Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O moderatorach
Autor Wiadomość
grzesiekodm 

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 12:37 am   

No proszę... przez rok nie odwiedzałem tego forum, a tu takie zmiany! Moderatorów jak owiec na hali, a i gwarno przy tym jak na szkolnej stołówce ;)

Oby tak dalej, powodzenia!

velya

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 11:56 am   

byłam wczoraj na gdańskich targach turystycznych, o których pisała Marta i zgarnęłam tyle fajnych materiałów, że teraz mam aż za dużo pomysłów na wycieczki małe i duże :wink:
kto jeszcze nie był, a ma taką możliwość to polecam wybrać się jeszcze dzisiaj :razz:

a jeśli chodzi o Noc Muzeów to polecam nocną wycieczkę na Westertplatte :wink: jeśli ktoś ma sentyment do czasów PRL-u to dobrze będzie bawił się w Europejskim Centrum Solidarności. fajne wystawy sztuki współczesnej obejrzeć będzie można z kolei w dwóch oddziałach Galerii Miejskiej oraz w CSW Łaźnia i Galerii Fotografii. dla dzieci dużo atrakcji zawsze jest w Muzeum Narodowym, Muzeum Historycznym i Centralnym Muzeum Morskim...
oj, naprawdę ciężko to ogarnąć :wink:
a tu znajdziecie szczegóły: http://www.gdansk2016.eu/nocmuzeow/

a tak zachwalam, bo sama maczam palce w koordynacji całości :razz:
no a poza tym Noc Muzeów to superfajna inicjatywa!!

1959paluszek 

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 12:02 pm   

co do Westerplatte, to potwierdzam, że jest to niezapomniane przeżycie być na szczycie pomnika w trakcie zachodu słońca, obserwować słoneczko jak idzie spać a potem nocne pejzaże gdańska i morze. ja tam byłem w wrześniu i pamiętam bardzo ciepłą wodę, ciszę oraz spokój na plaży[obok parkingu]. było to co lubię - luz i brak tłumów.
a co do wycieczek, to będę monotematyczny i wciąż zapraszam w świętokrzyskie!!!!!!!!!!!!!!! :razz:

Marta_Antonina 

Wysłany: Nie Maj 09, 2010 12:05 pm   

ja dodam powyższej wypowiedzi dodam: ŚWIĘTOKRZYSKIE WYMIATA !!! :)

natalia.tomasiak

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 2:33 pm   

no dobra, dobra piszcie co tam chcecie ale przecież nie ma co wracać do tego co było, a trzeba żyć tym co będzie ;) Co planujecie w najbliższym czasie? Jakieś ciekawe wyprawy się szykują??? :D Może skusicie się na Małopolskę ??? :D

malgocha16

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 3:51 pm   

a może Wielkopolska??????????? :razz: jest i Podkarpacie, amoże na sobotę i niedzielę wybierzesz się do Lublina na jarmark, albo do muzeum w Hrubieszowie, gdzie jest ciekawa wystawa o Troji, obiekty muzealne przujechały aż z Berlina!!!!!!!!!!!! :lol:

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Maj 12, 2010 8:53 pm   

a ja bym się chciała wypowiedzieć w temacie Małopolski :) Na tegorocznych targach turystycznych w Gdańsku była także Małopolska i.... powiem Wam, że takich świetnych materiałów promocyjnych to jeszcze nie miałam w rękach. Materiały wydane przez Urząd Marszałkowski są rewelacyjne i widać, że dużo pieniędzy w nie włożono. Materiały z Pomorskiego niestety na razie się chowają przy Małopolsce.
Jakość wysoka, nie wiem jak treść - wstępnie wydają się być bardzo przydatne te przewodniki tematyczne, ale zweryfikuje to jak już udam się do Małopolski, co nastąpi jeszcze nie wiem kiedy, gdyż to może wyjść spontanicznie ;) Wolałabym przeznaczyć na nią MINIMUM 1 tydzień a najlepiej to całe 2 tygodnie urlopu :) A żeby Wam jeszcze posłodzić to dodam, że bardzo zainteresowałam się Szlakiem Architektury Drewnianej. Pierwsze zaciekawienie pojawiło się po zdjęciach jakie dodawał Rysio, potem coś poczytałam w przewodnikach. Po targach jeszcze bardziej się zainteresowałam aż trafiłam na stronę szlaku :) SUUUPER :)

dobra starczy tego mojego zachwytu bo zaraz ktoś napiszę, że zaczyna się tutaj robić kółko wzajemnej adoracji ;)

Monika

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 7:35 pm   

Marta - co do Modlina (dopiero teraz znalazłam chwilkę, żeby odpisać :) ), to zgadza się miasto ma swój klimat. W sumie cały Modlin to jedna wielka twierdza. Przez dosyć długi czas była tam jednostka wojskowa i jakoś o wszystko dbała. Od czasu jak miasto przeszło w ręce cywili podupada, i sami mieszkańcy je niszczą (zbieracze złomu i nie tylko robią porządki :sad: , ).
Zajrzyj na http://www.twierdzamodlin.pl.

velya

Wysłany: Śro Maj 19, 2010 7:58 pm   

żyjecie tam na południu???
u nas dzisiaj nawet trochę słońca...

malgocha16

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 6:01 pm   

u as trzeci tydzień pada! ale jest nadzieja, że będzie lepiej, bo woda powoli opada i obu do niedzieli spadła jak najwięcej? Bo znowu ma padać wmałopolsce! nie da się tego opisać, to trzeba przeżyć, choć nikomu tego nie życzę! :wink: :wink:

natalia.tomasiak

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 9:54 pm   

ta woda nas tu wykonczy :/ w tym momencie nie polecam nikomu wypadów do małopolski. Nie dość, że szkody nie wyobrażalne, nie mówiąc już o wszystkich utrudnieniach z tym związanych, to jeszcze plany weekendowe mi pokrzyżowało. a o słońcu to chyba możemy zapomnieć :( Napiszcie gdzie jest słońce i wyprowadzam się stąd w tamto miejsce!!!

