Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
E-P - co się dzieje?
Autor Wiadomość
Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 1:16 pm   E-P - co się dzieje?

Witajcie!

Odnoszę wrażenie, że e-p upada. Od kilku miesięcy prawie nie wchodzę na e-p, właśnie przez to, co się tutaj dzieje. Wcześniej, byłam tu codziennie i e-p były jedną z ważniejszych stron otwieranych w mojej przeglądarce. Teraz? Zaglądam tu tylko z dawnej sympatii, z nadzieją na poprawę a spotykam się z rozczarowaniem.
Zaglądam tu rzadko, więc nie wiem jak wygląda sprawa ilości użytkowników. Z resztą nie oni są problemem.
Od dawna nie zmieniono informacji na stronie głównej.. Ciągle widnieje rozwiązanie konkursu z września 2010! CIekawym też jest ranking najaktywniejszych w ostatnim tygodniu. Skoro nie dodaje obiektów to jakim cudem jestem aktywna? Przecież pojawiają się nowe obiekty i czasem relacje!
Ogólnie dziwi mnie to co się dzieje. Brak aktualizacji to to, co moim zdaniem, zniechęca przede wszystkim do portali. Jak wchodzę na stronę i widzę newsa, który był wstawiony 2 miesiące temu lub wcześniej to na "dzień dobry" nie mam ochoty korzystać z portalu, bo widzę, że nic się tu nie dzieje - wieje nudą.

Przykro mi, że e-p zmieniły się w portal nieaktualny, zapomniany. Jak Ewelina działała na e-p to było zupełnie inaczej. Działo się. Teraz portal zrobił się tak samo nudny jak inne tego typu strony.

Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami.

rysio13 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 2:13 pm   

Niezbyt wiele mogę powiedzieć z jednej strony to może być wina uczestników: tzw. społeczności a z drugiej strony niknie zaangażowanie firmy - być może cel został osiągnięty?
Inna sprawa to etapy rozwoju firmy...przeszliśmy przez okres swobodnego-burzliwego rozwoju portalu i teraz jesteśmy w stanie dorosłym:(
Kolejna rzecz to moderowanie obiektów np. jak widzę trzy ratusze w Kownie to dostaję bielszej gorączki bo ktoś to musiał zatwierdzić. Sprzątania jest co nie miara ale nie ma kto tego robić - przecież za takie rzeczy trzeba zapłacić.

Na razie tyle:)

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 2:28 pm   

Dzięki za odp :)
Mnie także irytowała liczba obiektów prezentujących to samo miejsce... Ale mogłam to wytrzymać, bo zgłaszałam sprawę do Natalii i wszystko potem było ok, aż do kolejnego razu :P Czasem nawet robiłam porządki w danym miejscu: przeglądałam np starówkę Gdańska i nanosiłam wszelkie poprawki odnośnie lokalizacji itp.
Przestało mnie to bawić, kiedy poczułam, że e-p zaczyna mieć użytkowników w głębszym poważaniu. Nierozwiązane konkursy i brak odp na maile - to akurat było na stronie bezdroży i te stare wiadomości - ewidentnie świadczą o braku zainteresowania portalem i użytkownikami, z którymi wcześniej starano się podtrzymywać kontakt.
Może i osiągnięto planowany rezultat, a może i nie. Jednak odnoszę wrażenie, że portal czeka powolna śmierć.

PS zauważyłam, że przed chwilą usunięto informacje o konkursie z września :P hehe ciekawe, że nikt z pracowników e-p tego wcześniej nie zauważył....

velya

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 5:38 pm   

bardzo się cieszę, że ktoś poruszył ten temat - sama miałam taki zamiar, ale jakoś nie wyszło...

od długiego czasu mam wrażenie, że nikt tu ze strony Bezdroży nie zagląda, albo zagląda bardzo rzadko - też mnie ten konkurs z września na pierwszej stronie okrutnie irytował i fajnie, że już zniknął ;)

jeśli chodzi o moderowanie, podobnie jak Marta staram się porządkować w miarę moderowania, czyli np. powywalać powtarzające się zdjęcia albo literówki/błędy gramatyczne, ortograficzne i stylistyczne w opisach przy dodawaniu przez kogoś zdjęć do istniejącego już obiektu (dla niezorientowanych: tylko wtedy moderatorzy mogą wejść w dany obiekt i nawet jak widzą błąd w istniejącym obiekcie to nie mogą właściwie nic z tym zrobić... tylko zgłosić "wyżej") - ale też powoli tracę do tego motywację. zresztą nadal poświęcam temu swój czas dość regularnie a od pewnego czasu nie mam za to już nawet symbolicznego dziękuję...

