Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czarnogóra dojazd pociagiem
Autor Wiadomość
onadren
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 3:42 pm   czarnogóra dojazd pociagiem

witam

wybieram sie ze znajomymi do Czarnogóry. razem nas będzie 7 osób. mamy plan dotrzeć do Podgoricy pociągiem poczynając od Muszyny z przesiadkami Hindesnemetti, Budapeszt, Subotica.
Moje pytanie brzmi: czy nie Wiecie ile kosztuje bilet kolejowy + kuszetka na trasie Subotica - Podgorica chodzi mi o pociąg bezpośredni odjeżdża on około 20 godziny, może wiecie ile kosztuje transport autobusem z Podgoricy do Kotoru
może macie informacje na temat lepszego połączenia kolejowego

pozdrawiam

onadren

:twisted: :twisted:

Gość

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 7:56 pm   

witam , nie warto się przesiadać , jedynie na (PL/SK)na granicach, pociąg Koszyce- Budapeszt powrotny 19 euro, Budapeszt - Belgrad oferta "belgrad special" 26 euro, bilet wazny 1 miesiac, Subotica - Bar ok 21 euro , Belgrad - Bar 16,3 euro pewnie sa znizki grupowe.............sypialny 10, koszetka 5 i 7,5 euro

Gość

Wysłany: Pon Lip 30, 2007 7:58 pm   

z Baru autobusy do Kotoru......, wiecej pytaj

Gość

Wysłany: Wto Lip 31, 2007 9:24 pm   

Bilet "Belgrad special" to powrotny ważny miesiąc, z Serbii do Baru w jedną stronę

onadren
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 01, 2007 11:54 am   

dzieki za wszystkie informacje

planujemy powrót z Salonik samolotem mamy już bilet
udało mi się sprawdzić ceny i wynoszą one odpowiednio
muszyna-palvec 4,50pln
plavec-hindesnemeti 25pln
hindesnemeti-kelebia20pln
z kelebii do suboticy nie mam ceny
no i z suboticy do baru 80 zł
w sumie daje bez jednego polacenia 130 zl
piszecie ze nie opłaca sie przesiadać
a wedlug co piszecie
dojazd do koszyc ...
Koszyce-Budapeszt 72pln(19e)
Budapeszt-Belgrad 100pln(26e)
Belgrad-Bar 60pln(16e)
w sumie okolo 230pln

czy w perspektywie nie wracania koleja nie opłaca się bardziej przesiadac??
moze cos pominolem nie podrozuje duzo wiec bede wdzieczny za wasze opinnie na ten temat
pozdrawiam

GOSC
Gość
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 5:44 pm   cg

...............tak, oplaca sie gdy wraca sie rowniez pociagiem , ale Hidasnemeti-Kelebia to cena rzedu 20 euro a nie 20 zl, www.mav.hu, w wiekszosci ceny ktore podalem to ceny biletow powrotnych bo tylko te sa tansze, ale
np. Budapeszt- Belgrad "Belgrad special " w jedna strone do Belgradu kosztuje 15 euro........

onadren
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 01, 2007 6:57 pm   

masz racje cena przejazdu przez wegry sie nie zgadzala
sprawdzilem i to jest 3350 forintow ze znizka dla osob ponizej 26 lat na weekendach
a to 15 euro na budapeszt belgrad obowiazuje tez na avale ???
dzieki za sprostowanie

gosc
Gość
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 11:00 pm   SCG

Gdy sie kupuje bilet na Wegrzech na Avele w komunikacji wewnetrznej trzeba dopłacić dopłate do IC 520 forintów, cena 15 euro jest na Avale i na nocny, jednak musisz w kasie zaznaczyc ze chcesz bilet "Belgrad special" w tej ofercie jest i w jedna -15 euro i w dwie strony /wazny 2 m-ce/ W ofercie jest takze wazny 2 miesiace powrotny ok 29 euro, ale tylko w dwie strony, Warto miec forinty gdyz koleje wegierskie stosuja/stosowały zawyzony kurs na swoja korzysc

gosc
Gość
Wysłany: Śro Sie 01, 2007 11:03 pm   SCG

pociag IC z Koszyc do Budapesztu miejscowki obowiazkowe kosztuja tylko 20 skk - o,5 euro!!!!!! ale juz kupowane na Wegrzech na trase powrotną 3,5 euro

gosc
Gość
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 2:53 pm   

wielkie dzieki za informacje bardzo mi pomogly
teraz pewnie zmienie sposob dojazdu na pociagi IC
i bede sie przesiadal tylko w koszycach, budapeszcie i belgradzie
jeszcze raz wielkie dzieki
ps a nie wiecie czy sa jakies znizki grupowe na IC na wegrzech, slowacji ??? czy to 19E koszyce-budapeszt i 15E budapeszt-belgrad nie podlega juz obnizce
pozdrawiam
onadren

