Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

e-mail: sklep@bezdroza.pl
redakcja: redakcja@bezdroza.pl
informacje o księgarni bezdroza.pl
© Bezdroza 2011

forum.bezdroza.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy waszym zdaniem Polska jest nudnym krajem?
Autor Wiadomość
akaraize

Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 9:30 pm   Czy waszym zdaniem Polska jest nudnym krajem?

Często spotykam się ze sformułowaniem, że w Polsce nie ma już ciekawych miejsc, a w około tylko szaro i buro. Wiele osób stwierdza, że za granicą jest na pewno lepiej. Chciałam zapytać o waszą opinię na ten temat, ponieważ ostatnio powstają serwisy, które działają trochę na zasadzie wielkiego GPS po całej Polsce. Przykładem takiego "gps'a" jest strona Outour, na którą się ostatnio natknęłam. Muszę przyznać, że sama miałam kiedyś dość sceptyczną opinię o Polskich atrakcjach, ale myślę, że w większości bardzo nie doceniamy naszego kraju. Przeczytałam już wiele stron i artykułów na temat różnych atrakcji - od rezerwatów, muzeów, zamków po wyspy itp i naprawdę uważam, ze mamy się czym pochwalić. Smutne tez trochę jest to, że oprócz tego,, że mamy wiele fascynujących miejsc, to często po prostu nie ma pieniędzy na ich renowację, albo utrzymanie. Przykładem może być wiele starych ramków, które dzis są już ruinami, badź też temat bursztynowej komnaty. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Też uważacie, że Polska jest umiarkowanie ciekawym krajem? W ramach ciekawostek dodam, że ostatnio nawet znalazłam grobowiec w kształcie piramidy w Polsce Który swoją drogą, też niszczeje, z powodu braku środków na renowację...

Monika

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:50 am   

Cóż ja mogę powiedzieć. W sumie to jeżdżę tylko po Polsce a za granicę okazjonalnie.
Jest tyle pięknych i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć tutaj na miejscu.
Niestety prawdą jest, że wiele zabytków niszczeje z powodu braku pieniędzy, ale pomału niektóre z nich są reanimowane.

pietia 
wschodofil

Wysłany: Sob Cze 04, 2011 10:07 pm   

Akurat pod względem turystycznym na pewno ne nazwałbym Polski nudnym krajem. Jest wiele fajnych i ciekawych miejsc, nawet, jeśli leżą one z dala od głównych potoków masowej turystyki (a może właśnie dlatego). Trudno właściwie wymieniać coś konkretnie, na dobrą sprawę każde miasto czy dzielnica mają swoją historię, miejsca z czymś lub kimś związane

Joanna99

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 8:43 pm   

Zakładałam tu podobny wątek. Cieszę się, że jednak są ludzie kochający turystykę krajową. I widzę też, że preferujemy podobne serwisy, np. Outour. I bardzo dobrze, bo są warte uwagi :)

asia53

Wysłany: Czw Lip 07, 2011 1:06 pm   

To prawda, że w Polsce niektóre zabytki niszczeją. Niestety nie ma odpowiedniego dofinansowania, ale i tak to się zmienia, jest coraz lepiej. Polska to bardzo ciekawy kraj, pod względem zarówno historycznym, jak i kulturowym. Co do tego drugiego, niedawno mieliśmy najdłuższy dzień w roku, i jednocześnie najkrótszą noc- słowiańską Noc Kupały.
Ostatnio zmieniony przez admintech Czw Lip 14, 2011 9:35 am, w całości zmieniany 1 raz  

trapper 

Wysłany: Śro Lis 09, 2011 11:19 am   

W każdym mieście są miejsca warte odwiedzenia i takie, które są naprawdę piękna, a już dawno zapomniane. Na każdym kroku można coś ciekawego znaleźć.

ornahia 

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 1:56 pm   

Oczywiście, że mamy ciekawe miejsca! i dla lubiących odpoczywać na łonie natury, i dla tych, co wiecznie musza być w mieście ;) Góry, morze - co sobie zamarzysz! ja lubię odwiedzać różne miasta, spacerować po nich, odwiedzac małe kawiarenki, chłonąć klimat... Kraków, Wrocław, mój Poznań, czy Trójmiasto - każde inne, każde piekne i ciekawe. Nie przepadam za wypadami na wieś, np. do skansenów, ale miasta kocham :)

anouk

Wysłany: Czw Sty 12, 2012 11:37 am   

zupełnie się nie zgadzam z tym, że Polska jest nudnym krajem! myślę, że po prostu wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ile ciekawych miejsc jest w Polsce :) zresztą ja sama tego nie wiem :D ale na szczęście jest internet i można się dowiedzieć ;)

pisii35

Wysłany: Pon Sty 16, 2012 7:55 pm   

Też uważam, że Polska wcale nie jest nudny krajem! Myślę, że wreszcie musimy zacząć robić dobry PR Polsce - zwłaszcza za granicą. W końcu więcej turystów spowoduje, że będzie więcej pieniędzy chociażby na renowację cennych i pięknych miejsc! Naprawdę mamy sie czym pochwalić!

