Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na Użytkownika Roku 2009
Autor Wiadomość
ewelina.wolna

Wysłany: Śro Gru 02, 2009 2:41 pm   Konkurs na Użytkownika Roku 2009

Witam!

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami konkursu na Użytkownika Roku 2009 portalu e-przewodniki.pl pod adresem http://e-przewodniki.pl/konkurs-19

Mile widziane Wasze opinie - jako że śledzicie na bieżąco postępy i zaangażowanie innych użytkowników, Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Uzasadnienia, pochwały, konstruktywna krytyka - wszystko będzie na miejscu :)

Chciałam też podkreślić, że konkurs ma być zabawą i świadomi jesteśmy, że niemożliwe będzie sprawiedliwe jego rozstrzygnięcie - dlatego, gdy już zbierzemy statystyki z tego roku oraz Wasze opinie, zdecydujemy, kto znajdzie się w czołówce. Ale myślę, że bawić będziemy się nieźle podczas wyłaniania najlepszych z najlepszych :)

Pozdrawiam i czekam na Wasze typy na Użytkownika Roku 2009!!!

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Gru 02, 2009 4:52 pm   

Proponuje przede wszystkim dwie osoby:

Rysio - bo dodaje bardzo ciekawe obiekty, jest ich cała masa a opisy także są dobre :)
Velya - bo opisuje miejsca w które sama zaglądam. Odkrywa mniej znane atrakcje :)

a także : KuKsU - bardzo podobała mi się jedna z jej relacji :P

i może moją skromną osobę ;) hehehhe - a bo tak ;)

velya

Wysłany: Śro Gru 02, 2009 7:46 pm   

oooo!!! dzięki Marta :wink:
to prawda. uwielbiam docierać do miejsc, gdzie diabeł mówi dobranoc i odkrywać mało znane atrakcje. no i bardzo lubię ten portal :wink:

a oto moje opinie:

rysio13 - bo poświęca mnóstwo czasu na dodawanie nowych obiektów i moderowanie

saxon - bo dodaje bardzo dobre zdjęcia i ma naprawdę rzetelne, dobrze napisane opisy przy obiektach

oczywiście Marta_Antonina - bo jest bardzo zaangażowana w działalność portalu, no i podobnie jak ja eksploruje nasz pomorski offroad :wink:

poza tym iudex, endrju_74 - bo dodają mnóstwo ciekawych obiektów

to tyle tak na szybko. jeśli kogoś przeoczyłam, to jeszcze napiszę... :wink:

ewelina.wolna

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 9:56 am   

O, pierwsze typy się pojawiły, dzięki! czekamy na kolejne :)

Aha, i zapomniałam dodać, że na siebie nie głosujemy :)

Marta_Antonina 

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 5:53 pm   

Ewelina, nie możemy na siebie? to mnie teraz załamałaś ;) :P
a tak poza tym to sporo nagród macie przewidzianych :) fajnie :) wielu osobom dzięki temu uda się wskoczyć na listę laureatów - mam taką nadzieję ... :] hehe :P

hej! użytkownicy! Tyle było przecież wyświetleń tego tematu a głosów na razie mało. Do roboty ;) !

Gość

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 11:07 pm   konkurs

No dobrze, zabieram głos.
Nie jest łatwo oceniać dokonania użytkowników, przecież każdy dokłada istotną cegiełkę zaznaczając nią swą obecność na portalu. Każdy wpis, obiekt jest dla tej osoby ważny, no może oprócz Urzędów Skarbowych:)
Mamy różne upodobania, preferencje co innego nas podnieca:) ...o obiektach mówię!!!:)...przewodnikowych !! przecież.
Do rzeczy. Oto moje typy-kolosy:
1. Marta Antonina - za osobiste zaangażowanie, i za to, że jeszcze po pracy chce się jej!! A to najważniejsze - patrz: "łaziki" , za spojrzenie od innej osobistej strony na piękno swojego refionu.
2. Iudex - wielki szacunek, zarówno za odwagę w podróżowaniu jak i w doborze kierunków, za precyzyjne podejście do tematów, relacji, moderowania.
3. Andrzej J. Kudlicki - za moje ulubione a nie praktykowane kierunki - on chyba mieszka na Ukrainie:), za intensywne promowanie swojego regionu.
4. Velya - to prawda...za zdjęcia i za błyskawiczne dostosowanie się do wymogów e-przewodników i za precyzję w umiejszczaniu obiektów.
5. Futermama - za zacięcie, dożarcie i nieodpuszczanie wycieczek:)
6. Wszystkim nowym użytkownikom, którzy napotykając taką masę obiektów i zdjęć usiłują wcisnąć jeszcze swoje i nie załamują się po pierwszych niepowodzeniach.

