Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egipt samochodem
Autor Wiadomość
Agucha

Wysłany: Śro Kwi 23, 2008 11:10 am   Egipt samochodem

Prosze o informacje i rady - wiza, diesel w egipcie, droga do Egiptu, info o Syrii, Jordanii także mile widziane itd, będe bardzo wdzięczna za każdą informację,
Pozdrawiam
Aga 8)

lusac
Gość
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 11:04 pm   

mozesz miec problem z przejazdem przez syrie i samym wjazdem do egiptu. nie wiem, jak teraz, ale kiedys trzeba bylo zalatwiac jakies pozwolenia i placic kosmiczne kaucje :) paliwo jest tam smiesznie tanie (ale w turcji juz, przez ktora raczej bedziesz jechac, bardzo drogie). jezdzi sie jak w wariatkowie troche, wiec trzeba bardzo uwazac. nie wiem, czy bym sie odwazyl w kazdym razie :) powodzenia :)

Gość

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 8:55 am   

hej:)
fajnie ze odpisujesz, a znasz moze kogos kto sie porwał na taką wyprawę? bo rozumiem, że Ty nie?:) bardzo zależy mi na znalezieniu kogos takiego. Byłam w Maroku autem i z perspektywy czasu wydaje mi sie to bulką z masłem, choc byłam blada jak mi przekładnia kierownicza poszła na pustyni:)
Myślę że każdą wyprawe autem da sie zorganizować tylko trzeba mieć informacji troche od doświadczonych ludzi...

lusac

Wysłany: Czw Maj 08, 2008 10:56 am   

czesc,
prosze bardzo :) nie wiem, czy skutecznie, ale gdzies kiedys (na jakims forum, ale naprawde nie pamietam, na ktorym) ktos pisal o checi wybrania sie tam bodajze duzym fiatem. nie wiem, czy do doszlo do skutku, ale mozesz poszukac. czytalem tez ostatnio o ludziach, kt. jezdzili po syrii, ale tamtejszym samochodem (pozyczonym czy sluzbowym). ponoc da sie ;) sam niestety nie mam takich doswiadczen.
pozdrawiam :)
lusac

chasechemui

Wysłany: Wto Lip 15, 2008 9:04 pm   

Można spróbowac się dowiedzieć czegoś od "autopodróżników"

http://www.autopodroznicy.com

Ponadto w samym Egipcie mogą wystapić problemy z zezwoleniem od policji na jazdę wzdłóż Nilu więc zostaja oazy lub wybrzeże Morza Czerwonego.
Ostatnio zmieniony przez admintech Wto Lip 15, 2008 9:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Mark 