a wydaje mi się, znając z autopsji specyfikę takich tworzonych przez społeczność portali, że ciężko o dalszy rozwój jeśli użytkownikom brakuje motywacji... wiadomo, że ludzie nie będą szaleńczo angażować się w tworzenie portalu, jeśli nic z tego nie będą mieli - wiem, że może brzmi to okrutnie, ale wystarczy spojrzeć na to w jaki sposób rozwijał się filmweb i co tam motywowało użytkowników - poczucie współtworzenia fajnego portalu + jakiś bonus, który czekał najaktywniejszych + ciągłe zmiany, dynamizm + firma słuchająca użytkowników przy modernizacji portalu + stały kontakt z innymi użytkownikami (żywe forum, strona profilowa w formie bloga)...

kurczę, nie chciałabym, że ten portal padł, za dużo czasu i serca mu poświęciłam!!!
zróbcie coś z tym!!! a właściwie: zróbmy coś z tym RAZEM!!!

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 5:57 pm   

Widzę, że nie tylko mi to siedziało na wątrobie ;) Ten konkurs zaczął mnie irytować w grudniu, albo i wcześniej bo ile może wisieć stary "news". Później też nic się nie działo. Konkursów brak... A ten zaległy wisiał i wisiał.
Osobiście zapomniałam nawet o tych upominkach dla aktywnych moderatorów. Już dawno nie moderowałam, a wcześniej nie tak intensywnie, więc te nagrody mnie omijały. Z resztą także jak niektóre dla użytkowników - mimo iż teoretycznie powinnam coś tam dostać, to promowano nowe osoby, by je zachęcić. W związku z powyższymi totalnie zapomniałam o jakiś nagrodach, ale myślałam, że reszta moderatorów ma coś jednak z tego.... Przykre.... bardzo przykre....
Pamiętam, jak wielką radość sprawiła mi kartka świąteczna od bezdroży wysłana na boże narodzenie 2009. To tylko kartka, a na prawdę było mi bardzo miło gdy ją dostałam i postawiłam ja na widoku :) W 2010 roku jednak kartki nie było. I teraz zastanawiam się czy nie dostałam jej dlatego, że po prostu nie jestem zbyt aktywna, czy nikt jej nie dostał.

Asia, jeśli "ci u góry" mają wylane na e-p to użytkownicy i moderatorzy nic nie wskórają, bo w końcu nikomu się nie będzie już chciało i przejdą do konkurencji, która z resztą przygotowuje baaaaaaaaardzo ciekawe propozycje.
Mi też szkoda, bo także dużo czasu i serca włożyłam w e-p, ale płakać z tego powodu nie będę :P

KuKsU 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 7:16 pm   

Muszę się przyznać, że i ja ostatnio nie bywam systematycznie. Kiedyś bez zajrzenia na e-p kilka razy dziennie nie było nawet mowy, a teraz to nawet jak wejdę to się nie zaloguję tylko spojrzę co nowego. Niestety malo tego.

Brakuje takiego motywatora. Kiedyś były atrakcyjne nagrody i chociaż ze względu na wyścig w dodawaniu obiektów było ciekawiej. Teraz mam wrażenie, że e-p są traktowane tak "orzy okazji" :-( Szkoda.
Niestety jak nikomu z redakcji się nie chce, nie należy oczekiwać tego od nas (moderatorów, czytelników, uśytkowników).

POMYSŁ NA E-P PILNIE POSZUKIWANY!

Monika

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 8:17 pm   

Dokładnie, wieje nudą. Nic się nie dzieje od dłuższego czasu i to zniechęca.
Również codziennie tu zaglądałam, jak było coś do moderowania to brałam się za robotę (sprawiało mi to przyjemność).
Ale jak się czuje że ciebie i cały portal olewają to po prostu się odechciewa.
I szkoda by było czasu, który się poświęciło na e-przewodniki gdyby miały się rozsypać :(

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:24 pm   

Ciesze się, że w końcu napisałam o tym problemie, bo widzę że wiele osób go spostrzegło. A powiedzcie mi, kot zajmuje miejsce Eweliny? Bo zabawne, że w kontaktach koordynatorką jest ciągle ona. Nawet nikt nie wysilił się i nie zmienił danych.
Chętnie zaprosiłabym koordynatora do rozmowy na forum ale.... nie wiem kogo..... Bo ten "ktoś" nawet nie sili się by nawiązać kontakt z moderatorami...

