Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BAŁKANY - noclegi w namiocie 'na dziko"
Autor Wiadomość
loona

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 1:07 pm   BAŁKANY - noclegi w namiocie 'na dziko"

chciałam zapytać jak jest (od strony prawnej i praktycznej) z noclegami 'na dziko' w następujęcych krajach:

Serbia, Macedonia, Albania. Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Chorwacjai Słowenia.

Z góry dzięki za odpowiedź

ps. ciągle żywo mam w pamięci Rumunię i Skandynawię - cud - miód!

pozdrawiam
Elka

grzesiekodm 

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 11:02 am   

Skandynawia to klasa sama w sobie i trudno do niej cokolwiek porównać (no może Nową Zelandię). Dużo lepszym porównaniem dla wymienionych państw jest Rumunia. W zasadzie nie ma tam żadnych problemów czy się rozbijesz w lesie, na plaży czy na obrzeżach miasta. Jedynie Słowenia jest nieco bardziej rygorystyczna, zbliżona w tym względzie do Austrii.

loona

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 9:21 am   

hmm,
w takim razie byłoby wspaniale, ale jak zinterpretować stwierdzenie ze świeżego przewodnika Pascalowskiego op Chorwacji : "spanie w samochodach i rozbijanie namiotów na dziko jest surowo wzbronione i grozą za to wysokie kary." ??

Stąd moje pytanie czy (i jak) jest w innych bałkańskich krajach. Lubię przygodę, ale średnio mi się spieszy do nieprzyjemnych sytuacji, z drugiej strony ceny kempingów tam mnie porażają...

Ravafa

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 3:57 pm   

Hejka!

Generalnie na Południu Chorwacji + Czarnogóra + Bośnia + Serbia (tylko tam byłem, więc o nich się wypowiadam) jest wciąż problem z minami. Jest to problem sporadyczny, ale wciąż niestety aktualny, dlatego nie poleca się noclegów na dziko. Oczywiście tereny niepewne są oznakowane. Ja spałem albo na kempingach albo gdzieś w gościnie, generalnie ludzie nie robią problemów jak im powiesz "nie mam gdzie spać, mogę sobie tu rozbić namiot?" chociaż czasem trzeba zapłacić jakąś symboliczną kwotę.

Spotkaliśmy fajnych Niemców, którzy raz spali na dziko na plaży, a jak się stamtąd zbierali to się okazało, że był tam znak materiałów wybuchowych, jakoś przeżyli :D więc wszystko zależy od Waszego podejścia.

Pozdrawiam!

loona

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 9:18 am   

Dzięki bardzo a głos

zastanawiam sie tylko czy te miny tak sobie leżą wszędzie? na poboczach, popasach w bliskich odległościach od dróg?
bo mi nie chodzi o spanie w głębi lasu tylko niestety o zaoszczędzeniu na kempingach, ktore jak na moj gust i moją kieszek sa strasznie drogie...

pzdr
loona

Ramaja

Wysłany: Śro Lip 01, 2009 5:38 pm   Bałkany noclegi na dziko.

Nie wszędzie nie leżą np. w Macedoni niema min wcale.

agu

Wysłany: Sob Lip 04, 2009 11:35 pm   Albania, Macedonia

Jezeli chodzi o Albanie, jedynym problemem, ktorym sie dosc czesto pojawial jak chcielismy rozbijac namiot, bylo...znalezienie miejsca (kraj jest bardzo, bardzo zaludniony...gdzie troche rownego terenu, tam wioski, gdzie gory, tam...gory:) Ale zadne zakazy nie obowiazuja, min nie ma, za to jest masa bunkrow, niestety w wiekszosci nie da sie w nich spac (sa strasznie brudne w srodku).

loona

Wysłany: Nie Lip 05, 2009 9:24 pm   

dzięki, czyli rozeznanie co do Albanii mamy. pozdrawiam!
ps. moe się uda nie rozbijać namiotu tylko przespać się w samochodzie - mamy taką mozliwość chociaż nie jest to kamper ;-)

PYTANIE:
czy samochód można w miarę spokojnie (bezpiecznie) zostawić i wyruszyć na kilka dni w góry?

Ravafa

Wysłany: Śro Lip 08, 2009 6:01 pm   

Ja Ci mówię:

flaszkę z góralem i możesz zostawiać samochód na ile chcesz :mrgreen:

Pozdro!

Odpowiedz do tematu