sluchac co ludzie mowia (na zachodnim brzegu tak wlasnie postepowalam i bylo ok)
wspanialej podrozy zycze!

marcing14 

Wysłany: Czw Sty 22, 2009 9:47 pm   Liban

W 2007 roku byłem w Libanie. Wtedy było jako tako bezpiecznie, ale nie wiem jak jest teraz. Przy drogach można spotkac wojsko. Niektóre budynki miały "dziury" po strzałach. W podziemnych parkingach hipermarketów były kontrole policyjne. Mieszkałem kilka kilometrów od Bejrutu. Uważam, że warto

Ravafa

Wysłany: Pią Lut 06, 2009 9:34 am   

Witam!

Ja byłem w Libanie parę dni w 2008 kiedy było "najniebezpieczniej". Jak zwykle wszystko wygląda inaczej na miejscu niz na stronach MSZ... Polecam rozmowę z ambasadą, ale ja uważam że Liban jest niezwykły.. Przemierzyłem zarówno Syrię jak i Jordanię (przy okazji polecam więcej spędzić czasu w Syrii niż w Jordanii, przede wszystkim ze względu na ludzi), ale Liban to Liban :) . Jest kilka rzeczy których gdzie indziej nie znajdzies:

- małe ale najpiękniejsze z całego Bliskiego Wschodu ruiny Baalbeck (Heliopolis)
- winnice (jedne znajlpeszych, jak np. KSara)
- Beirut.. dla tych którzy lubią nightlife, highlife i takie tam "lajfy" - jest niezwykle nowoczesnym interesującym miastem
- no ja tam lubię czołgi to też sobie pooglądać mogłem ;)
- góry Cedrowe z doliną Qamishle

Dla nas była bardzo uprzejma i gościnna zarówno część Muzełmańska jak i Chrześcijańska, jedyne ustępstwo na rzecz bezpieczeństwa popełniłem z dziewczyną rezygnując z autostopu. Jeżeli będzie potrzeba chętnie napiszę więcej o każdym z krajów do których zamierzasz.

Na koniec tylko jedno ostrzeżenie: w Jordani w Wadi Musa (pod Petrą) za wszelką cenę unikać hostelu Valentine Inn! Właściciel jest niebezpieczny i sam byłem świadkie jego agresji wobec gości.

Pozdrawiam, Selam!

lusac

Wysłany: Śro Lut 18, 2009 2:01 am   

jesli nie myle hoteli, to wlasnie wlasciciel valentine z zona bardzo pomogli mi przy malej chryi z wlascicielem innego hotelu w okolicy, wiec chyba nie moge sie z toba zgodzic :) ale moge sie mylic, bo troche czasu juz minelo, a wizytowki gdzies zapodzialem... generalnie nie nalezy sie bac, bo jak sie zacznie mowic o policji, wszyscy zaczynaja tam chodzic jak w zegarku (taki kraj), a sytuacje tego typu raczej nie naleza do czestych (w koncu z nas zyja misie :D ).

Odpowiedz do tematu