Gość

Wysłany: Nie Sie 05, 2007 8:41 pm   

Te 19 euro kosztuje bilet Koszyce - Budapeszt - Koszyce plus 20 koron miejscowka. a 15 euro Budapeszt - Belgrad, ceny te nie podlegają obnizka bo sa to oferty "specjalne"

Gość

Wysłany: Śro Sie 08, 2007 4:41 pm   

Hej, też mam zamiar wybrać się do Czarnogóry, ale jest sprawa, która mnie nurtuje, wszyscy podajecie ceny w euro i zastanawiam się czy wy już przeliczacie na euro inne waluty (bo przecież po drodze są 3 kraje i 3 monety: korony, forinty i dinary, no i na miejscu euro), czy też zwyczajnie można kupić w Słowacji bilet za euro, bo przecież te kraje nie są w uni.
Niech mi tą nieścisłość ktoś wyjaśni,bo zależy mi na czasie.

Z góry dzięki.

gosc
Gość
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 2:46 am   CG

Ceny biletów są "sztywne" w euro gdyż zaleza od kursu w danym czasie, a miejsową walute warto miec. W Czarnogórze obowiązuje Euro !!!!!!

Gość

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 11:50 am   

Hej, jeszcze raz bo nie kapuje!!
Chce Słowację przejechać stopem i w jakimś mieście przy granicy z Węgrami kupić ten bilet City Star(tak na marginesie-czy jest od razu połączenie z Barem??).......
.......i moje pytanie, czy mogę zapłacić za niego od razu w euro(czy na stacjach w Słowacji, Węgrzech, Serbii przeliczają od razu cenę na euro???), bo nie uśmiecha mi się mieć pięć walut w kieszeni.

kajman.eu
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 4:06 pm   

Bez roznicy czy kupisz bilet CITY STAR w Cadcy, Skalitem czy pod sama granica SK-HU. Cena jest zawsze taka sama, wiec mozna od razu wsiadac w pociag na Slowacji. No, chyba, ze autostop specjalnie...
Cena biletu w ofercie CITY STAR Słowacja-Czarnogóra wynosi:
dla 1 osoby: 98 EUR
dla 2 osob: 147 EUR
dla 3 osob: 196 EUR
dla 4 osob: 245 EUR
dla 5 osob: 294 EUR
Oczywiscie EUR przeliczane na SKK i platne w koronach.
Przypominam, ze bilet ten jest wazny 2 miesiace trasa przejazdu tam i z powrotem moze sie od siebie roznic. Trzeba podac stacje graniczne...
Jesli masz karte RAILPLUS cena ta jest mniejsza...
Przy okazji witam na forum - to moj pierwszy post.

Gość

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 4:42 pm   

No i znowu się nie dowiedziałem;-)

Czy mogę zapłacić w euro za ten bilet w kasie na Słowacji?

A z tym przejazdem, czyli muszę podać trasę przejazdu w obie strony, tzn., że w drugą stronę nie jedzie tak samo??!!

kajman.eu
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 5:25 pm   

No napisałem chyba dość czytelnie. I ktoś post wyżej też...
Pisze zatem jeszcze raz...
Oczywiscie EUR przeliczane na SKK i ____platne w koronach_____.
Możesz zapłacić kartą...

Co do przejazdu - bilet jest ważny 2 miesiące, są dozwolone postoje po drodze. Możesz jechać jak najbardziej okrężnie, ale trasa ta musi sie zgadzac z ta na bilecie. Jesli chcesz jechac taka sama z powrotem mozesz jak najbardziej, ale nie lepiej korzystac i zwiedzac?
Przede wszystkim musisz wskazac stacje graniczne trasa przy okazji.

Kapito?

gosc
Gość
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 8:54 pm   CG

Z tego co wiem po rozdzieleniu się Serbii i Czarnogóry nie ma na razie możliwości zakupu bilety City Star do Czarnogóry a jedynie do ostatniej stacji w Serbii. Co prawda na stronie słowackich kolei widnieje taki zapis ale dotyczy on państwa które już nie istnieje a więc Serbia i Czarnogóra. Obecnie są to dwa niezależne państwa

kajman.eu
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 9:23 pm   

Obilo mi sie o uszy, ze znajimym udalo sie kupic bilet CS do Czarnogory, ale nie zaszkodzi napisac do Info ZSSK.
Mail info@slovakrail.sk

Gość

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 7:43 am   

Spoko kapuje;-)

A jak bym wybrał opcje stopem przez Słowacje do Budapesztu, to ile kosztowałby odcinek Budapeszt-Belgrad i Belgrad-Czarnogóra????
Wie ktoś może???

Jak myślicie, którą opcje wybrać lepiej, z biletem city star, czy stopem przez SK do HU a potem już pociągiem???

Odpowiedz do tematu