Marta_Antonina 

Wysłany: Czw Cze 03, 2010 3:09 pm   

pewnie wszyscy gdzieś wypoczywacie i się dobrze bawicie ;) ale możecie mi zazdrościć bo ja świetnie spędzam czas w .... pracy :P :( powiem Wam, że trudno się pracuje gdy wszyscy dookoła mają wolne :/

natalia.tomasiak

Wysłany: Pią Cze 04, 2010 9:18 pm   

hola, hola !! nie wszyscy, nie wszyscy :P Dla pocieszenia nie tylko Ty pracujesz :) a tak poza tym Ty sobie chociaz spokojnie siedzisz w pracy a mi wszystkie drogi odcieło i nie dojechałam z domu do krakowa i do pracy wiec teraz będę odrabiać po nocach :/ Ale zawsze przychodzi taki czas, że będzie sobie można to odbić na jakiejs fascynującej wycieczce :D

Marta_Antonina 

Wysłany: Nie Cze 06, 2010 6:23 pm   

no to faktycznie troche lipa. Ja to przynajmniej mam multum słońca! :) moze nie bardzo z niego korzystam ale jednak jest ;)
a ja sie napaliłam na Małopolskę - tzn napaliłam się przed powodzią ;) i teraz chyba jednak muszę się przekierunkować na inny region :/ tymczasowo :/

KuKsU 

Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:40 pm   

Marta, ja mieszkam blisko wałów i teraz jakby spokojniej się zrobiło. To, że nie można jeszcze wejść wszędzie nie znaczy, że Małopolska po powodzi się nie podniosła. Jasne są osuwiska i widać szkody, ale piękno zostało. Nie przekierunkowuj nam się ;-)
A tak w kwestii usprawiedliwienia to jeszcze przez miesiąc mnie nie będzie i wracam do cywilizacji gdzie telefony mają zasięg, a internet śmiga w powietrzu ;-) Uroki urlopu wychowawczego :-D

Marta_Antonina 

Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:45 pm   

HEJ WSZYSTKIM!!!! Sorki, że nie bywam na e-p ostatnio ale wiecie, sezon się zaczął a jeszcze mamy w Gdyni Heinekena (Open'er) wiec jest masa roboty. Do tego planuje swój urlop, a ja nie moge być nieprzygotowana więc trochę mnie to pochłania. Niestety, jednak nie zaszczycę swą obecnością małopolski w te wakacje. ;) Musiałam zdecydować się na krótszy urlop i trochę bliżej. W sierpniu odwiedzę nie Małopolskę a .... Wielkopolskę ;) Już wszystko mam przygotowane, no prawie ;) więc trzymajcie kciuki by nic nie pokrzyżowało moich planów - to wtedy będziecie mieli obszerną i ozdobioną wieloma zdjęciami relacje :D To będzie mój najdłuższy od wielu lat wyjazd turystyczny, więc jestem ciekawa kto przeczyta całą relację ;) hehehehe

Monika

Wysłany: Sob Sie 14, 2010 10:49 am   

Ale się cisza zrobiła :sad:
Piszcie jak tam wrażenia z urlopów (jeżeli byliście ) :smile:
Mi udało się odwiedzić Pieniny. Byłam też w Bieszczadach, ale po trzech dniach padania było trzeba stamtąd zwiewać. I w związku z tym będzie trzeba jeszcze raz odwiedzić ten zakątek Polski.

velya

Wysłany: Nie Sie 15, 2010 5:51 pm   

faktycznie - cisza jak nigdy :)
ja dopiero szykuję się do wakacji, dlatego też cierpię na okrutny przedurlopowy brak czasu na cokolwiek... ale jak wrócę to mam nadzieję, że zasilę e-przewodniki pokaźną dawką bałkańskich ciekawostek :P

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sie 17, 2010 9:59 pm   

hej wszystkim! ja totalnie nie mam teraz czasu na e-p :/ niedawno wróciłam z urlopu. Było suuuuuuuuuuuuuuuuuuper :) 7 dni intensywnego zwiedzania. Daje trochę w kość ale warto :) Bydgoszcz, Biskupin, Wenecja, Żnin, Gniezno, Dziekanowice, Poznań, Kórnik, Rogalin i wiele innych mniej znanych miejscowości. Dla mnie bajka :D Pogodę miałam w kratkę. Raz słońce a raz deszcz. Ale przecież nie jadę na urlop by siedzieć w pokoju! Trudno, przemokłam ale i tak było fajnie :)
Teraz tylko muszę się wziąć za relacje byście mieli co czytać :P hehehe ale to potrwa.... bo to aż 7 dni zwiedzania....
Velya, udanego urlopu! Czekamy na te wspomniane bałkańskie ciekawostki :)
a ja postaram się tu niedługo zajrzeć :)

rysio13 

Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 9:04 pm   

Obiecałaś...obiecałaś i co?
Zginęłaś :)

Odpowiedz do tematu