Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przekraczanie granicy z ukraina!
Autor Wiadomość
piotr lis

Wysłany: Nie Gru 16, 2007 3:34 pm   przekraczanie granicy z ukraina!

Czy ktos wie,jakie sa obecnie warunki na przejsciach granicznych z ukraina?wybieramy sie tam na sylwestra!,ale nie chcemy stac na przejsciu 2 dni na mrozie!jeszcze to shengen,wtedy to juz w ogole moze byc przerabane! moze lepiej pociagiem jechac? prosze wszystkich o informacje!!!! a moze ktos sie wybiera w jakies ciekawe miejsce na sylwestra,my para 30latkow,moze jeszcze kolezanka,chcemy gdzies jechac,ruszyc sie poprostu!myslelismy zeby spedzic sylwester w ociagu na krym,albo na krymie :lol:

Gość

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 6:14 pm   

tak długo stoją tylko tiry.W kierunku Ukrainy raczej bez problemów,dosyć szybka odprawa,gorzej w odwrotną stronę,ale nie powinno przekraczac 2 godzin.Według mojej opinii najlepsze przejścia to Krościenko i Zosin.Nie polecam Hrebennego :lol:

piotr lis

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:40 pm   przekraczanie granicy z ukraina!

dzieki za odpowiedz!no my przekraczalismy w szegini i stalismy 8 godzin w strone Polski,to byl koszmar!a wtedy jeszcze nie strajkowali pogranicznicy!nie wiem jak teraz,prosze jeszcze wszystkich o dalsze informacje!a jak bedzie po wejsciue do shengen,to chyba nikt nie wie :roll:

piotr lis

Wysłany: Pon Gru 17, 2007 10:42 pm   przekraczanie granicy z ukraina!

dzieki za odpowiedz!no my przekraczalismy w szegini i stalismy 8 godzin w strone Polski,to byl koszmar!a wtedy jeszcze nie strajkowali pogranicznicy!nie wiem jak teraz,prosze jeszcze wszystkich o dalsze informacje!a jak bedzie po wejsciue do shengen,to chyba nikt nie wie :roll:

suchy66

Wysłany: Śro Gru 19, 2007 10:13 pm   

wejscie do shengen,przynajmniej na granicy wschodniej niczego juz nie zmieni,odprawa bedzie wygladac w ten sam sposob.najlepiej unikac przejsc w Hrebennym iMedyce,tu koncentruje sie miejscowy ruch przygraniczny i zdarzaja sie spore kolejki,dotyczy to szczegolnie wjazdu do Polski.nie ma w zasadzie reguly o ktorej godzinie przekracza sie granice,poniewaz stacje benzynowe i sklepy spozywcze po stronie ukrainskiej dzialaja 24 godziny na dobe.ukraincy honoruja lapowki,wiec za pare euro mozna zaoszczedzic troche czasu,do Polakow trzeba niestety odstac swoje.czas spedzony w kolejce mozna spozytkowac rozmawiajac z Ukraincami i w ten sposob zorientowac sie gdzie jest dobre paliwo,dobre zarcie itp :D

ivasik

Wysłany: Pią Sty 11, 2008 1:47 pm   terpliwosci

dziś wróciłem z Ukrainy.jechałem przez Korczową. ukraińscy celnicy za 1 godz. nas odprawili, a polscy celnicy - za 4 godziny, bo teraz maja Protest służby celnej także polecam dużo cierpliwości i nic poza tym;(
mam nadzieje ze ktoś przyjedzie szybszej,Bo jak jechałem na Ukrainę na święta (4.01 ) to tak samo było;(
Pzdr Ivasik

Ravafa

Wysłany: Czw Sty 17, 2008 11:31 am   

Jesli macie plecaki i prekraczacie granicę z Ukrainą to trzeba krzyknąć po kaprala i że jeście turyści to was bez szemrania poza kolejka wezmą. (Lepiej to działa jak się wraca do Polski)

m.
Gość
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 12:16 am   

Po pierwsze - nie zawsze to działa. Czasem trzeba odstać swoje, raz byłem w takiej sytuacji. Po godzinie stania puścili mnie z plecakiem. A pytanie mam - czy teraz, po wejściu do Schengen, też to działa?
pozdr,
m.

Gość

Wysłany: Pią Sty 18, 2008 11:40 am   

kiedy ja przekraczałem granice w medyce pewna ukrainka zawołała do celnika aby nas przepuścił, spotkało się z natychmiastową reakcją polskich mrówek: "my też jesteśmy turystami, co z tego, że za chwile wracamy"

na szczęście kolejka nie była duża (staliśmy może 30 minut, dokładnie tyle było nam potrzebne na wypełnienie "kart imigracyjnych")

jafeth

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 11:45 pm   

Nas jak wracaliśmy z Ukrainy do Polski od razu przepuszczali i na ukraińskim i na polskim przejściu. Fakt, że na polskim celnik wypytywał wpierw skąd, jak długo - widać chciał wybadać sprawę... Ale że wracaliśmy po wyprawie z Rumunii i byliśmy wyczerpani, wziął nas i ominęliśmy kolejkę.

janmar

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 8:50 pm   granica

Czy jest różnica w szybkości odprawy w zależnosci o której godzinie przekraczam granicę?

przemo_s

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:36 pm   

Przechodziliśmy w Medyce ok. 9tej rano, po stronie ukraińskiej kolejka i to spora. Wracaliśmy ok. 20. W stronę Ukrainy puszczono nas praktycznie bez kolejki (studenty? tak. idźcie wyżej :) ) - przeszliśmy w ok. godzinę. W drodze powrotnej kolejka, a w dodatku zmiana warty... - staliśmy ponad godzinę, zrobiliśmy aferę, ze pociąg mamy etc. (mrówki potrafią być agresywne...), ale liczenie kartek w paszporcie przyspiesza sprawę.

Rosyjska Północ

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 5:12 pm   Naprawdę nie opłaca się iść pieszo.

Można za to pokombinować z pociągami. Jest taki pociąg międzynarodowy Kraków-Lwów, który ma też wagony osobowe do Przemyśla. Można pół trasy przejechać tanio, a drugie pół też niedrogo - razem wychodzi prawie tyle samo, co jazda autokarem, tylko bez spóźnień i marznięcia na granicy z mrówkami. Dokładny opis tej kombinacji znajdziecie w akapicie "pociąg + pociąg" na stronie
http://www.wymiany-studen...42&Itemid=51%20

Odpowiedz do tematu