Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na Użytkownika Roku 2009
Autor Wiadomość
Marta_Antonina 

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 12:43 pm   

cóż za przemyślane i poważne wypowiedzi powyżej ;) ale to prawda co piszecie. Też się z tym zgadzam. Ale nie będę powielać powyższych opinii tylko napiszę:

UŻYTKOWNICY ! GŁOSUJCIE ! PODZIELCIE SIĘ Z NAMI WASZYMI TYPAMI : )

KuKsU 

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 2:23 pm   

Czuję się wywołana do odpowiedzi. Moje typy to iudex, Andrzej J. Kudlicki, rysio13 i Marta_Antonina. Te osoby to chyba mieszkają na e-p, a ich wkład w budowę portalu uważam za istotny.

Odbiegnę też od tematu. Zgadzam się z tym co piszecie, ale nie oczekujcie, że na forum ludzie będą się wypowiadać. Jeśli o mnie chodzi, to gdyby nie girl power pewnie nawet bym tu nie zaglądała. Wierzę, że jest wielu użytkowników, którzy pomimo, że mają zakładkę forum nawet tu nie zaglądają. Przyznaję, ża po części do nich należę, nie lubię tej formy konwersacji, ale zaglądam. Jest jednak wielu takich, ktorzy nawet tu nie zajrzą i nie wiedzą, że się od nich oczekuje wyrażenia zdania w tym miejscu. Może zagłosują pisząc bezpośrednio np. do Eweliny, ale tego nie wiemy.
Sądzę, że trzeba przy następnym konkursie pomyśleć o jakimś przypomnieniu do głosowania. Wyskakujące okienko z opcją "przypomnij później" oraz "nie będę głosować" może trochę ułatwi.....
To tylko takie luźne przemyślenia ;-)

Pozdrawiam!

Marta_Antonina 

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 2:46 pm   

KuKsU. ja zabawiłam się w takiego przypominacza jakis czas temu. Wysłalam wiadomosci do okolo 50 osob. i przypomnialam o konkursie i glosowaniu. zbyt wielkiego odzewu jak widac nie ma... ale moze choc niektore osoby sie uaktywnily chociaz na czas glosowania ;)

KuKsU 

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 3:01 pm   

Problemem może być też brak motywacji do głosowania na kogoś. Jak ktoś nie widzi w tym sensu, albo jest mu obojętne kto wygra to nawet nie zagłosuje. Twój przypominacz otrzymałam, ale przyznaję, że na mnie takie niestety nie działają. Może idąć w ślady konkursów np. z telewizji powinniśmy mieć jakąś nagrodę losowaną wśród głosujących. Wtedy nawet nowe osoby na forum zainteresują się takim konkursem... Rozmarzyłam się chyba ;)

Marta_Antonina 

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 2:25 pm   

KuKsU. ale wcale Ci sie nie dziwie i myślę, że jest to sensowne co piszesz :) może Twoje marzenia się kiedyś spełnią?:P w końcu to tak na prawdę początki a za kilka lat pewnie e-p beda wyglądały i funkcjonowały 100 razy lepiej :P :)

natalia.tomasiak

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 9:57 pm   

Coś tu nowych głosów nie przybywa :/ Chyba rzeczywiście trzeba będzie jakieś mobilizatory zastosować ;) Dziękujemy tym co już wyrazili swoją opinie i czekamy oczywiście na kolejne, bo jak widać im więcej tym lepiej !!!

A wybór będzie bardzo trudny ...........

malgocha16

Wysłany: Śro Gru 16, 2009 11:36 am   

dlaczego wybór ma bućtrudny, jest już zwycięzca, któego wszyscy dobrze poznalismy i tylko kolejne, nizsze stopnie podium są wolne, aż do ostatniego !!!

1959paluszek 

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 8:55 pm   

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2010 Roku najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia potrzebnego na kolejne wspaniałe wyprawy, szczęścia w życiu osobistym, satysfakcji z prezentowanych relacji, miły niespodzianek losu przy wyborze użytkownika miesiąc[ a może roku!], niewyczerpanych pokładów energii potrzebnej do czytania wszystkich komentarzy do prezentowanych na łamach "e-p" relacji oraz uśmiechu na co dzień dla wszystkich Użytkowników, Autorów, Moderatorów i Gości
przesyła 1959paluszek

layyla
Gość
Wysłany: Sob Gru 26, 2009 3:37 pm   

Jak to się dziwnie dzieje, że dopiero podczas świąt znajduje się czas na coś, na co powinnam była znaleźć czas już bardzo dawno temu. Odwołują się do Waszej dyskusji - przypominacze może i działają, ale bardziej jako wyrzut sumienia, bo oddanie głosu w Konkursie jest kwestią do przemyślenia głębszego.

Byłam trochę "z boku" nutru działań i wydarzeń na portalu, ze zdziwieniem odkryłam nawet, że forum działa i ma się dobrze :wink: Ale nawet wpadając na e-p sporadycznie, da się zauważyć, kto jest najbardziej aktywny. Może moje głosy nie będą bardzo zaskakujące swą orginalnością, ale przynajmniej je przestawię.

