Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś jeszcze podróżuje po Polsce?
Autor Wiadomość
Joanna99

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 10:03 pm   Czy ktoś jeszcze podróżuje po Polsce?

Cytat z Wincentego Pola trochę oklepany, ale jednak nadal prawdziwy "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Czy podróż po Polsce może być nadal ekscytująca? Dziś, kiedy Polacy zaczynają wyjeżdżać w coraz bardziej egzotyczne kraje? Jak sądzicie?

lidkru 

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 7:20 am   

to chyba taki tekst specjalnie po to, żeby rozpętać burzę. Oczywiście , ze podróżuję po Polsce. Mam swoje ukochane Bieszczady, do których wracam, kiedy tylko mogę, ale mam też całą listę miejsc, w których jeszcze nie byłam, a koniecznie chcę pojechać i na własne oczy zobaczyć. Boję się, ze zycia mi zabraknie na realizację choćby części planów

Joanna99

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 4:16 pm   

"Rozpętać burzę"... hmm, to zależy, co masz na myśli. Jeśli chodzi o emocjonującą dyskusję, czemu nie? Oczywiście na odpowiednim poziomie :)
A moje pytanie nie wydaje mi się bezzasadne. Większość moich znajomych wybiera jednak wycieczki za granicę, a i na forach internetowych przeważają wątki o egzotycznych krajach.
Wydaje mi się, że ciekawe podróże po Polsce kończą się na etapie wycieczek szkolnych, kiedy i tak ich nie doceniamy. A później ewentualnie tylko góry, morze, Mazury. Nic bardziej kreatywnego.
Czy jestem odosobniona w takim postrzeganiu turystyki krajowej?

Joanna99

Wysłany: Wto Mar 15, 2011 9:25 pm   

No i chyba jednak burzy nie rozpętałam. A szkoda...

Laura

Wysłany: Śro Mar 16, 2011 9:13 pm   

Jest takie słynne powiedzonko 'cudze chwalicie swojego nie znacie' i idealnie pasuje do sytuacji. Nie trzeba jechac zawsze na drugi koniec swiata by miec ciekawa wyprawe. Odpowiednio zaplanowana podroz po polsce takze moze byc ciekawa. Oczywiscie, najprosciej jest wykupic zagraniczne wakacje z gwarancja pogody, wiele osob tak lubi - nic dziwnego. Lecz rownie duza grupa podrozuje po polsce - chociazby mazury, moje ukochane bieszczady czy trasy szlakami zamków polskich.

Joanna99

Wysłany: Śro Mar 16, 2011 10:04 pm   

No, to powiedzonko zawarłam w swoim pierwszym poście:)
No właśnie, a jak zaplanować udaną podróż po Polsce? Ja, będąc szczera, nie mam w tym dużego doświadczenia i zawsze wolę, jak ktoś coś zaplanuję, a ja się dołączę. Ale może czas to zmienić...
Gdzie warto pojechać i co zobaczyć? Oczywiście chodzi mi o miejsca mniej znane, oryginalne.

Ryszard74

Wysłany: Czw Mar 17, 2011 11:54 pm   

Wszystko zalezy od tego, jakie miejsca preferujesz. Niektorzy beda czuli sie idealnie w cichych i pieknych gorach, poza glownymi szlakami pelnymi turystow, inni wybiora mniej popularne jeziora czy nawet zamki, zabytki, opuszczone miejsca. Moim zdaniem na poczatek warto sie wybrac do bornego sulimowa oraz klomina, poki jeszcze istnieje. Całkowicie opuszczone miasteczko z blokami, miejscami mozna jeszcze znalezc slady lokatorow oraz piwnice ;p.

Joanna99

Wysłany: Pon Mar 21, 2011 8:01 pm   

No super. Troszkę poczytałam o tych miejscach. O takie właśnie posty mi chodziło! Nigdy nie słyszałam o tych miejscach, a na pewno warte są zobaczenia!

pietia 
wschodofil

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:03 pm   

Na pewno warto podróżować i po Polsce. Ja sam, choć od wielu lat jeżdżę głownie po Europie Wschodniej i b. ZSRR, to i tak każdego roku odkrywam dla siebie jakieś ciekawe miejsca w PL. Nie tak dawno np. po raz pierwszy miałem okazję pobyć choć parę dni w Lublinie, a teraz chodzi mi po głowie pomysł zaliczenia Worka Turoszowskiego (fakt, że w połączeniu z przygranicznymi rejonami Niemiec i Czech).