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:36 pm   

Słuchajcie, śmiech na sali. Jest gorzej niż myślałam. Chciałam zaprosić koordynatora, lub KOGOKOLWIEK do rozmowy na forum. Napisałam na adres podany w kontakcie i.... nie doszła.... No po prostu szok..... Może my jesteśmy tutaj sami sobie?
Spróbuje jeszcze znaleźć maila z jakiegoś konkursu ... Może tam będzie coś działać. Już normalnie nie wierzę w to co się dzieje na portalu...

velya

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:41 pm   

no to teraz czekamy na wypowiedź kogoś "z góry" ;) bo właściwie możemy tak sobie ponarzekać jeszcze duuuużo, a i tak niewiele możemy zrobić

@ Marta: nie chcę skłamać, ale ja ostatni "upominek dla moderatora" dostałam chyba w wakacje, a regularnie moderuje do dziś... to nie chodzi też o narzekanie dla samego narzekania i nie chcę wyjść na osobę interesowną, ale uczucie, że poświęcasz swój czas, a nikt tego nawet w najmniejszym stopniu nie docenia nie jest zbyt fajne...
a widzę, że użytkownicy też się wykruszają - zostało kilka pewnych i konsekwentnych "dodawaczy", ale można ich policzyć na palcach jednej ręki. a nowych ani widu...

a przecież znalazłoby się tyle fajnych pomysłów, które można byłoby wykorzystać przy rozwoju tego portalu. tu i ówdzie dopracować, poprawić, zmodernizować. ale chyba faktycznie albo nie ma na to woli, pomysłów, albo kasy...

ale jakby co to: halo halo redakcja, my tu na Pomorzu jesteśmy z Martą gotowe zbudować e-przewodnikową filię, lepiej zastanówcie się dobrze nad tą propozycją ;)

velya

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:44 pm   

:/
no właśnie, "z góry" cisza
wysłałam maila na adres Natalii i mi go odbiło - zapanowała anarchia na ep?
a jednak ktoś usunął wrzesień z pierwszej strony, znaczy ktoś to czyta ;)

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:50 pm   

Słuchajcie,. nie mam innego kontaktu w związku z e-p. Napisałam więc pod adresy z bezdroży. Zobaczymy co góra na to powie ... Mam nadzieje, że jednak zareagują...

Asia, w wakacje? No to sobie pół roku moderujesz ... Ciekawe rozwiązanie, darmowa siła robocza. Portal żyje tylko dlatego, że są jeszzce moderatorzy, którzy coś robią. Jakby wszyscy się wkurzyli na e-p jak ja to by portal już pewnie nie istniał. Bo ani nie ma aktualności, ani nawet poprawnych danych kontaktowych.. No nic. Wszystko kręcą moderatorzy i użytkownicy. Z resztą sama Asia powiedziała, że się wykruszają.
Powiem Wam, że widać, że Ewelina wszystko nakręcała. I się działo i był kontakt i wszystko na bieżąco. A teraz zero. Czy ktoś z zatrudnionych przez bezdroża, poza Natalią jeszcze tu zagląda?

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:51 pm   

Wydaje mi się, że Natalia poinformowała kogoś tam... Bo jej też napisałam o wątku.

Marta_Antonina 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 9:55 pm   

ha! Jeszcze ciekawiej się zrobiło. Nie wiem czy ktokolwiek zareaguje... Może tylko spod tego maila: redakcja...
Wyobraźcie sobie, że napisałam do Eweliny, na starego maila. Dostałam wiadomość, żeby pisać do dwóch osób. Napisałam. Dostałam zwrotną informacje od jednej z nich, że od stycznia już nie pracuuje dla bezdfrozy i zeby kierowac się do drugiej, też podanej w mailu Eweliny. Tyle ze ta druga ma niedziałający mail... Ciekawe... bardzo ciekawe.....
Ludzie odchodzą z bezdroży... maile nie działają.... Czyżbym przez przypadek odkryła większy problem?

velya

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 10:11 pm   

ulalala, akcja robi się jak z dobrego kryminału! ;)
Marta, czy oni wiedzą gdzie mieszkasz?! strzeż się!!! przyjdą nocą i Twój mail też nie zadziała ;)

a tak serio: czekamy na odzew cierpliwie (do czasu rzecz jasna, ale jeszcze trochę cierpliwości mam)

natalia.tomasiak

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 11:08 pm   

Witam!!!