Oto i one (kolejność totalnie nie alfabetyczna, nie na zasługi, raczej na zasadzie co mi sie przypomniało):

1. Rysio 13 (człowiek-instytyucja na portalu. Czy Bezdroża nie zastanawiały się przypadkiem nad zatrudnieniem go na stałe? :twisted: )
2. Andrzej J. Kudlicki (za przybliżanie wszelkich aspektów pięknych regionów będących dość w mojej okolicy)
3. Marta Antonina (za własne i ciekawe podejście do podróżowania i starania dążace do zarażenia tym podejściem wszelkich użytkowników)
4. 1959paluszek (za wspaniałe relacje)

a także KuKsu, iudex, futurmama.

napewno coś mi uciekło :roll:

Pozdrawiam bardzo świątecznie.
layyla

futermama 

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 1:40 am   

Witam !
Tak na początek to na Nowy Rok życzę Wszystkim wielu podróży, ciekawych spotkań i przygód, pięknych fotografii, a przede wszystkim zdrowia i spełniania marzeń !

Jesli chodzi o moje typy to:
1. Rysio 13 - dać mu etat :mrgreen:
2. Marta Antonina - (a mówią, że młodzi teraz to nie mają co robić ) - Brawo, brawo, brawo za zapał i przykład !
3. Andrzej J. Kudlicki - przepięknie opisuje stare polskie tereny - te obecnie i te dawniej leżące w naszych granicach.
4. judex - za ciekawe relacje...
Na pewno jeszcze więcej osób zasłużyło na pewno na jakieś wyróżnienie...
Nie sposób wszystkich wymienic.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Użytkowników, Moderatorów, Autorów, Fotoamatorów i Gości !
futermama

ewelina.wolna

Wysłany: Wto Gru 29, 2009 10:44 am   

Dziękujemy za wszystkie głosy oddane na forum i mailowo. Zostało nam kilka dni do końca roku i jeśli jeszcze zajrzycie na e-przewodniki w gorącym czasie przedsylwestrowym, podzielcie się z nami własną opinią!! Dylemat jest ogromny, mimo że powyższe posty bardzo nam pomagają.

Korzystając z okazji, życzę wszystkim fanom podróży wiele okazji do spełniania marzeń w Nowym Roku i niezmiennego czerpania radości z odkrywania piękna Polski i reszty świata.

Pozdrawiam :)

gość
Gość
Wysłany: Wto Gru 29, 2009 10:52 am   

Jeżeli w portalu istnieje system punktacji dodawanych materiałów to on równiez powinien być jakimś kryterium przy wyborze użytkownika roku.
Trudno wybrać jedną osobę - bo jak porównać kogoś, kto wiele podrózuje - wystarczy, że doda do przewodnika kilka głównych atrakcji danego kraju - do osoby która nie ma mozliwości wyjazdu do Nowej Zelandii, mieszka w Pcimiu Dolnym ale zna wszystkie atrakcje turystyczne właśnie takiej małej i z pozoru nieatrakcyjnej miejscowości.
Ja stawiam właśnie na urok takich małych miejscowości w Polsce, bo cudze chwalicie ... ;)

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Gru 30, 2009 5:45 pm   

witam wszystkich poświątecznie ale jeszcze "starorocznie" (?) ;)
hmmm ciekawe ile osob sie jeszcze wypowie do jutra ;) hehe ;) ale i tak nie jest tak zle z iloscia oddanych glosow. Pewnie dziewczyny cos jeszcze na maile dostaly :)
pozdrawiam raz jeszcze i do napisania w przyszłym roku

ps dziękuje za miłe słowa :P :)

Gość

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 3:03 am   

Rok się zakończył - pora na podsumowanie.
Dla nas wszystkich pracujących na e-przewodnikach to również pora na podsumowanie, tym bardziej, że redakcja ogłosiła konkurs na Użytkownika Roku 2009. Mimo, że w regulaminie stanowi, że to komisja powołana przez redakcję Wydawnictwa Bezdroża dokona oceny i wyboru to miło, że poprosiła o opinie nas wszystkich. Wybór trudny, bo trudno określić (nie mając dostępu do danych o aktywności poszczególnych osób) kto i z jakim zaangażowaniem pracował - tym niemniej śledząc dodawane materiały i ranking można określić stopień zaangażowania. Trudno natomiast rozdzielić materiały wcześniejsze od wkładu pracy w 2009 roku.
Kierując się intuicją i spostrzeżeniami proponujęm wyróżnić:

rysio13 - TYTUŁEM UŻYTKOWNIKA WSZECHCZASÓW - przez cały bodajże rok numer jeden NIEZATAPIALNY, z największą ilością najwyżej punktowanych obiektów. Proszę spojrzeć na mapę jego podróży... nasuwa mi sie porównanie, ale może to nie miejsce, bardzo aktywny w komentarzach i w opisach obiektów.............................
potem długo nikt.......