Specjalne nagrody dla Eweliny, Natalii, Muchy za pomoc nam wszystkim i pracę włożoną prawidłowe działanie portalu.

Z pewnością o kimś zapomniałem ale jeszcze pomyślę i dołożę.

rysio13

Marta_Antonina 

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 11:12 pm   

Rysio. wzruszyłam się, to było piękne. Poważnie mówie :) Masz gadane :) wow :)

a tak na marginesie, widzę, że mnie tutaj trochę poszpiegowałeś ;) ale nie "łaziki" a "p.Łaziki" jednaże bardzo mi miło ze o tym wiesz i pamiętasz :) ach, aż miło na sercu :D

a i ponownie: to co napisałeś, jest przepiękne.... :) hmmm, nie jesteś przypadkiem politykiem? ;) :P

natalia.tomasiak

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 11:34 pm   

Ryszardzie, ja też się wzruszyłam. Biorąc pod uwagę, że sam na siebie nie mogłeś zagłosować to ja tutaj dopiszę co nie co ;)
Zapewne wszyscy użytkownicy widzą również Twoje zaangażowanie właściwie w każdy element, który tworzy e-przewodniki - zaczynając od dodawania obiektów, poprzez moderację i liczne komentarze, dzięki którym możemy polepszać serwis.

Jeśli chodzi o kompletną listę moich faworytów to jak na razie zachowam ją dla siebie :) Uważam, że tak będzie lepiej, gdyż od marca śledzę każdy krok użytkowników, i wszystko "przechodzi przez moje ręce" a nie chciałabym, żeby moja lista była jakąś podpowiedzią dla innych ;)

Czekamy na kolejne opinie !!!

romszklarz 

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 6:00 pm   

Witam
Moim zdaniem zwycięzcą roku 2009 powinna zostać osoba z czołówki rankingu najaktywniejszych użytkowników , która dodała nie tylko dużo zdjęć ale szczyci się bardzo dużą ilością dodanych i opisanych obiektów - ta czynnoś jest wg mnie świadectwem zaangażowania w tworzenie portalu.
Relacje z tras, także wymagają sporego wysiłku ,czasu i przede wszystkim chęci.
moje typy:
Andrzej J.Kudlicki , iudex , rysio13 , endrju 74 oraz za nieustanne promowanie pięknego pomorza Marta Antonina
Mnie osobiście , ten portal (Przewodniki) sprawił wiele radości , gdyż w jakimś stopniu mogłem podzielić się swoimi "miejscami" do ktorych czasem wracam pamięcią i w miarę możliwości zamieścić swoje zdjęcia dodanych obiektów.
Stworzone przez nas wszystkich książkowe wydanie " Polskia według internautów "
stało się dla mnie nagrodą za poświęcenie i nie zmarnowany czas !
Jeszcze od czasu do czasu staram się coś dorzucić do e-przewodnika o moim Krakowie.
Tyle od siebie
A do wszystkich portalowych koleżanek i kolegów - Trzymajmy tak dalej i zachecajmy innych do współpracy .
ŚWIAT JEST PIĘKNY I NALEŻY SIĘ NIM CHWALIĆ I GO POLECAĆ