Moderatorki Girl Power+ Rysio! Dziękuje za poruszenie tego tematu a zarazem wsparcie. Już nie raz pisałam o tym czy tamtym, zarówno z Wami moderatorami, jak i z innymi osobami, nie mniej jednak samej jest mi ciężko "powalczyć".
Jako osoba ściśle związana z e-p i bezdrożami również chciałam Was przeprosić, że ostatnio nawet nie było z naszej strony "dziękuje". Rzeczywiście wiele rzeczy pozmieniało się na e-p od momentu kiedy opuściła nas Ewelina.
W chwili obecnej postaram się dołożyć wszelkich starań aby e-p wróciły znowu do formy i były żywym portalem. Mam nadzieje, że mi w tym pomożecie!!! :D

A tak swoją drogą powoli szykuję dla Was maila przypominającego jak moderować ;) Bo co niektórzy zapominają o tym jak poszczególne elementy się zaznacza hahaha

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 9:45 am   

Asia, pewnie wiedzą gdzie mieszkam, bo jakiś czas temu informowałam o zmianie adresu do wysyłki (przeprowadziłam się do Gdańska) chociaż kto wie czy go zapisali... Pewnie mają niezły bałagan :P
Natalia, mam nadzieje, że ten wątek coś wskóra. I, że jednak nam odpiszą.

A co do oddziału w Gdańsku, zachęcamy zachęcamy :D

Mario 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 11:31 am   

Hej.
Miesiac temu w pewnej sprawie, z ktora mialam problem na e-p zglosilam sie do Eweliny (bo ciagle widnial jej adres w mojej starej poczcie). Wtedy mi odpisala, ze jej juz tutaj nie ma , a za nia prace przejela "agnieszka majka". To tyle co wiem i moge pomoc jesli chodzi o osobe odpowiedzialna za robote, ktora robila wczesniej Ewelina.
A co do tematu..... to faktycznie jest kiepsko z portalem. To nawet nie chodzi o nagrody motywacyjne, tylko o to , ze cos powinno sie tu dziac i to powinno byc od razu widoczne na glownej stronie. A tu to samo od miesiecy. A chociazby tam gdzie widnial przez dluzszy czas konkurs z wrzesnia, moglyby byc podawane newsy o jakis wyprawach, spotkaniach podroznikow, zacheta zeby wejsc na forum, bo tam ktos cos ciekawego napisal. Powiem szczerze, ze ja sobie forum to z reguly odpuszczam, a dla porownania na innym portalu podrozniczym zagladam codziennie, bo tam sie.... dzieje i jest ciekawie. No i .... mapy.... Chyba sa mozliwe jakies aktualniejsze! Zeby nie bylo mapy Jerozolimy???? W necie mozna nowsze znalezc, dokladne z ulicami , a tu problem z zaznaczeniem nawet miasta. :cry:

agnieszka.majka 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 12:15 pm   

Witajcie, rzeczywiście tak jak napisał Mario częściowo zajmuję się e-przewodnikami. Stagnacja na portalu spowodowana jest na pewno okresem zimowym, ale też i tym, że niektórzy moi współpracownicy postanowili odejść z naszej firmy. Niedługo pojawi się już nowa osoba, która zajmie się portalem i zaproponuje Wam dużo nowych atrakcji. Tymczasem postaramy się z Natalią troszeczkę rozruszać portal. A z konkursami, chyba nie jest aż tak źle? Wszystkie rozwiązywałam na bieżąco, a ostatni odbył się w listopadzie. A co do kartek świątecznych to w tym roku nie przygotowaliśmy wersji papierowej;-)

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 12:27 pm   

Ogólnie jest źle i oby ta nowa osoba się pojawiła i faktycznie zdziałała sporo. Moje pytanie: kiedy ma pojawić się nowa osoba?

Na razie portal wieje nudą i totalnie nic się tu nie dzieje. Nowe wiadomości, aktualności, to podstawa. Tak samo jak poprawne dane kontaktowe. Dużo traci się na wizerunku, gdy te dwie rzeczy "kuleją".

Ja rozumiem, że współpracownicy odeszli, ale nie ma się co nimi zasłaniać. Bo tylko traci się użytkowników. Tak samo z tematem okresu zimowego. Chciałabym zaznaczyć, że zimą właśnie mniej ludzi rusza się z domu (poza pracą). W wakacje zazwyczaj użytkownicy są bardziej zajęci i mniej przesiadują na e-p. A zimą właśnie mogą się nudzić, nie chcieć wyjść na tą paskudną pogodę. Wchodzą na e-p a tu jeszcze większa nuda niż na dworze....

Wysyłałam wczoraj wiadomość na agnieszka.majka@bezdroza.com no i niestety, odrzuciło.

Odpowiedz do tematu