Wysłany: Śro Sie 13, 2008 11:51 am   Egipt samochodem

Troche z motyka na słonce sadzac po pytaniach ;) sorry ,ale tak to brzmi. Egipt to nie Maroko. Karnet, zezwolenia itp, juz pomijam, zacznij właśnie od tego, szukajac sama i pracujac po prostu nad tym wyjazdem. Bez konwojow i zezwolenia daleko nie zajedziesz. Do oaz tez potrzebne zezwolenie. Bez jezyka (arabski, bo przez same miejscowosci turystyczne przeciez nie bedziesz jechala ), realiow i zachowania swiadczacego ze sobie poradzisz (weryfikacja mozliwosci i potencjalnych klopotow -dla nich) raczej nie puszcza.Ubezpieczenie- u nich tego nikt nie ma , w razie dzwonu z Twojej winy, placisz za wszystko. Tzn jest, ale nikt nie placi, a raczej w europie nikt ci go nie da, na miejscu nie wiem czy kupisz na europejskie auto, jesli tak duze koszty. Egipt to nie Maroko-uwierz. Zjezdzilem caly w sumie Egipt, ok20tys kilometrow, czesc sam, czesc z zona, piszę tu o jezdzie samochodem, bo autobusami, pociagami nawet nie licze, sporo wiecej pewnie. Technika jazdy, czy raczej wolna amerykanka na drodze- to tez wez pod uwagę, czegos takiego na pewno nie widzialas nigdzie. A zapewniam Cie ze jazda po Hurghadzie czy drogami typu Kair-Hurghada, to zabawa, w porownaniu do jazdy np wzdluz Nilu. A o opinie jak jezdza po np Hurghadzie zapytaj znajomych ktorzy byli moze na wczasach. Na podstawie tego co Ci powiedza,(a domyslam sie co powiedzą) ,uznaj ich wypowiedz,ze tam jezdza wrecz przepisowo, ostroznie i spokojnie, w odniesieniu do rejonow np. wzdluz Nilu Tutaj nie ma ZADNYCH ZASAD , uwierz, wiec zeby wiedziec co sie dzieje na tych drogach-trzeba to zobaczyc. Konwoje z turystami tak pół na pół sa stworzone dla ochrony przed terrorystami ale również i przed Egipskimi kierowcami ;) Egzamin, to zadnych przepisow -wsiadasz ruszylas-stanelas=zdalas .Im wieksza grupa-wiekszy problem, najlepiej samotnie, lub max 2 osoby, bo wiecej traktuja juz jak wycieczke i beda problemy, chyba ze znasz realia , jezyk chociaz troche itp. Tu nie chodzi nawet o dogadanie, bo angielski czesto ktos tam zna, ale o to ze 1 arabskie slowo jest warte tyle ile elaborat wygloszony po angielsku, ułatwia to bardzo sprawe bo wzbudza sympatie. Spedzilem tam w sumie ponad 9miesiecy wczesniej, zanim wogole wpadlem na taki pomysl. Nie twierdze ze to niemozliwe, moze sie udac, ale tylko moze .Wjechac wjedziesz, tyle ze albo bedziesz skazana na konwoje (prywatny=600le np z AbuSimbel do Asuanu) albo skazana na czekanie na wycieczkowe konwoje, co jest upierdliwe, albo nie dojedziesz tam gdzie chcesz, bo Cie nie puszcza po prostu. Bez arabskiego i jak pisalem zachowania swiadczacego ze czujesz sie jak u siebie + wielu innych rzeczy, ciezko przewidziec gdzie cie puszcza. Nawet wzdluz nilu wymagane jest zezwolenie na samodzielne poruszanie sie, o oazach nie mowie. Posterunki odpowiadaja za turystow na swoim terenie, wiec jesli nie sa pewni ze nie bedzie klopotow-zawroca dla swojego spokoju. Ale zycze powodzenia oczywiscie, z tym ze duzo pracy przed Toba. Zdarza sie i tak ze przez przypadek przejedziesz, zignoruja Cie i okaze sie ze nie ma problemu, z tym ze posterunkow jest tyle, ze zawsze na ktoryms jednak sprawdza, a bedziesz zwracała uwage europejskimi blachami, wiec zakładam na wiekszosci posterunków kontrole. O oazach nie mowie. Ruch baaaardzo maly, przez np 300km mozesz spotkac 2 auta, i co kilkadziesiat kilometrow posterunki z beczkami na srodku drogi-tu juz kontroluja wszystkich bez wyjatku, bo musisz stanac-beczka na srodku drogi ;) , a innej drogi nie ma. Ale Egipt to dziwny kraj, moze byc i tak, ze wzbudzisz swoja osoba taka sympatie ze nie bedzie problemow i zrealizujesz plan, bo przypadki zawsze sie moga zdarzyc ;)
Pociesze Cie ;) diesel 30gr, benzyna90- 70gr ;)

Mark 

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:37 am   Egipt samochodem "fotoreportaż" ;)

Nie ma sensu zakładać nowego wątku, więc jako że temat jest dokładnie ten sam, pozwolę sobie wrzucić linka do "fotoreportażu" stworzonego "na szybko" po powrocie.
Naśladownictwa nie polecam, z wielu wzgledów. Uprzedzając ewentualne pytania:
Auto mojego przyjaciela, na prywatnych tablicach, co istotne. Auta dla turystów z oznaczeniem tour i pomaranczowymi tablicami mogą poruszac się wyłacznie w konwojach, a część jedynie wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego .Zreszta właściwie jakiekolwiek auta z turystami w środku obejmuja te same ograniczenia. Potrzebne zezwolenie na indywidualne poruszanie, którego z zasady się nie wydaje.Bezwzględnie chociaż szczątkowy arabski, oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów po Egipcie. Jak wspomniałem wczesniej jazda po drogach Synaju, czy Hurghada-Kair, ma się nijak do jazdy wzdłuż Nilu. Porównując tamte drogi, sa wręcz puste, niemniej jednak równie niebezpieczne. Dalej tj dolina Nilu-zero zasad, wolna amerykanka.O ile wszelkie powyższe rady można zignorować jesli ktos tak uzna, to dodam , że caly planowany w taki sposób wyjazd (czyli bez zezwoleń policji oraz wojska) zakończy sie prawdopodobnie już na pierwszym czekpoincie w Safadze. Dodaje raczej jako ciekawostkę , nie przykład do nasladowania.

http://picasaweb.google.com/Yallamark

Pozdrawiam

ewaz

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 9:57 pm   

wlasnie wrocilam z kairu i pod wszystkim co napisano w 2 poprzednich postach podpisuje sie obiema rekami! kilka zawalow serce dostalam bedac jedynie pasazerem lub pieszym i absolutnie nie wyobrazam sobie prowadzenia samochodu w tym kraju!!! a zezwolenia itp. tylko dodaja beznadziei calemu przedsiewzieciu...

Slawek1798 
Slawek

Wysłany: Nie Lut 27, 2011 12:35 pm   

A ja byłem, wróciłem i nadal żyję. Radzę nie słuchać rad ekspertów tylko wsiadać w samochód i jechać. Film z mojego wyjazdu: http://www.youtube.com/watch?v=Q930wGjm_B4
Pozdrawiam
Sławek

Laura

Wysłany: Śro Mar 16, 2011 9:18 pm   

Owszem, przeżyc sie przezyje (raczej). Lecz faktem jest, ze Egipt to zupelnie inna kultura. Zasady na drogach nie istnieją, normalnoscia jest jazda na czolowke 130 pod prąd. Bez jezyka takze nie ma na co liczyc - angielski nawet w miejscowosciach turystycznych pojega na 'kali chcieć sprzedać ci tano too' i to wszystko. Owszem, sa osoby ktore potrafia mowic po angielsku, lecz jest ich bardzo malo.

mark1

Wysłany: Nie Sie 21, 2011 10:36 pm   

a....nie ważne w sumie.....

raulq7

Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 3:25 pm   

Taka podróż musi być naprawdę ciekawa.
Może ja podpowiem w kwestii komunikacji telefonicznej. Zwykły telefon odpada, ponieważ ceny roamingu w krajach Afryki i bliskiego wschodu są zabójcze. A mimo wszystko telefon warto mieć, by zachować ciągłość kontaktu ze światem i rodziną, która na pewno będzie się martwić.
Ostatnio zmieniony przez lukasz.suma Pon Wrz 12, 2011 4:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  

mirandaxxx

Wysłany: Wto Wrz 01, 2015 10:34 am   

W sumie to nie znam żadnych osób, które by w taką podróż odważyły by się wybrać!
Pamiętajcie, że w Egipcie jest zupełnie inne paliwo. Mniej oktanowe na którym nie każdy samochód che jeździć. Polecam też zainwestować w dobre OC.
Tutaj macie ciekawy artykuł odnośnie ubezpieczenia samochodów na zagranicznych tablicach- http://www.mfind.pl/akade...znych-numerach/

aipate 

Wysłany: Sob Sty 30, 2016 12:47 pm   

Raczej w asistance bo co nam pomoże oc w Egipcie? http://tanieubezpieczenia.com.pl/truck-assistance/

dominn

Wysłany: Pon Lut 01, 2016 3:16 am   

Nawet jeśli będziesz podróżować po Egipcie samochodem, to musisz mieć gdzie spać ;) I dlatego polecam naszą stronę http://www.edom.pl/noclegi/eg/egipt Olbrzymi zasób miejsc noclegowych.

Odpowiedz do tematu