Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wycieczka na ukraine
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pią Lut 01, 2008 10:19 pm   wycieczka na ukraine

czesc :) mam pytanie do ludzi, którzy byli u naszych wschodnich sasiadow: czy lepiej kupić walutę za granicą i jechać ze złotówkami, czy lepiej mieć hrywieny przywiezione z Polski?

stalin
Gość
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 8:35 am   

Kiedyś woziłem ze sobą walutę zachodnią, Euro i Dolary ale ostatnio pojechałem ze złotówkami i dobrze na tym wyszedłem gdyż o ile przelicznik walut USD-Euro-Plz jest taki sam to przeciez musisz kupic waluty w Posce a to kosztuje. Pamietaj jednak aby złotówki wymienić we Lwowie, pochodz troche po kantorach i bankach w poszukiwaniu najlepszego kursu, bo dalej na wschód mozesz mieć problemy z wymianą polskiej waluty. NIgdzie nie ma problemu z wymiana dolarów, Euro i rubli. Warto mieć przy sobie drobne nominały zachodnich walut np 5$ bo tyle wymieni Ci każdy taksówkarz nawet o 2 w nocy. W wielu dworcowych barach siedzą cinkciarze wymieniajacy walutę po dobrym kursie.

ivasik

Wysłany: Pon Lut 04, 2008 8:46 am   zloty

ostatnio w styczniu był kurs 1zl-2hr.

Rosyjska Północ

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 5:31 pm   

Kupowanie dolarów jest bez sensu! Zwłaszcza, że na wschodzie czasem wybrzydzają i pogiętych banknotów nie chcą przyjmować. Teraz najbardziej opłaca się jeździć z kartą bankomatową, bo przelicznik jest wg NBP (w katorach jest gorszy), a np. mBank nie pobiera żadnej prowizji za wypłaty w zagranicznych bankomatach. Dlatego ja zawsze jak jadę na wschód, to na dworcu wybieram z bankomatu większą sumę i potem płacę gotówką (hrywnami). Poza tym w kantorach u cinkciarzy i taksówkarzy można dostać fałszywe dolary (to istna plaga).

wieś

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 5:49 pm   a może karta bankomatowa?

ja założyłem konto w aliorze i bez problemów korzystałem z bankomatów na Ukrainie i w Rumunii, dobry kurs i nie zostaja drobne :wink:

zax71

Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 10:57 am   

Witam mam pytanie ile dać córce kasy na 5 dniową wycieczkę do Tarnopola. Przejazd noclegi i wstępy sa juz opłacone. Córka chodzi do gimnazjum kupić hrywny czy euro?

Odpowiedz do tematu