Kolejne osoby zasługujące na wyróżnienie podam w kolejności alfabetycznej, aby nie sugerować nic komisji - myślę, że to ona dokona ostatecznego wyboru:

aarek - za pionierskie dokonania na Kresach
endrju - za wspaniałe relacje zupełnie z drugiej strony
futermama - za kresowe klimaty, zdjęcia i klimaty zachowane w relacjach
judex - mistrzowskie opisy, zdjęcia, relacje i takie coś, coś czego nie można nazwać a czuć w relacjach i opisach obiektów
Marta Antonina - za całokształt, zaangażowanie i promocję własnego regionu
monika w.b. - za doskonałe opisy i zdjęcia
paluszek1969 - za emocje przekazywane w relacjach i za promocję krajoznastwa i turystyki
saxon - mistrz fotografii krajoznawczej (nie wspominając o reszcie)
wędrus - wydaje mi się, że dołączył zdecydowanie póżniej, ale jego wkład jest znaczący

Znacznie więcej osób zasługuje na wyróżnienie, ale cóż. Myslę, że zostanie mi wybaczone, że nie podałem innych - każdy ma swoje zdanie. Do wyróżnienia nominowałem 9 osób - jest jeszcze jedna osoba, która wiele poświęca pracy - to
ewelina.wolna - jej należy sie specjalne wyróżnienie za całokształt pracy i organizację w stadium początkowym. Mimo, że byłem trudnym użytkownikiem udało nam sie znajdować kompromis DZIĘKUJĘ. Była to trudna praca, a ja ze swojej strony dziękuję wydawnictwu za wpalenie dokładnej mapy terenów moich podróży....
A ja? cóż ja!. cieszę się, że mogę bawić się w takim towarzystwie. Wyznaczyłem sobie pole dokumentacyjno-ewidencyjne, więc czasami się kłócę, ale głos zabieram wtedy, gdy wiem, że mam rację .
pozdrawiam wszystkich
DO SIEGO ROKU

Andrzej J. Kudlicki 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 3:06 am   

Niestety nie poodpisało mnie - Andrzej J. Kudlicki

Andrzej J. Kudlicki 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 9:16 am   

Niestety lista okazała się za krótka,
na wyróżnienie zasługuje również
Karolina.Barc
i romszklarz
Bardzo trudny wybór
współczuję komisji.

ewelina.wolna

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 5:45 pm   

ufff, dzięki wielkie jeszcze raz wszystkim głosującym :) oficjalnie zamykamy głosowanie i konkurs, komisja zasiada jutro, ale być może na wyniki trzeba będzie troszkę poczekać, bo póki co wszyscy mamy mętlik w głowach. trzymajcie kciuki, damy znać, jak tylko dokonamy wyboru :)

ewelina.wolna

Wysłany: Śro Sty 06, 2010 3:04 pm   

No i mamy zwycięzców :)

Troszkę czasu nam to zajęło, ale w końcu - dzięki Waszej wspaniałej pomocy - doszliśmy do consensusu :) Uzasadnienia, zbieżne z naszym wyborem, znajdują się w Waszych postach, w statystykach i w opiniach moderatorów. Wszystkich nie sposób przywołać, aczkolwiek w razie pytań i wątpliwości służymy ich udostępnieniem :)

Użytkownikiem Roku 2009 portalu e-przewodniki.pl został:
rysio 13

Pozostali zwycięzcy:

II miejsce: Marta_Antonina i Andrzej J. Kudlicki
III miejsce: iudex
IV miejsce: futermama
V miejsce: velya
VI miejsce: endrju_74
VII miejsce: wedrus
VIII miejsce: stach
IX miejsce: Karolina.Barc
X miejsce: aarek

WYRÓŻNIENIA

KuKsu
saxon
romszklarz
1959paluszek
Mario
Kadife
DANIELSKI
Biker
kos.moni
Monika

Gratulujemy wszystkim i dzięki za mnóstwo poświęconego czau oraz pracę włożoną w budowę naszego wspólnego portalu :) Mam nadzieję, że osoby, które nie znalazły się w powyższej dwudziestce, nie odbiorą wyników personalnie - wybór był bardzo trudny, a rozstrzygnięcie sprawiedliwe niemożliwe, także prosimy o wyrozumiałość.

A ze zwycięzcami skontaktuję się w najbliższych dniach a propos wysyłki nagród.
Pozdrawiam :)

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Sty 06, 2010 8:12 pm   

wielkie gratulacje, w szczególności dla Rysia :) - chociaż chyba większość wiedziała, że on zwycięży ;) nie ma na niego bata :P ;)
gratuluję także pozostałym i sama dziękuję za docenienie moich działań ;)

to co? lecimy z konkursem od nowa ? ;)

velya

Wysłany: Śro Sty 06, 2010 9:24 pm   

gratulacje dla wszystkich współlaureatów!!! i wracamy do roboty!!! :grin:

Odpowiedz do tematu