grzes9

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 2:48 pm   

polska wcale nie jest nudna, mamy różnorodność, zarówno góry (beskidy itd) jak i morze i ciekawe miejscowości nadmorskie (mielno, kołobrzeg, sopot) do tego mnóstwo zabytkowych kościołów, bazylik, kapliczek itd ;)

pisii35

Wysłany: Wto Lut 07, 2012 7:05 pm   

ostatnio czytałam, że Polska kojarzy się za granicą głównie z Janem Pawłem II, Solidarnością, Wałęsą i wódką. Trochę to smutne - naprawdę niewielu wie, że można u nas połazić po górach, wykąpać się w morzu, pożeglować na Mazurach czy uczestniczyć w rewelacyjnym spływie kajakowym. Musimy sami zachwalać nasz piękny kraj!

dominn

Wysłany: Czw Lut 16, 2012 2:08 pm   

Nasza Polska to wspaniały kraj, gdzie można znaleźć taką różnorodność topograficzną w jednym miejscu? A czy nudna? Miejsca tworzą ludzie, kwestia doboru tych właściwych :)

marta_jaaa@interia.pl

Wysłany: Śro Lut 22, 2012 6:53 pm   

Nie uważam, żeby jakikolwiek kraj można było uznać za nudny. Sądzę, że to kwestia doboru odpowiedniego towarzystwa, oraz ścieżki życiowej, które mogą być przeróżne. A w Polsce jak w każdym innym kraju można zobaczyć przepiękne rzeczy, jak chodźmy góry, spędzić świetne wakacje nad morzem. Poza tym nasz klimat jak każdy wie, umiarkowany przejściowy, dla niejednego obcokrajowca zapewne jest dość ciekawy, bo nie dość, że nawiedzają nas takie temperatury jak ostatnio (-19), to w lecie bywa naprawdę upalnie. I dzięki temu doświadczać możemy tak ciekawego urozmaicenia, bo mamy możliwość uprawiania między innymi ciekawych sportów, o czym wielu ludzi na świecie może pomarzyć. Dlatego zdecydowanie moja odpowiedź jest przecząca na pytanie zadane w wątku.
Ostatnio zmieniony przez lukasz.suma Pią Lut 24, 2012 4:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Ka_ja

Wysłany: Pon Mar 12, 2012 10:15 am   

Polska to piękny kraj. Trzeba tylko umieć odkryć to piękno, które często znajduje się w miejscach z pozoru mało atrakcyjnych turystycznie.

Lidka

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 2:38 pm   

Nie zgadzam się, Polska nie jest nudnym krajem, pewnie autorem tego stwierdzenia jest wiecznie nie zadowolony zw wszystkiego Polak, który nie zna wcale Polski.

Marta1977

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 11:44 am   

Polska nudna? Wręcz przeciwnie. Ma wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia.

Szczecin
Szczecin

Wysłany: Wto Sie 07, 2012 5:47 pm   

A byliście może w Szczecinie? U nas nudno nie jest - to możemy zagwarantować :) Mamy dużo zabytków (Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego), dużo kultury i rozrywki (np. "Pionier" - najstarsze kino na świecie, festiwale, imprezy) - a Wy czego oczekujecie od turystyki miejskiej?
Można spędzać czas aktywnie - kajakiem po Międzyodrzu, żaglówką po czwartym największym jeziorze w Polsce, nauczyć się windsurfingu, pojechać rowerem nad jezioro Szmaragdowe, dopłynąć do morza...

Odkryj na dobre Szczecin

Szczecin
Szczecin

Wysłany: Czw Paź 25, 2012 2:59 pm   

Nudno nie będzie na pokładzie żaglowca Weisse Düne, który dziś wpłynął do Szczecina.

Jednostka cumuje przy Wałach Chrobrego do soboty 27 października. Do tego czasu pokład żaglowca jest otwarty dla zwiedzających.

Można zwiedzać do tylko w określonych godzinach:
czwartek 25.10/ od godziny 15.00 do 18.00,
piątek 26.10/ od godziny 10.00 do 13.00 i od 15.00 do 18.00.

Jest na co popatrzeć! Żaglowiec ma niespełna 50 metrów, liczy 103 lata – zbudowano go w 1909 roku, a w 2000 roku przeszedł gruntowną przebudowę.

Jeśli pasjonują Was żaglowce, wpadnijcie na Wały Chrobrego.

Odkryj na dobre Szczecin

scarlett_26

Wysłany: Pon Lis 12, 2012 1:01 pm   

NIE !!
Piękne są np Mazury do których uwielbiam wracać!!
W tym roku był to Ośrodek agroturystyczny na Suwalszczyźnie , a dokładnie Rospuda.
http://www.rospuda.com.pl/
Raj dla wędkarzy. W okolicy jest 15 jezior. Są to: Czarne, Wysokie, Rospuda, Kamienne, Długie, Garbaś, Białe, Przystajne, Czostków, Krzywe, Kościelne, Boczne, Przerośl, Mieruńskie Wielkie, Siekierewo. To tam zaczyna swój bieg rzeka Rospuda (o długości 102 km), którą można dopłynąć do Augustowa. Piękna okolica, spływy kajakowe, lekcje jazdy konno, zabytkowe mosty w Stańczykach ! Polecam, można śmiało wypocząć na łonie natury

Katanka 

Wysłany: Śro Lis 21, 2012 3:01 pm   

Polska zdecydowanie nie jest nudna i szara. Czasami tylko trzeba się wysilić i poszukać, bo nie wszystkie miejsca się reklamują (i całe szczęście, bo nie ma tam jeszcze tłumów). Niestety dużo osób, woli jechać za granicę do ciepłych krajów na wakacje all inclusive do hotelu i zaznawać luksusu. Ale dla tych, kochających naturę jest jeszcze wiele miejsc w Polsce.

Odpowiedz do tematu