Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
E-P - co się dzieje?
Autor Wiadomość
iudex

Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 9:32 pm   

Witam powakacyjnie.

Widzę , ze e-przewodniki nieco ożyły i mam nadzieję , że ten trend się utrzyma. Jako ,że zaczyna tu powoli kiełkować merytoryczna dyskusja o kształcie portalu , to może i ja wtrącę swoje dwa grosze.

Rzecz pierwsza :

Przewijał się już kiedyś temat zbiorowego dodawania zdjęć do obiektu. Dyskusja skończyła się stwierdzeniem , że jest to z technicznego punktu widzenia niewykonalne .Informatykiem nie jestem ( moje szczytowe osiągnięcie w tej dziedzinie , to samodzielne postawienie windowsa na domowym komputerze ) ale coś mi mówi , że to nie jest prawda. Kiedy dodaję jakiś obiekt , to trafia mnie jak muszę ślęczeć nad każdym zdjęciem i sprawdzać czy już się zassało i można dodawać kolejne . Jak pięknie by było , gdyby można było wybrać przewidziane do wgrania zdjęcia do jakiegoś katalogu i po dodaniu obiektu wysłać je zbiorczo , a w tym czasie kiedy obrazki się ładują zająć się jakimś pożytecznym zajęciem ( np. tworzeniem następnego opisu ;) )
Uprzedzając lament na temat jak to utrudni pracę moderatorom stwarzając konieczność przekopywania się przez dziesiątki , czy setki ,tak dodanych obrazków wyjaśniam : lekarstwem na ten problem byłoby ograniczenie możliwości dodania w ten sposób zdjęć do obiektu n.p. do dwudziestu sztuk.( d***a a nie fotograf ten kto nie jest w stanie opowiedzieć o obiekcie w mniej niż dwudziestu zdjęciach ) .Resztę dopowiedzą zdjęciami inni użytkownicy .

Rzecz druga :

Postuluję likwidację możliwości dodawania zdjęć . Z mojego doświadczenia jako moderatora wynika , ż e w przeważającej liczbie przypadków zdjęcia ( jako samoistny byt na e-przewodnikach ) nie niosą ze sobą żadnej praktycznej informacji przydatnej dla użytkownika portalu .Przeważają tam arcydzieła sztuki fotograficznej typu „Zachód słońca na plaży w Koziej Wółce” albo „Kacze Doły widok ogólny” . W miejsce tego postuluję zliberalizowanie zasad dodawania zdjęć do relacji .Takie zdjęcia ( widoczne wyłącznie w czasie przeglądania relacji , nie wyświetlały by się przy widoku mapy z obiektami ) mogłyby zawierać podobizny przedstawicieli gatunku homo sapiens ( dotychczas skrupulatnie tępione przez moderatorów ) , o ile pozostawały by one w jakimś logicznym związku z treścią relacji .

Rzecz trzecia :

Ułatwienie życia moderatorom poprzez stworzenie w panelu moderacji możliwości podglądu obiektu na podkładzie mapy z naniesionymi już istniejącymi w tym miejscu obiektami .
( może nie wyrażam się zbyt jasno , ale chodzi mi o to , że gdy moderuje jakiś obiekt , to muszę „ na piechotę „ - w innym oknie /na innej karcie przeglądarki analizować okolicę aby stwierdzić czy już takiego obiektu ktoś nie dodał , czy jest coś o tej samej / zbliżonej tematyce ,tylko inaczej nazwane ) .
Rzecz czwarta :

Niekiedy problemem jest ( przynajmniej dla mnie ) przypisanie moderowanego obiektu do konkretnego e-przewodnika . Myślę , że rozwiązaniem mojego problemu byłoby stworzenie w panelu moderacji nakładki graficznej ukazującej zasięg każdego z e-przewodników , z ewentualnym uwidocznieniem podziału na rozdziały . Wyobrażam sobie , że po wywołaniu podglądu opisanego wyżej jako „rzecz trzecia „ wyświetlała by się mapa z naniesionym na nią konturem zasięgu danego e- przewodnika i lokalizacją moderowanego obiektu a pod spodem lista już istniejących w systemie na tym obszarze obiektów i zdjęć , a kliknięcie w nią dawało by podgląd opisów „
Proponowane rozwiązania zwiększyły by szybkość i precyzję moderacji.