1959paluszek 

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 6:22 pm   

Cześć, pozdrowienia dla koleżanek i kolegów!
dla mnie faworytem numer jeden jest - Andrzej J.Kudlicki ! Roztocze to przepiękna kraina i to co robi Andrzej zasługuje na najwyższe słowa uznania. Sam staram się tam bywać i tylko zdjęcia doklejam do jego relacji, bo w pisaniu mu nigdy nie dorównam. Zachęcam więc popierajcie moją propozycję! Najpiękniejsze są polskie krajobrazy i tym możemy, a nawet musimy się chwalić!

malgocha16

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 1:27 pm   

Ja głosuję na - futermamę, za piękną opowieść "połoniny niebieskie". Jest to region mojemu sercu najbliższy i dla mnie najpiękniejszy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Często staram się bywać w Bieszczadach i zawsze budzą we mnie zachwyt, dlatego ta relacja tak mnie urzekła.

ewelina.wolna

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 9:00 am   

no to już co nieco wiemy :)

dzięki za wszystkie głosy i czekam na kolejne!! zapraszam na forum kolejnych użytkowników, żeby się włączyli w wyłonienie najaktywniejszego w tym roku - brak mi opinii kilku kluczowych postaci portalu - zapraszam do typowania:

iudexa, Andrzeja J. Kudlickiego, futermamę, endrju_74, DANIELSKIEGO, stacha, aarka, Karolinę.Barc, Vienevi, ejlik, kos.moni, KuKsu, Bikera, saxona, OLIWKĘ...

i jeszcze kilka osób, co do których mam pewność, że mają swoje typy potwierdzone długofalową aktywnością na portalu...ale na razie wszystkich nie wymienię :)

mamy jeszcze trochę czasu, ale święta tuż-tuż... a bez Waszych opinii rozwiązanie konkursu będzie baaaardzo trudne!

towanda_b 

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 5:28 pm   

Witam,
chociaż dopiero co założyłam swój profil na tym portalu to i ja mam swoje typy :smile:
1. rysio13
2. futermama
3. iudex
i po przeczytaniu poprzednich opinii widzę, że nie różnią się one wiele od starszych stażem i aktywniejszych bywalców :wink: .

Uzasadnienie:
1. rysio13 - od początku mojego zaglądania na stronę e-przewodników zawsze jest zauważalny (aktywny), a jego relacja z Rodos jest bogata nie tylko w zdjęcia i informacje praktyczne ale przede wszystkim zawiera pełen opis uczuć i emocji towarzyszących tej podróży. Jasny przekaz i bezpośredniość użytego języka pozwala przeżywać podobne emocje osobie, która nie brała udziału w tej wyprawie. Szkoda, że tylko jedna taka relacja na portalu:(
2. futermama - podobnie - w relacjach dużo emocji, pozytywnych uczuć, świetnie napisane, można się zaczytać:), a do tego świetne zdjęcia, kolory i styl. Dla mnie to profesjonalizm wynikający z pasji.
3. iudex - niebanalne pomysły na wyjazd, odwaga w ich realizacji, humorystyczne opisy, klimat w relacjach tego użytkownika tak bardzo mi się podobał, że miałabym ochotę zamienić się z którymś z jego dzieci aby móc przeżyć tak niesamowite wakacje. A zdjęcie żółwi w fosie zasługuje na miano zdjęcia roku 2009.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników portalu:)
towanda_b

Monika

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 6:43 pm   

Witam wszystkich
Ja nie będę wyjątkowa :smile:
Oddaję swój głos na: rysio13, Marta Antonina, futermama, KuKsU, Andrzej J. Kudlicki.

1959paluszek 

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 7:04 pm   

mam pewne wątpliwości czy ilość to zawsze jakość[dotyczy rysio13], więc nie do końca zgadzam się z typowaniem na użytkownika roku według ilości zdjęć. zdaję sobie sprawę, że trudno w tak niewymiernej dziedzinie jest określić ścisłe kryteria wyboru i oceny naszej pracy na portalu. mnie jak wcześniej wspomniałem podoba się praca Andrzeja J. Kudlickiego i to jest mój numer 1 w konkursie. ale inne relacje też są warte wyróżnienia i powinny być nagrodzone. i to jest właśnie problem, bo zawsze będę miał wątpliwości czy dokonany został najlepszy wybór .

