Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
E-P - co się dzieje?
Autor Wiadomość
agnieszka.majka 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 12:35 pm   

Mój e-mail poprawny to jeszcze z końcówką pl na końcu: agnieszka.majka@bezdroza.com.pl Ciężko mi dokładnie określić kiedy pojawi się nowa osoba, ale mam nadzieję, że najpóźniej w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 2:41 pm   

2 miesiące? Długo... I to jeszcze nie jest pewny termin. Domyślam się, ze "góra" nie wypowiedziała się ostatecznie w temacie i nie podjęła decyzji... Eweliny nie ma już od sierpnia. Trochę długo to wszystko trwa...

Calenja 

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 3:09 pm   

Dzień Dobry! Pozdrawiam wszystkich e-przewodnikowców! :smile:

Podpisuję się pod wszystkimi Waszymi spostrzeżeniami. Też zauważyłem brak aktualizacji na stronie głównej. Z początku myślałem, że chodzi o jakąś zmasowaną promocję tej książki o motocyklistach, ale to zdecydowanie za długo trwa. Wygląda na to, że ogólnoświatowy kryzys dotknął wydawnictwo i sponsor „wycofuje się rakiem” :?: . Spodobała mi się ta wasza strona, choć dołączyłem tutaj dość późno, smutno by było gdybym się załapał tylko na jej końcówkę i ewentualny „pogrzeb” :sad: . Szkoda chyba likwidować dobrą markę, co nie?. Pare uwag do samej strony. Z rankingiem aktywności to działy się czasami rzeczy dziwne, raz aktualizował się codziennie, innym razem, co tydzień, innym razem w ogóle, nie wiem wydawało mi się, że to działa automatycznie i czasem algorytm się po prostu zacinał. Podobnie zresztą nowe zdjęcia do starych obiektów czasami są wyświetlane w rubryce „najnowsze obiekty i zdjęcia”, a czasami nie. W tej formule portal jest chyba w ogóle za bardzo statyczny, np. forum, na które zaglądam dość rzadko, służy głównie jako skrzynka kontaktowa – poza tym jest strasznie nieuporządkowane, ostatnio zamieszczano tu nawet jakieś dziwne linki bez związku z jakimkolwiek tematem. Sama baza rekordów jest całkiem pokaźna, ale po wpisaniu w system pojedynczy obiekt ginie sobie w tym natłoku. Trudno się dziwić, że zdarzają się duble, czasami zresztą działają tu chyba jakieś siły nadprzyrodzone :roll: . A propos Kowna, wrzuciłem ongiś obiekt o nazwie „Kościół Zmartwychwstania Pańskiego na wzgórzu Żaliakalnio”. Wydaje mi się, że w tym czasie był pojedynczy. Ostatnio zauważyłem, że nie można go zobaczyć na mapie, choć na mojej liście obiektów widnieje. Okazuje się, że ponad nim jest drugi obiekt pod nazwą Kościół Zmartwychwstania o dokładnie takich samych współrzędnych. Dziwne, bo jeśli nawet przeoczyłem i zrobiłem dubla, to jakim cudem utrafiłem dokładnie w poprzednie zaznaczenie. Nie wiem może stare obiekty należałoby jakoś przypominać, np. losować obiekt dnia, jak w kalendarzu. Od pewnego czasu staram się, co jakiś czas głosować na listę najwyżej ocenianych miejsc. Zawsze to jakaś namiastka aktualizacji. Chciałbym też zauważyć, że często nie można przeczytać komentarzy do obiektów, stąd nowe już chyba się nie pojawiają, po co pisać cokolwiek skoro nikt tego nie będzie mógł odczytać. Nie można też zaktualizować cen czy godzin otwarcia, a one zmieniają się chyba częściej niż adres, telefon czy strona www. Przez to wiele obiektów jest już po prostu nieaktualnych, a to jest chyba ważne dla potencjalnego turysty. Dla przykładu krakowska opera ma nowy budynek, a na mapie widnieje też jeszcze obiekt związany ze starą siedzibą w Teatrze Słowackiego. Poszczególne obiekty nie mają zaznaczonej daty wprowadzenia, historia zmian pojawia się dopiero, kiedy takie były. Powiązanie obiektu z relacjami albo konkretnymi przewodnikami byłoby fajnym pomysłem, gdyby nie pojawiały się takie dziwactwa jak choćby przewodnik po Lwowie przy zamku Neuschwanstein. Myślę że powinno się na portalu móc zrobić więcej niż tylko przeglądać lub wpisywać obiekty, ewentualnie relacje. Może jakieś opisy imprez regionalnych, może jakieś krótkie filmiki z wypraw, rzucam sobie takie luźne pomysły. Liczę, że coś ruszy do przodu w miarę szybko. Ja jeszcze trochę materiału mam więc mogę go co jakiś czas wrzucać na stronę, z nadzieją że wszyscy nie uciekną.