asia53

Wysłany: Czw Lip 07, 2011 1:11 pm   

ja chce w najbliższym czasie zwiedzić kilka zabytków ze szlaku architektury drewnianej, ciekawa sprawa :)

Joanna99

Wysłany: Pią Lip 08, 2011 2:42 pm   

Rzeczywiście architektura drewniana jest fantastyczna. Mój ulubiony zabytek tego typu to kościółek w Bardzicach pod Radomiem. Jak już pisałam w innym wątku polecam do zwiedzania Polski internetowy planer Outour. Przydaje się, sprawdziłam:)

Marta_Antonina 

Wysłany: Pią Lip 08, 2011 10:30 pm   

także podróżuje i uwaga... tylko i wyłącznie po Polsce - oczywiście najwięcej po Pomorzu - bo tu mieszkam i łatwiej wyskoczyć na jednodniową wycieczkę. Jednak zdarza mi się przekraczać granicę swojego województwa. Poznawanie naszego kraju tak mnie pochłonęło, że prowadzę nawet własną stronę turystyczną (typowo hobbystyczną).
Uwielbiam Polskę :)

ITmen

Wysłany: Nie Lip 10, 2011 9:13 am   

Joanna99 moim ulubionym miejsce też jest kościółek w Bardzicach pod Radomiem :)
Ogólnie uważam że w Polsce jest wielee ciekawych miejsc na zwiedzanie przez parę lat :D

www.biletownik.pl

Czarująca 
Kapralka

Wysłany: Śro Wrz 28, 2011 2:57 pm   

Nie słyszałam wcześniej o szlaku architektury drewnianej :) fajne, że jest jeszcze tyle do zwiedzenia w naszym kraju. A wracając do głównego pytania, to oczywiście, że jeździmy!!
Wystarczy też poszukać nawet ofert biur podróży:
http://www.przyskarpie.pl...zady-4-dni.html
http://aventravel.pl/promocje.php?nr=153
http://turystyka-online.e...ta&i=243&o=2148

to wszystko w 5 min. szukania, a oznaczać to może tylko, że jest zainteresowanie :)

Chociaż sama muszę się przyznać, że byłam już 2 razy na tzw. wakacjach pod palmami, raz na jakiś czas tez nie są głupim rozwiązaniem.

dawido130

Wysłany: Pon Mar 12, 2012 9:56 pm   Strach - Horoskop

Po ostatnich wydarzeniach ja osobiscie w pociag wiecej nie wsiadam, nigdy nie wiadomo co nas moze spotkac. sporo na ten temat przeczytalem
Ostatnio zmieniony przez lukasz.suma Wto Mar 13, 2012 2:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Marcin_090_ 

Wysłany: Wto Mar 13, 2012 11:14 am   

ja podróżuję, właśnie w przyszłym tygodniu jadę do Kołobrzegu:)

Ka_ja

Wysłany: Czw Mar 15, 2012 3:16 pm   

Kołobrzeg - piękne miasto, trochę za bardzo sanatoryjne, ale mimo to jest wiele miejsc, które warto zobaczyć (latarnia morska, port, bardzo stara katedra, w której są krzywe ściany).
Polecam:)

wiadro987

Wysłany: Czw Mar 29, 2012 11:31 am   

Obowiązkowym przystankiem po Polsce jest Wrocław do którego oczywiście zapraszam :)

dominn

Wysłany: Sob Kwi 07, 2012 7:22 pm   

Będą w temacie zanikających miejsc - warto jeszcze zaznaczyć na mapie punkt wycieczki do Janowej Góry.

Lidka

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 2:30 pm   

Oczywiście, zę podróżuję, tak zaszczepiam pasję do "obieżyświatowania" mojemu dziecku :) . A moje ulubione miejsca? Hmm, trudno powiedzieć, chyba spokojne polskie wsie, takie samotne, z tych naprawdę wsi, oddalonych o kilka kilometrów od innych miejscowości, cichych. Mam taka jedną swoją ulubioną w południowej cześci pojezierza wielkopolskiego.
POza tym Tatry (poza sezonem), moje ukochane Beskidy i Trójmiasto.

Odpowiedz do tematu