Trzymam kciuki za zespól do spraw reanimacji E-przewodników
Iudex

lukasz.suma
Site Admin

Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 10:40 am   

Dziękujemy za propozycje zmian! Brzmią świetnie. Teraz trzeba tylko będzie przekonać do nich informatyków... ;) Ale już nad tym pracujemy :)

rysio13 

Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 7:23 pm   

Łukaszu. Chodzi o powiadomienia na maila.
To ożywi forum pozytywnie: jest jakiś wpis to i wejde i przeczytam - może nawet odpowiem:)

Że trzeba poprosić o maila? Żaden problem - kto chce ten poda.

natalia.tomasiak

Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 8:07 am   

Rysiu,

To Ty tutaj nie zagladasz codziennie i nie odpisujesz na wszystko??? :D na maila powiadomienie musisz dostawać ??? ;) Oj nie ładnie, nie ładnie ;) E-przewodniki powinieneś mieć jako stronę startową ustawioną (biorąc przykład ze mnie ;) )

lukasz.suma
Site Admin

Wysłany: Śro Wrz 07, 2011 9:01 am   

Rysiu: OK, dzięki, już wszystko jasne :) W samym oprogramowaniu forum niestety nie widzę takiej opcji, ale przeszukam jeszcze dokładnie dokumentację i zapytam informatyków. Sam używam funkcji wyświetlania nowych postów (jest też możliwość pokazywania postów dodanych od ostatniej wizyty na forum) i póki co mogę polecić Ci korzystanie z tych narzędzi (wiem, że to nie całkiem to samo, ale i tak mocno ułatwia przeglądanie forum).

rysio13 

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:49 am   

Niestety:) jako stronę startową mam "fabrykę".
na razie widzę znaczna poprawę w działaniu strony i tak trzymać. Ja postaram się o nowe obiekty:) i UWAGA! spokojnie moderujcie moje zdjęcia, niestety mam taką przywarę lub jak kto woli ujemna zaletę, że nie mogę sie rozstać ze zdjęciami:) więc kasujcie co tylko się da:)

rysio13 

Wysłany: Czw Paź 06, 2011 11:53 am   

A! Bardzo mnie wkurza gdy symbole, które wybieram do oznaczania obiektów w trakcie moderowania nieustająco zmieniają swoje położenie.
No i gdy te symbole powtarzają się - po co pytam grzecznie, np. dwa rodzaje symbolu UNESCO, dwa symbole "pomnik przyrody"?

natalia.tomasiak

Wysłany: Pon Lis 07, 2011 8:51 am   

coś tu cisza zapanowała ... ;) jak Wam teraz się podobaja konkursy i działanie e-p? bo po aktywności mogę stwierdzić, że chyba znowu nabieracie coraz większych chęci do dodawania coraz to większej ilości obiektów :)

rysio13 

Wysłany: Wto Lis 15, 2011 9:08 pm   

Są nagrody - jest zabawa:)

Monika

Wysłany: Śro Paź 16, 2013 2:40 pm   

Czy jest jakaś szansa, żeby e-przewodniki troszkę się rozruszały? Od dość długiego czasu nic a nic się nie zmienia :(

natalia.tomasiak

Wysłany: Czw Lut 20, 2014 7:01 am   

hej!!! Minęło troszkę czasu ... ale są chęci i siły na to, żeby znowu rozruszać e-przewodniki. Niektórzy z Was już mnie znają, ale dla tych co nie wiedzą przypominam, że wszelkie uwagi/sugiestie/pytania itd związane z e-przewodnikami można kierować do mnie :) Chcę aby e-przewodniki zaczęły tętnić życiem!!! Pomożecie? :)

Monika

Wysłany: Pon Lut 24, 2014 3:35 pm   

Z chęcią pomogę. Jednak czy jest jeszcze szansa żeby e-przewodniki ożyły?

Odpowiedz do tematu