Gość

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 9:10 pm   

Myślę, że temat ten jeszcze będzie się rozwijał, dlatego też muszę zaznaczyć, że e-przewodniki to nie tylko to co widać czyli dodawane obiekty, relacje i zdjęcia. Wszystkie te elementy są sprawdzane, początkowo zajmowała się tym tylko ewelina.wolna, później ja dołączyłam do niej. Ale od wakacji dołączyły do mnie kolejne osoby !!! I już teraz tworzymy silny zespół moderatorów !!!

Chciałabym podkreślić, że ich pracy nie widać, a poświęcają na to dużo czasu. Każdy nowy obiekt i zawarte w nim informacje dodane przez Was są przez nich dokładnie sprawdzane.

Dlatego też proszę to wziąć pod uwagę :smile:
Osoby zajmujące się aktywnie moderacją to:
velya
Marta_Antonina
Rysio13
iudex
Kuksu
Monika
MagdaS

:smile: A Wam moderatorzy dziękuje za świetną współprace !!! Jesteście świetni !!! Oby tak dalej :!:

natalia.tomasiak

Wysłany: Śro Gru 09, 2009 9:12 pm   

hm.... nie podpisało mnie pod wcześniejszym postem, ale to ja ;) natalia.tomasiak

malgocha16

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 8:38 am   

szacunek za wkład pracy, ale czy to jest istotne dla oceny relacji i zgłoszonych ciekawych miejsc? ja dalej agituję do głosowania na futermamę!!!!!!!!!!!!!!!!! bo moderatorami nie możemy być wszyscy, a obiektywna ocena działań TWÓRCÓW portalu moim zdanie jest niemożliwa. każdy z nas ma swoje ulubione strony świata, tak jak dla mnie to co polskie jest najpieknięjsze i nawet Rodos mnie nie przekona do głosowania na rysia 13!

velya

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 7:38 pm   

widzę, że konkurs na użytkownika roku ewoluował w zupełnie zaskakującym kierunku :wink:
współczuję tym, którzy będą musieli dokonać ostatecznego wyboru, bo to naprawdę trudna sprawa...
każdy z nas-użytkowników aktywny jest na określonym polu, czy to geograficznym czy "funkcyjnym". każdy z nas-użytkowników zwraca też uwagę na inne kwestie. jedni czytają relacje i typują swojego faworyta wśród autorów relacji, innych relacje w ogóle nie interesują, bo śledzą tylko dodane obiekty i zdjęcia. jednych interesuje tylko Polska, innych świat. dla jednych ważna jest ilość, dla drugich jakość, a z kolei grupa trzecia chce znaleźć złoty środek między jakością i ilością. jeszcze inni to równocześnie moderatorzy i oni z kolei wiedzą najlepiej ile przy którym użytkowniku muszą napracować się moderując :wink:

każdy z nas-użytkowników spogląda na portal ze swojej własnej, indywidualnej perspektywy i każdy zwraca uwagę i docenia pracę innych użytkowników. jedno jest pewne: praca każdego z nich/nas warta jest docenienia.
sztuką jest zebrać te perspektywy i zbudować na ich bazie obraz użytkownika idealnego :wink:

życzę powodzenia tym, którzy mają tego dokonać. i nie ma w tym wcale ironii :wink:

Gość

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 11:41 am   

Użytkownicy, którzy nie oddali jeszcze głosów - zabierzcie się za to!

Bo aby coś się tu zadziało zmuszeni jesteśmy (albo mamy ochotę) chodzić w różnych kierunkach (co też czasem bywa konstruktywne). Ja, idąc w tym samym, co velya zgadzam się we wszystkich poruszonych w poprzednim poście kwestiach:

1. każdy z użytkowników ma swoje indywidualne typy oraz sposób głosowania
2. wybór użytkownika roku jest trudny do rozstrzygnięcia i nie może być obiektywny
3. sztuką jest zbudowanie obrazu użytkownika idealnego na bazie indywidualnych perspektyw użytkowników

Pozdrawiam :wink:

Odpowiedz do tematu