Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Norwegia październik 2009
Autor Wiadomość
marraf 

Wysłany: Śro Lip 22, 2009 10:19 pm   Norwegia październik 2009

Witajcie, wybieram się do Norwegi na 5 dni w połowie października. Lot ma o Oslo. (akurat ryanair oferuje bilety za 5 funtów na stronę)
Szczerze nie wiem co warto zobaczyc, przez 5 dni z małym dzieckiem na plecach. Samo Oslo mnie nie kręci miasto jak miasto, wole gdzies sie wyrwac za miasto i cos ciekaego zobaczyc co polecacie jakie środki transportu i noclegi siła rzeczy jeden dwa w Oslo.
Pozdrawiam.

poleslaw 

Wysłany: Śro Sie 19, 2009 1:24 pm   

Polecam podróż pociągiem do Bergen, po drodze za Oslo widzisz jak zmienia się krajobraz a zielone pola na wzgórzach ustępują miejsca łakom na zboczach pełnych owiec a dalej zaczyna się robć biało aż w końcu widzisz tylko góry i śnieg.Ja byłem w maju i śnieg przykrywał nawet dachy więc powinieneś się już załapać :smile: W Bergen możesz zrobić wycieczkę na White Lady po najbliższych fiordach, Bryggen (drewniana najstarsza część miasta) raczej nie przeoczysz.Dalej można na północ do Trondheim lub południe do Stavanger,okolica piękna,fiordy i góry w którą sie nie ruszysz.Gdybyś potrzebował noclegu w Bergen po rozsądnej czyt.niskiej cenie to mam namiary.

i_Lolek

Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 11:04 pm   

pogoda w Norwegii w pazdzierniku to loteria. gorszy jest tylko listopad.
pamietam caly tydzien pieknej pogody w 2009r. ale to byly anomalia pogodowe.
snieg wtedy mozliwy jest do zobaczenia tylko na wysokosci pow. 1000m. ale przecietna widocznosc w tym czasie to max 300m.
stad owiec juz wtedy w gorach nie ma, bo w ostatnia sobote wrzesnia zganiaja je do zagrod.
jedyne co moge polecic to lowienie lososi w rzekach. ale do tego potrzebny jest samochod. autostop w tym kraju to zjawisko znikome. strata czasu.
karta kosztuje od 100 do 200kr. za dzien. w zaleznosci od miejsca. w okolicach Oslo powinny byc miejsca do polowu, ale nie mam pojecia o tym rejonie. mapki sa w sklepach wedkarskich.

jesli mam byc szczery, to przyjazd do Norwegii w pazdzierniku, w celu spedzenia milego czasu jest dla mnie nieporozumieniem.
te bilety nie bylyby takie tanie, gdyby bylo tu po co wtedy przyjezdzac.

angel10 

Wysłany: Sob Paź 11, 2014 7:19 am   

z tego co pamietam chyba jest jakis lot bezposrednio na wyspe do catani bodajze ale nie jestem pewien tylko tak slyszalem...
co do nocowania na dziko nie raz to juz robilem i nie raz jeszcze zrobie ale nie polecam tej formy nocowania...

Odpowiedz do tematu