Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
całkowite zaćmienie Słońca na Syberii 1 sierpnia 2008
Autor Wiadomość
K
Gość
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 10:18 pm   całkowite zaćmienie Słońca na Syberii 1 sierpnia 2008

hej...szukam towarzyszy na wyprawę z motywem przewodnim jak w temacie...forma podróży do ustalenia...na ile to będzie stop a na ile transsib to zależy głównie od ilości uczestników i naszych chęci. W podróżowaniu po Rosji nie mam jeszcze doświadczenia, chociaż wybieram się tam od dawna... ale pierwszy raz wolałabym w towarzystwie.
Plan: +/- 6 tygodni, w tym zwiedzanie Moskwy i/lub Petersburga, góry nad Bajkałem, w miarę chęci kawalek Mongolii (konno?) Jako cel główny - zaćmienie Słońca (następne całkowite w Europie w 2026 w Hiszpanii, w Polsce w tym stuleciu nie ma co się spodziewać...).
I sprawa kosztów: generalnie im taniej tym lepiej...choć są rzeczy na których nie ma sensu oszczędzać (szczepienia itp...)

pozdrawiam

Kasia (22)

kontakt: gg 6499593

mag
Gość
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 5:45 pm   Syberia

no nareszcie moje klimaty! tez nie mam doświadczenia w wyprawach do Rosji a mam chrapkę! tylko wizy drogie... :( gotowa bym była wyruszyć końcem czerwca żeby zalapać sie na białe noce np w Petersburgu ach!
Magdalena (30) gg9361306

Odoakr

Wysłany: Pon Paź 22, 2007 11:16 am   

W którym konkretnie miejscu będzie to zaćmienie? Syberia wszak długa i szeroka!:)

K
Gość
Wysłany: Wto Paź 23, 2007 9:01 pm   

Jakby to powiedzieć w którym...nie mam pod ręką mapy, wiem tylko, ze pas zaćmienia przebiega z północnego zachodu na południowy wschód i biegnie +/- wzdłuż Obu a potem zahacza o Kazachstan i wzdłuż granicy Mongolia-Chiny

Co do terminu...myślałam też o białych nocach, ale nie wiem, jak się z sesją wyrobię...poza tym na razie rozmawialam z jednym chłopakiem, który może od połowy lipca...ale wszystko jest do dogadania.

Jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany to zapraszam na gadu

pozdrawiam

K

Gość

Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:50 pm   

1 sierpnia? urodziłem się pierwszego sierpnia... spędzić w trakcie zaćmienia? jooo... na Syberii? super... już zbieram kasę :)

K
Gość
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 10:49 pm   

zapraszam..też jestem sierpniowa :)

zetor
Gość
Wysłany: Czw Lis 08, 2007 1:01 pm   

Na zaćmienie spora grupa ludzi z polski sie wybiera.
ja jeszcze nie zdecydowałem do końca gdzie zaćmienie bede oglądał,
ale mam w planach podłączyć sie pod jakąś expedycję a później jakoś sie przedostac do Chin na olimpiadę
http://www.zacmienie2008.pl/ tutaj organizuje sie grupa osób mają cztery różne propozycje którą wybiorą nie wiem.
Pozatym magazyn sky&telescope organizuje aż 4 wyprawy bardzo ciekawe zreszta bo wyczrterowanym pociągiem oraz samolotami a nawet jedną na biegun z ogladaniem zaćmienia za kołm podbiegunowym.
No jeszcze osobna grupa planuje pojechać na obserwacje do samych Chin w tym zwiedzanie Hongkongu, Pekinu, Szangchaju ale tu informacje to na bieżąco na forum astronomicznym astro4u.net w dziale zloty.

K

Wysłany: Śro Lis 21, 2007 8:30 pm   

dzięki :-) raczej preferuję mniej zorganizowane wyjazdy... ale pewnie 1 sierpnia na Syberii będzie tłok jak mało kiedy :lol:

Do zobaczenia...

O.
Gość
Wysłany: Czw Lis 29, 2007 7:35 pm   już sie pakuje

Jestem na TAK!

gg:5912570

Mam juz całe stado pomysłów na trase...
to moze byc niezapomniana przygoda!

K

Wysłany: Pią Gru 14, 2007 6:26 pm   

szukamy jeszcze jednej chętnej osoby na wyjazd. Na razie jest nas troje:)

Klarują się szczegóły: termin ok. 20 lipca-15 września, zaćmienie Słońca w Nowosybirsku - więcej dowiesz się, jak do mnie napiszesz. Ma się rozumieć, że plan nie jest sztywny, i jeśli do nas dołączysz, Twoje pomysły będą brane pod uwagę na równi z naszymi.

Być może wydaje Ci się, że skoro piszę, że brakuje nam jednej osoby to zanim to przeczytałeś już ją znaleźliśmy... Mimo to napisz, jeżeli interesuje Cię wyjazd z nami. Może jeszcze nie mamy kompletu. Nie przejmuj się, że nas nie znasz...my po raz pierwszy spotkaliśmy się wczoraj. Jest czas, żeby przed Wyprawą się zintegrować, np podczas wspólnego wypadu w góry:-)

Kasia
gg: 6499593

www.chate.pl

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 9:06 pm   zaćmienie na syberii

wybieram się na zaćmienie razem z małą grupą osób. Najpierw nad Bajkał potem przejazd w Ałtaj. Zaćmienie w okolicach Biełuchy. Jeśli jest ktoś chętny dołączyć to proszę o kontakt; bartek@chate.pl
szczegóły wyprawy dostępne na stronie http://www.chate.pl/PL/
http://www.chate.pl/PL/
http://www.kultury.org/karpaty/

Odpowiedz do tematu