natalia.tomasiak

Wysłany: Śro Sty 19, 2011 3:54 pm   

Witam!
Odpowiem na razie tylko na część postów (po pracy na resztę ;) )
jeśli chodzi o aktualizację obiektów (zmiana godzin otwarcia cen itd) wszystko można zgłaszać przy obiekcie bądź pisząc do mnie wiadomość i każdy błąd lub aktualizację na bieżąco poprawiam jak tylko coś otrzymuję - zresztą tutaj chyba mogą się wypowiedzieć moderatorzy, że zgłaszane błędy staram się szybko poprawiać (mam nadzieję, że nie narzekacie na kontakt ze mna ;) )

To też może być informacja dla innych uzytkowników - jak tylko ktoś zobaczy jakikolwiek błąd w serwisie proszę pisać :)

Z całą resztą zaczynamy "ostro" działać i nic sie nie martwcie - serwis przeżyje !!! Będziemy go "leczyć" wszyscy razem :)

Marta_Antonina 

Wysłany: Czw Sty 20, 2011 9:57 am   

Widziałam info o akcji "sprzątanie e-p". Zrobi się porządek, ale co z najważniejszymi działaniami? By jednak się coś działo na portalu...

natalia.tomasiak

Wysłany: Czw Sty 20, 2011 11:11 am   

oj co Ty taka niecierpliwa jesteś? :D

Marta_Antonina 

Wysłany: Czw Sty 20, 2011 11:21 am   

Natalia, cierpliwość to skończyła się w dniu, gdy utworzyłam ten wątek :P
Widziałam, że sporo ludzi z czołówki już nie wchodzi na e-p dość długo. Jak nie będzie nowości to i kolejni przestaną.

natalia.tomasiak

Wysłany: Czw Sty 20, 2011 12:10 pm   

no co jak co ale takie coś to się nie może zdarzyć! :D a nowości "się robią" ;)

Marta_Antonina 

Wysłany: Sob Sty 22, 2011 10:59 am   

to czekam z niecierpliwością na te nowości. trzeba by jakoś reaktywować użytkowników. moze jakiś konkurs? i może warto o tym poinformować ludzi poprzez mailing?

Monika

Wysłany: Sob Sty 22, 2011 11:57 am   

Proponuję również usunąć z pierwszej strony reklamę konkursu bezdroży "Wakacje za relacje - wygraj wycieczkę na Krym!", gdzie jego rozwiązanie powinno nastąpić w październiku zeszłego roku. Trochę to też już jest nieaktualne :cry:

Marta_Antonina 

Wysłany: Sob Sty 22, 2011 3:38 pm   

tek,. ta sytuacja jest takze bardzo ciekawa. Pamiętam, jak brałam w niej udział. Wysłałam zgłoszenie do konkursu, ale nie byłam pewna czy spełniłam wszystkie wymogi. Odpowiedzi do tej pory nie uzyskałam :P A tak z ciekawości, ten konkurs został rozstrzygnięty?

Monika

Wysłany: Sob Sty 22, 2011 4:22 pm   

Też brałam udział. Minęło kilka miesięcy a tu żadnej informacji kto wygrał (i czy ktoś w ogóle).

agnieszka.majka 

Wysłany: Pon Sty 24, 2011 12:33 pm   

Konkurs odbywał się na portalu bezdroza.pl i jak najbardziej został rozstrzygnięty:

http://bezdroza.pl/ciekaw...zany,11098.html

natalia.tomasiak

Wysłany: Pon Sty 24, 2011 3:23 pm   

Mam nadzieję, że nasze działania są widoczne :) bo Wasze w zakresie "porządków" sa sie odczuć :) Ale cieszę się niesamowicie, że nas wspieracie i nas nie opuszczacie :)
Zapraszam teraz do konkursu, a jest o co powalczyć :)

Marta_Antonina 

Wysłany: Śro Mar 30, 2011 4:04 pm   

i jak tam poszukiwania koordynatora? :)

agnieszka.majka 

Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 1:02 pm   

będzie niebawem :wink:

Monika

Wysłany: Sob Maj 14, 2011 5:35 pm   

Coś tam się dzieje na górze ??
Widać małe ruchy ale nic poza tym :(
Tak z ciekawości to czy uwagi użytkowników odnośnie zmian są w ogóle brane pod uwagę ??

Calenja 

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 11:55 am   

A może by tak rozwiązać kwietniowy konkurs? :razz:

agnieszka.majka 

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 4:57 pm   

Odpowiadając na wasze pytania:) Konkurs kwietniowy został rozwiązany. Obiecujemy że uwagi użytkowników będą brane pod uwagę i wdrażane w życie jak tylko nasi informatycy skończą bardzo pracochłonne i czasochłonne działania związane z nowymi systemami księgarni bezdroza.pl. Niestety nasze siły musimy dzielić;)

Marta_Antonina 

Wysłany: Pon Maj 23, 2011 3:20 pm   

no jakby nie patrzeć coraz bliżej do nowego koordynatora. :P
Pewnie wtedy się będzie działo, bo będzie ktoś, kogo będą interesowały tylko EP (a nie jeszcze bezdroża) i na tym będzie polegać jego zajęcie. - Taką mam nadzieję:)

Odpowiedz do tematu