Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
proszeo informacje na temat Wenezueli
Autor Wiadomość
Wiktor
Gość
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 6:03 pm   proszeo informacje na temat Wenezueli

Chcialem wybrac sie w tym roku do Wenezueli i jest to moja pierwsza wyprawa do Ameryki Poludniowej. Planowalem wyjazd na II polowe wrzesnia ale nie wiem czy to jest dobry czas na taka podroz ze wzgledu na pore deszczowa. Mile widziane inne praktyczne informacje!

mpomorski

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 12:20 pm   

hej sory za pozny odzew.
Bylem w Wenezueli we wrzesiu i bylo calkiem ok (jesli chodzi o pogode)
Sprecyzuj jakich "informacji praktycznych" szukasz

Monika

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 11:22 pm   Wyprawa do Wenezueli

Hej,

dopiero co sie zarejestrowalam, dlatego moj spozniony odzew na Twojego maila.

Otoz bylam w Wenezueli kilka lat temu wlasnie we wrzesniu i bylo kapitalnie. To wlasnie w porze deszczowej powinno sie obejrzec Salto Angel. Do Canaimy dolecilismy awionetka, a nastepnie kilka godzin plynelismy do wodospadu. W porze suchej nie ma opcji dotarcia tam droga wodna (co jest fascynujace), tylko powietrzna, co oznacza wyzsze koszty.

Jesli potrzebujesz jeszcze jakichs infos, to odezwij sie. W kazdym razie wyjazd do tego kraju bardzo polecam

Pozdrawiam
Mona

bartek

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 1:44 pm   Wenezuela

Czesc
Ja byłem tam na przełowmie pór deszczowej i suchej (luty) - uważam, ze to dobry okres, ponieważ poziom wody w Rio Carrao (rzeka, którą płynie sie z Canaimy do wodospadu Angel) jest jeszcze na tyle wysoki, że umożliwia dotarcia do wodospadu a z drugiej strony pogoda jest na tyle fajna, że pozwala na realizację róznych innych elementów podróży a deszcz nie doskwiera. Polecam treking na Roraimę - najwyższe tepui czyli szczyt wenezuelskich gór stołowych - całość zajmuje ok 5 dni a widoki i wrażenia - niezapomniane.
Warto poeksplorować Deltę Orinoko lub Los Llanos - dla wielbicieli dzikiej przyrody. Można zapolować na anakondy - tu znowu nie może to być środek pory deszczowej a raczej pora sucha, wtedy anakondy kryją sie w pozostałościach "wielkiej wody" czyli małych bajorkach i łatwo je namierzyć. Nie wiem ile czasu chcesz tam spędzić ale myślę, ze jeśli masz 2-3 tygodnie do dyspozycji to są to najciekawsze miejsca do zobaczenia w tym kraju - pamiętaj, że odległosci są duże, dotarcie w niektóre miejsca zajmuje więc sporo czasu.
Generalnie Wenezuela może nie jest najłatwiejszym na pierwszą podróz krajem Ameryki Płd ale za to nie jest jeszcze tak bardzo przeładowana turystami jak np niektóre regiony Peru czy Mexyku.
Jakby potrzebne były jakieś szczegóły - służe pomocą
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu