Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dobra mapa Gorgan
Autor Wiadomość
pullon

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 11:43 pm   dobra mapa Gorgan

witam. szykujemy sie na mały wyskok w Gorgany na początku sierpnia i poszukujemy dobrej mapy tego regiony. ma ktoś coś może godnego polecenia?z góry wielkie dzięki :)

macko 

Wysłany: Śro Maj 14, 2008 10:37 am   

"Centralni Gorgany" wyd. Aerogeodezija (1:50 000)

WIG (1: 100 000), głównie arkusze:
- Rafajłowa P55 S38
- Mikluczyn P55 S39
- Porohy P54 S38
http://www.mapywig.org

są jeszcze radzieckie sztabówki (1:100 000), ściągniesz je na:
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=maps

i jako bonus schemat szlaków:
http://www.stezhky.org.ua...ski_stezhky.jpg

pozdr.
Maciek

lusac

Wysłany: Śro Maj 14, 2008 11:37 am   

wszystkie wyzej wymienione :) poza nimi byla jeszcze niezla mapa wegierska ('wschodnie karpaty' czy jakos tak), poza tym zdaje sie compass we wspolpracy z pttk wydal podobna mape. obie raczej godne polecenia, choc obejmuja nieco wiekszy region (i sa w zwiazku z tym w nieco innej skali).

Wozzeck

Wysłany: Śro Maj 14, 2008 12:10 pm   

Z map współczesnych najlepsza jest ta zrobiona przez PTTK ( wyraźne logo na mapie ). Można ją kupić ( wersja w języku ukraińskim, ale to chyba nikomu nie przeszkadza ) u Wiktora i Julii w ,, Arnice ", w Osmołodzie. W Gorgany startowałem zawsze właśnie z Osmołody. Cena: 15UAH, czyli niecałe 8PLN... ;-) Ponadto dobre są WIGówki ( niektóre wyszły też 1:75000 ) i przewodnik ,, Bezdroży " ( choć mniej użyteczny, kiedy wybieramy się w dziksze partie, np. w Arszycę - w lasach jest jeszcze metr-dwa śniegu, jak np. 1.5 tygodnia temu ). Innych rozwiązań nie polecam - pozostałe, ukraińskie mapy to niestety porażka.
Tak w ogóle, to 80% popularnych szlaków jest teraz dość dobrze pooznaczanych, w Osmołodzie i na głównych drózkach są też różne tablice informacyjne, strzałki, etc.

macko 

Wysłany: Śro Maj 14, 2008 1:38 pm   

[quote="lusac"] niezla mapa wegierska ('wschodnie karpaty' czy jakos tak)[/quote]

zdaję się, że chodzi o "Dimap"? obejmuje głównie Czarnohore i część Świdowca, Gorganów niestety brak

[quote="Wozzeck"]przewodnik ,, Bezdroży "[/quote]
Masz na myśli "Ukraine Zachodnią" czy "Gorgany"? Gdzieś czytałem, że ten drugi jest do niczego; niestety nie miałem okazji skonfrontować. A Gąsiorowski? Przyda się?

Wozzeck

Wysłany: Czw Maj 15, 2008 8:43 am   

Tak, Dimap to tylko Czarnohora. A szkoda, bo oni całkiem dobre mapy robią.
Przewodnik ,, Gorgany " jest ok. Wprawdzie szlag człowieka trafia od określeń typu ,, wkrótce ścieżka skręca w lewo ", szczególnie, jak warunki są takie, że wątłej ścieżki nie widać w ogóle i aż się prosi o określenie czasowe lub odległościowe, ale i tak jest to bardzo dobrze sprawdzająca się ,, książeczka ". Szkoda też, że autor nie pomyślał o szlakach na Mołodą - tak z Jajka Ilemskiego, jak i z Grofy, ale i tak wejście na M z obu stron, w dobrych warunkach, nie powinno być kłopotliwe.
Pomimo kilku mankamentów, zdecydowanie doradzałbym zabranie tego przewodnika, a na miejscu dokupienie sobie mapki PTTK. Jak ktoś chce chodzić poza szlakami, to dodatkowo wybrane WIG-ówki, mające zresztą wśród miejscowych bdb renomę ;-)
Gąsiorowskiego niestety nie znam... Słyszałem, że jest ,, coś takiego ", może gdzieś kiedyś trafię, ale do tej pory nawet w ręku nie miałem...

block5 

Wysłany: Sob Maj 17, 2008 7:27 pm   

Hej, polecam mape PTTK wydana przez Compass, mi sie ja udalo dostac w polsce. Jest w wersji ukrainskiej oraz angielskiej.
Bylem w gorganach 2 tygodnie temu i faktycznie sniegu jeszcze sporo. Dla ciekawych podaje link do galerii z fotkami z Gorganow http://m.siudmak.eu/gorgany/

pozdrawiam

Odpowiedz do tematu